Skocz do zawartości
Gość arq

Czy ciężko dołożyć TEMPOMAT w passacie B5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Na tej pomarańczowej wtyczce jest tylko kilka kabelków.

Nie ma możliwości pomyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam ten temat i sie zastanawiam czy można tego tempomata wmontować do takiego silnika gdzie jest jeszcze sterowanie gazem na linkę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kito

Witam

jak myslicie co to moze byc - spadajace obroty przy wbiciu na luz - spadaja na 500 po czym wskakuja na 900 ? czyszczenie przepustnicy nic niedalo - no tyle ze juz nie gasnie POMOżECIE ?

 

B 5 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nokian, nie można :(,musisz mieć gaz elektroniczny.Tempomat w pasacie polega na podtrzymaniu prędkości przez komputer.W gazie na linke tempomat musi być mechaniczny,nie spotkałem się z takowym do pasata.Ale sprawdź czy nie masz gazu elektronicznego.

kito, troszkę nie ten temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr to jest tak - przy pedale od gazu nie mam żadnej elektroniki wychodzi linka idzie do przepustnicy i tyle , więc chyba mam na linkę i tempomat beee , tak mam rozumieć ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale tak masz rozumieć :/ linka nie elektronik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:kwasny: a to peszek ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem kabelek do tempomatu na Allegro - nie jest to niestety oryginał :(.

Mam troszkę inne kolory kabli i nie wszystkie końcówki.

 

W związku z tym mam kilka pytań:

- czy ten kabel (czerwono/biały) który trzeba podpiąć do kostki pomarańczowej trzeba podłączyć jeszcze gdzieś ?? U mnie ten kabel nie ma żadnej końcówki a w tym "hiszpańskim" poradniku widać oryginalną wiązkę i ten kabel ma dwie końcówki :zalamany:

- czy pozostałe końcówki są u was tego samego rozmiaru ?? U mnie są trzy małe i jedna troszkę większa, a według waszego opisu powinny wchodzić do jednej kostki (białej).

 

Czyżbym dostał wiązke do innego samochodu ??

 

pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdz na wtyczce do przełącznika manetki jak są połączone kabelki. Kolory nie są zbyt ważne, istotne jast aby były przewody na stykach :

 

2 , 3 , 4i7 , 5 , 6

 

4i7 wychodzi jednym przewodem u mnie był to czarno-biały przewód.

 

Drugi koniec nie musi mieć wsówek, podłączasz te przewody równolegle do istniejących. Przecinasz izolację na kabelku przy wtyczce komputera , i lutujesz do niego swój przewód.

 

Kolory przewodów ,do których się podłączamy podałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przewody są na tych samych stykach.

4 i 7 również są połączone (kabel jest żółty - ale to detal).

 

Drugi koniec nie musi mieć wsówek, podłączasz te przewody równolegle do istniejących. Przecinasz izolację na kabelku przy wtyczce komputera , i lutujesz do niego swój przewód.

 

Czy mam rozumieć, że "podpinałeś" się jakgdyby z drugiej strony wtyczki ???

 

A jak to wygląda z tym biało/czerwonym kabelkiem (foto) ?? Z tego co wyczytałem z tego "hiszpańskiego" poradnika to jest to kabel zasilający.

 

pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z którego pina wtyczki wychodzi ten przewód?

Wpinasz się w kabelki w skrzynce kompa w krótka wiązkę ,między kompem a gniazdami na wyjsciu ze skrzynki. Tam jest taki krótki kabelek pośredniczący.

Tak jest najprościej.

Kolory mojego kabelka idealnie odpowiadały temu ze skrzynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z którego pina wtyczki wychodzi ten przewód?

Z 6 pina i jak sądze powinien iść do 8 pina wtyczki pomarańczowej.

 

Czy w 8 pinie wtyczki pomarańczowej był wpięty już jakiś kabel ?? Bo jeśli tak to to rozgałęzienie na oryginalnej wiązce miałoby sens !!

 

pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest nieostre , ale to tan biało-czerwony kabelek.

 

img63401sc3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diger

Czy ktos z forum kupił moze ten tempomat

 

tempomat

 

i go montował - jesli tak to czy jest to oryginal czy jakas podróba chińsko-czeska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos z forum kupił moze ten tempomat

 

tempomat

 

i go montował - jesli tak to czy jest to oryginal czy jakas podróba chińsko-czeska

 

Ja od tego usera Allegro kupiłem samą wiązkę do tempomatu i jest :ok: . Otrzymałem oryginał.

Ale całość będzie zamontowana dopiero po Nowym Roq, bo koleś teraz nie miał dla mnie czasu :zalamany: Już nie mogę się doczekać :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki sam tempomat na allegro, tyle że od innego sprzedawcy. Będe montował na dniach :)

 

Za to od tego gościa kupiłem samą wiązke kabli do tempomatu i mam dosyć mieszane uczucia. Dzwonił do mnie i pytał się dwa razy do jakiego to ma być samochodu a potem i tak wysłał nie taką :mur: . Jedna końcówka (pin) jest za duża :(. Co gorsza klient nie odpowiada na maile, a jak się do niego dzwoni na komórkę (tą podaną na aukcji) to podnosi słuchawkę i zaraz odkłada :krzeslem:

 

 

pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak się do niego dzwoni na komórkę (tą podaną na aukcji) to podnosi słuchawkę i zaraz odkłada

U mnie też tak było, lecz on sam oddzwaniał :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire

Koledzy mam pytanie - bo opisów od cholery - ale mam już jakąś wizję - ale na forum Audi był jeszcze jeden mały szczegół - mam skrzynię automatyczną i podobno któryś z przewodów idzie do sterownika skrzyni... jak to jest w praktyce ? czy ktoś coś wie ?

 

Wydaje mi się że oryginalnie miałem tempomat ale został przerobiony przez niemców na antynapad.... - przełącznik ma opcje Ein/Aus i mam przycisk P< - trochę kombinacji pewnie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zabrałem się przedwczoraj za montowanie tempomatu. Poszło nawet gładko, kable przylutowałem do kostek od strony komory silnika (przy komputerze). Zmontowałem wszystko, podpiołem się do komputera, wpisałem LOGIN 11463. Zrobiłem jazdę próbną i LIPA :przestraszony: , tempomat nie reaguje !!

Sprawdziłem poprawność połączenia kabli. Wszystko jest OK, są podłączone do właściwych kabelków, nie ma zwarć.

Pozostają więc (jak na mój rozum) dwie możliwości:

- albo w zły sposób aktywowałem tempomat (czyli defacto go nie aktywowałem :) )

- albo manetka którą kupilem (używana z Allegro) jest uszkodzona.

 

Stąd też mam kilka pytań:

 

- czy tempomat podczas kodowania musi być w odpowiednim położeniu np. OFF ??

- czy można jakoś sprawdzić, że tempomat został aktywowany w komputerze ??

- czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić manetkę ? Migacze i długie działają ale może uszkodzony jest przełącznik od tempomatu !?

- czy są jakieś specjalne chwyty na uruchamianie tempomatu czy też wystarczy przytrzymać chwilkę przycisk SET (przełącznik w położeniu ON) ??

 

pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności