Skocz do zawartości
Gość arq

Czy ciężko dołożyć TEMPOMAT w passacie B5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Po przekręceniu kluczyka w fazie testowania, lampka kontrolna tempomatu nie zapala się, i to jest normalne zachowanie.

Zapali się po przestawieniu przełącznika na manetce w położenie ON.

Jeżeli nie zapala się ,to albo nie jest zakodowany tempomat ,albo jest uszkodzony przełącznik .Zakładam że podłączenie było prawidłowe.

Jeżeli zapala się , a tempomat nie działa ,to jest to błąd obsługi.

Po osiągnięciu odpowiedniej prędkości zdejmujemy nogę z gazu ,i wtedy naciskamy krótko przycisk set.

W momencie wciskania set , nie można dotykać jakiegokolwiek pedału.

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość derg
Koledzy mam pytanie - bo opisów od cholery - ale mam już jakąś wizję - ale na forum Audi był jeszcze jeden mały szczegół - mam skrzynię automatyczną i podobno któryś z przewodów idzie do sterownika skrzyni... jak to jest w praktyce ? czy ktoś coś wie ?

 

Wydaje mi się że oryginalnie miałem tempomat ale został przerobiony przez niemców na antynapad.... - przełącznik ma opcje Ein/Aus i mam przycisk P< - trochę kombinacji pewnie będzie :)

 

 

Ja mam tak samo i tez nie wiem czy to tempomat czy też nie :D do tego na konsoli srodkowej pod właczaniem ogrzewania tylnej szyby mam jeszcze dodatkowy przycisk i pisze FUNK :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dardi ostatnio wspominał na spocie że tempomat w manualu działa powyżej 80 km/h i na 5 biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapali się po przestawieniu przełącznika na manetce w położenie ON.

A zapali się jak włącze na ON na postoju na biegu jałowym ??

 

Aha, czy do kodowania komputera sterujacego potrzebne są linie CAN-H i CAN-L ?? Bo odłączyłem je u siebie na złączu i zostawiłem tylko linię K. Do diagnozowania i usuwania błędów mi starcza, ale kto wie ... ??

 

pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapali się jak włącze na ON na postoju na biegu jałowym ??

 

pozdrawiam :vw:

 

Zapala się po uruchomieniu silnika, może być na biegu jałowym.

Tempomat działa po przekroczeniu 60km, nie ważne na jakim biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadafi

...ktos wczesniej pytal do jakiego auta mozna podpiac tempomat. ten sposob czyli manetka+same kabelki+adaptacja to rzeczywiscie w autach z elektronicznie sterowanym gazem, czyli praktycznie same diesle. co sie tyczy naszych benzyniakow to swego czasu wszystkie szwaby kupowaly WAECO MS-400 czyli taki mechaniczny tempomat. manetka oczywiscie pozostawala bez zmian...

 

tak btw czy ktos z was sie orientuje gdzie ew. mozna byloby taki modul zamowic - mowie o pl, a nie niemieckim ebay'u...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nareszcie udało się zamontować tempomat :hurra: (poprzednia manetka okazała się zepsuta :( ). Przeprowadzona pierwsza jazda próbna i prawie wszystko dziala jak należy ! Piszę prawie bo tempomat utrzymuje prędkość jak należy ale nie zapala się żadna kontrolka :zalamany:. Niby detal ale z tego co wiem to chyba powinna !!??

Wiem że podobne problemy zgłaszali już ludzie na tym forum ale jakoś nikt nie kwapił się z odpowiedzią. Może mi się poszczęści :ok: !!?

 

pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diger

kolego "Kadafi" a ja mam benzynke z EPC i mam tez tempomat razem z instalacja - niestety narazie lezy w szafce nie mam cos natchnienia - ale bede go montował - tylko tak sie zastanawiam czy polaczenia beda takie same jak w dieslach ?? - czy w benzynie cos sie zmienia w schemacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN
Witam

 

Nareszcie udało się zamontować tempomat :hurra: (poprzednia manetka okazała się zepsuta :( ). Przeprowadzona pierwsza jazda próbna i prawie wszystko dziala jak należy ! Piszę prawie bo tempomat utrzymuje prędkość jak należy ale nie zapala się żadna kontrolka :zalamany:. Niby detal ale z tego co wiem to chyba powinna !!??

Wiem że podobne problemy zgłaszali już ludzie na tym forum ale jakoś nikt nie kwapił się z odpowiedzią. Może mi się poszczęści :ok: !!?

 

pozdrawiam :vw:

 

Gratuluje dokonania ciężkiej i mozolnej pracy z zamontowaniem tempomatu. Tak powinna zapalić się zielona kontrolka w obrębie obrotomierza. Najważniejsze, że działa.

Pozdrawiam.

 

dołączam fotkę:

image080xh3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po przekodowaniu komputera od razu od razu pojawiła sie kontrolka. W twoim liczniku mozliwe ,ze jej nie mam , w 3BG sa na pewno, a w starszych rocznikach może jej po prostu nie byc. Nawet w instrukcji piszą,że jeżeli jest na wyposażeniu. A tempomat działa od 30km/h a nie od 60 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arq

Manetka tempomatu pasująca do Passata B5 97r jakie powinna miec numery ? wie ktoś ? Bo kupilem wyglądającą ideantycznie taką z umerami 8LO 953 513 H , będzie pasowała ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diger

czy ktoś juz zgryzł ten temat z benzyniakiem - jesli tak to prosze o podpowiedzi jak i co podpiąć bo lezy mi manetka w szufladzie i czeka na założenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luka
u mnie po przekodowaniu komputera od razu od razu pojawiła sie kontrolka. W twoim liczniku mozliwe ,ze jej nie mam , w 3BG sa na pewno, a w starszych rocznikach może jej po prostu nie byc. Nawet w instrukcji piszą,że jeżeli jest na wyposażeniu. A tempomat działa od 30km/h a nie od 60 km/h

 

Ja mam zamontowany oryginalnie tempomat i nie świeci mi się żadna kontrolka. Chyba w tym roczniku jej poprostu nie ma. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diger

witam

moze ktos sprawdzic jak podlaczyc ten tempomat do benzyny 1.8 20v APT - przekopalem juz chyba wsystko i mam miliony instrukcji do TDI - ale zadnej do benzyny a na domiar zlego nigdzie niepisze nie mam zielonego poecia czy wyglada to identycznie w dieslu i benzynie - a niechcialbym sobie czegos zrąbać - a jak tak sobie leży to kusi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire

Koledzy czy już coś wiadomo czy są jakieś dziwolągi przy podłączaniu Tempomatu do TDI z Automatyczną skrzynią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy są jakieś dziwolągi przy podłączaniu Tempomatu do TDI z Automatyczną skrzynią

Teoretycznie nie. Ponoć stosunkowo prosta sprawa :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość markus227

Witam, :ok:

również chciałbym sie pochwalić własnym montażem tempomatu w swoim TDI "AFN",

nie było to tak od razu , przedewszystkim analiza pinów w kości od tempomatu bo też miałem inne kolory --drugi szczegół to piny z płaskimi koncówkami {a do tych kości co są na podszybiu powinny być okrągłe różnej grubości} , z tej sytuacji wyszedłem w ten sposób, że dorwałem końcówki odpowiadajace tym płaskim i zarobiłem je na przewodach{nie przecinałem ich tylko delikatnie zginając przewodzik zdjąłem izolację i zacisnąłem końcówkę-można przulutować przy opcji brak zaciskaczek do konektorków{pinów}, od góry przy kościach w pewnej odlegości,następnie nałożyłem wcześciej kawałki koszulek termokurczliwych i podgrzałem np: zapalniczką(dawałem konektorki zabezpieczając się faktem aby coś nie wyszło tak można byłoby w każdej chwili to ustrojstwo rozłączyć---potem aktywacja ---i działa :padam: ukłony dla wszystkich co zrobili kawał dobrej pracy co byli pionierami w tej dziedzinie.....

Czas pracy wyglądał w piątek przyszła paczka z allegro,w sobotę późnym wieczorem około 4,5 godzin kombinacji{zapewne teraz poszło by jak z płatka}, a dzisiaj w niedziele próba na wyjeździe i naprawdę działa -najmniejsza prędkość do ustawienia to:30km/h-sprzęgło i hamulec wyłącza tempomat :hurra: {patrząc na chwilowe spalanie na komputerze widać jakby zużycie paliwa byłoby stabilniejsze i mniejsze niż przy manewrowaniu nogą?-chyba że to tylko złudzenie zobaczę co czas pokaże

 

Pozdrawiam

Marek

1,9TDI-AFN Kombi "98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff

Odswiezam temat bo kolega piotrmag1 mial zrobic ladny opis krok po kroku lacznie ze zdjeciami itp... nie ukrywam ze zalozyl bym u siebie z mila checia tempomat ;-) wiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff

I temat poplynal... wiec teraz skoro koledzy nie postarali sie o opis ze zdjeciami How To poprosze kolegow o przeslanie na maila jakiegos opisu jak to zalozyc itp! Czekam na info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
I temat poplynal... wiec teraz skoro koledzy nie postarali sie o opis ze zdjeciami How To poprosze kolegow o przeslanie na maila jakiegos opisu jak to zalozyc itp! Czekam na info!

 

Ja zrobie opis, jak tylko zdobede manetke :)

 

Edycja:

 

Znalazlem cos takiego. Na stonie jest zdjecie z instrukcji montazu. Jeszcze inne opisy 1, 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności