Skocz do zawartości
Gość arq

Czy ciężko dołożyć TEMPOMAT w passacie B5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

markus227, jaka manetke kupiles ?? jaki koszt calosci?

Ja tez mam AFN'a i chcialbym zalozyc tempomat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie manetke,to mam na sprzedaż :( mam za starego AFN'a i nie mam kostki do tempomatu :rozpacz: .Również z tego powodu nie zrobiłem opisu

Preziu, chyba masz identycznego Pasia co mój,więc też możesz zapomnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Chłopaki tempomat nadaje się tylko na Autobany więc nie wiem po co tak wszyscy o niego płaczą. Mi się nawet przydaje, ale to właśnie dlatego, że dużo latam na zachód. W Polsce chyba go jeszcze nie włączyłem, może na Poznańskiej A2.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4MOTION_LBN, ja czesto latam na trasie wawa-czestochowa-opole-wroclaw-zgorzelec i wierz mi ze bardzo by mi sie przydal.

NIe potrzebuje go zeby miec tylko zeby uzywac.

A z tymi niemcami to juz nie przesadzajcie, wszystko takie ladne, a u nas be

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN
4MOTION_LBN, ja czesto latam na trasie wawa-czestochowa-opole-wroclaw-zgorzelec i wierz mi ze bardzo by mi sie przydal.

NIe potrzebuje go zeby miec tylko zeby uzywac.

A z tymi niemcami to juz nie przesadzajcie, wszystko takie ladne, a u nas be

 

:offtopic: trochę będzie, ale Preziu sam chyba wiesz, jak dużo jeździsz po Polsce, że TIR'y, PKS'y i niedzielni kierowcy ciągną się u nas na drogach uniemożliwiając płynną jazdę. Na drogach ekspresowych czy to autostradach polskich, których jest jak na lekarstwo ludzie nadal nadużywają lewego pasa również blokując innych użytkowników. Naprawdę mówię to co widzę i jest to prawdą.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kotem

A wie ktoś ile taka zabawa w ASO kosztuje?? Oczywiście wszystko razem od zakupu części po jej uruchomienie. Dla mnie tempomat jak znalazł jak jade do szwedów robie prawie 600km przy czym 400po autostradzie. Wyjeżdżam w środę więc by sie przydało. A jak jeszcze ktoś wie gdzie jest ASO w Szczecinie i zna do nich nr to już w ogóle bosko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4MOTION_LBN, ja czesto latam na trasie wawa-czestochowa-opole-wroclaw-zgorzelec i wierz mi ze bardzo by mi sie przydal.

NIe potrzebuje go zeby miec tylko zeby uzywac.

A z tymi niemcami to juz nie przesadzajcie, wszystko takie ladne, a u nas be

 

:offtopic: trochę będzie, ale Preziu sam chyba wiesz, jak dużo jeździsz po Polsce, że TIR'y, PKS'y i niedzielni kierowcy ciągną się u nas na drogach uniemożliwiając płynną jazdę. Na drogach ekspresowych czy to autostradach polskich, których jest jak na lekarstwo ludzie nadal nadużywają lewego pasa również blokując innych użytkowników. Naprawdę mówię to co widzę i jest to prawdą.

 

Pozdrawiam.

 

Swieta racja. W Polsce jak sie uprzesz to i w centrum Wawy wlaczysz tempomat na pare sekund ale po co? Tak samo z autostrada. Jako ze nie ma metra 3-pasmowej tak wiec tempomta dziala dopoki zaden ramol nie zatka lewego pasa. Chyba ze chcemy sie wloczyc 90kmh za TIRem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różnią się te manetki i która jest do Passata? Która jest lepsza? Zastanawiam się która kupić.

50629e1144c7ad93m.gif 99ac7d0ae9128c1em.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile by kosztowala taka zabawa do mojego pasia???i czekamy na instrukcje ze zdjeciami. :vw: pzdr. czy ta pasuje do mojego http://moto.allegro.pl/item202558835_nowy_tempomat_z_wiazka_skoda_passat_superb.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

To jak z tymi manetkami jest. Nit nie wie, którą wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie będą pasować. W orginale szła ta ze zdjęcia nr 1, ta druga była w audii skodzie. Róznia sie tylko rozmieszczeniem przełaczników, kostka identyczna. Ta z pierwszego zdjęcia jest troche wygodniejsza przy dodawaniu gazem manetką, masz przełącznik pod palcem, nie musisz odrywac reki od kierownicy. Pozatym obsługa na tym samym poziomie.

Ktos pytał o koszty. w serwisie skody( tam najtaniej) nowa manetka razem z wiązka ok 300 zł, na allegro juz od 100 zł w góre ale trzeba zwrócic uwagę w jakim to jest stanie, bo tam jest taka taśma która z upływem czasu lubi sie przecierać.

Po założeniu pozostaje tylko wkodować do komputera funkcje tempomatu i mozna smigać :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v

Znalazlem instrukcje montazu tempomatu:

 

Instrukcja

 

ale do silnika benzynowego 1.8T:

 

Jest jeszcze potrzebne dodatkowe polaczenie wg instrukcji.

 

Moze ktos to zweryfikowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arecki

Witam. a czy do mojego 99 rok da rade założyć tempomat??podpowiedzcie cuś :padam::padam::padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arecki / napisał:

 

Witam. a czy do mojego 99 rok da rade założyć tempomat??podpowiedzcie cuś

 

Jeżeli masz takiego jak w opisie to tak.

 

Ja dzisiaj zamontowałem i działa . Tylko mały mankament nie działa kontrolka w zegarach , ale to szczegół . Może w sobotę zerknę czy jest tam jakaś dioda pod tą kontrolką w zegarach . Czy wie ktoś coś na temat tego kabla dodatkowego co trzeba wpiąć w bezpieczniki . Mi działa bez niego . Na dodatek nie wiem od którego pina z tempomatu on wychodzi , bo wiązkę robiłem sobie sam . Może on (tak mi się wydaje) jest odpowiedzialny za tą kontrolkę w zegarach od tempomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Panowie, zdębiałem dzisiaj dzwoniąc do ASO pytając o manetkę tempomatu do Passata. Gość stwierdził, że montowali już tempomaty i nie trzeba prowadzić dodatkowej wiązki do komputera do podszybia, tylko wystarczy kupić odpowiednią kostkę - przejściówkę i skorzystać z dotychczasowej instalacji w kierownicy.

 

Dodam, że manetka to koszt 236 zł (w ASO Skoda chcą 230 zł) i ta magiczna kostka 36 zł. Montował ktoś w ASO i posiada taką kostkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechala manetka wraz z orginalna wazka wszystko nowe ze slowacji(kupilem na allegro)

Wiazka ma sie tak:

4 i 7 żółty

2 niebieski

3 żółto-czerwony

5 biały

6 czarno-niebieski

 

Prawdopodobnie jutro podlacze, ale pytanie do tych co juz zalozyli:

Czy wszystkie kabelki ida do kompa?? czy jeden "6" gdzies .....

Im wiecej czytam tym mam wiecej niejasnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś od gościa z Chyżego? Znaczy Baltic-car? 175 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość osób, które robiły zakupy u niego twierdzi, że to chłam. Kiepsko działa, niedokładnie wskakuje, kiepski plastik i wybrakowane wiązki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większość osób, które robiły zakupy u niego twierdzi, że to chłam. Kiepsko działa, niedokładnie wskakuje, kiepski plastik i wybrakowane wiązki.

Kto taki,tak pisze.On sprzedaje oryginalne rzeczy

Fakt jedyna wada tego gościa,to to że nie jest Polakiem(chyba czech,lub słowak) i nie dość ciężki jest z nim kontakt.

Ale towar jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności