Skocz do zawartości
Gość arq

Czy ciężko dołożyć TEMPOMAT w passacie B5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

owszem jest, podpięcie się do wtyczki od strony kabiny, pasują wtedy złączki w wiązce tempomatu ale jak sie do niej dostać od środka :confused:

w instrukcji jest opisane, odkręcić dwie listwy z kablami-próbowałem ale wg. mnie lepiej od strony kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg. mnie lepiej od strony kompa

 

dokładnie ja wypiąłem jakoś tą wtyczkę od strony kompa i zsunąłem ją w dół (ciężko było - walka trwała z godzinę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fabian
dokładnie ja wypiąłem jakoś tą wtyczkę od strony kompa i zsunąłem ją w dół (ciężko było - walka trwała z godzinę)

 

 

 

 

mozna wypiac wszystkie wtyczki, trzeba odkrecic dwie sruby po obu stronach mocowania tych wtyczek(najlepiej do tego jest jeszcze wymontowac cale to czarne opakowanie kompa, jest wtedy latwy dostep do wszystkiego) i podwazyc zaczepy wtyczek,a potem zdjac ta tasme izolacyjna z wiazanki kabli i rodzielic wszystko, da sie zrobic, dobrze jest jeszcze odkrecic i sciagnac w dol listwe przekaznikow. tylko ze ja mialem problem w tym ze te wlasnie zlaczki w wiazce tempomatu mi nie pasowaly z zadnej strony i to byl moj glowny problem, bo we wtyczce od kompa sa wszystkie plaskie a ja otrzymalem w wiazce z tempomatu okragle o roznej grubosci i bede je musial poobcinac i przylutowac do kabli bo nie widze innego wyjscia, nie bylem tylko pewny czy moge sie tak podlaczyc do tych kabli czy wymagalo to jakies zmiany w okablowaniu ale kolega Szklana wyjasnil mi tak wiec dzieki wielkie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też chciałem tak zrobić ale nie mogłem dostać się do jednej śruby więc zrobiłem na skróty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też chciałem tak zrobić ale nie mogłem dostać się do jednej śruby więc zrobiłem na skróty :D

 

fakt dostęp do śrub jest fatalny ale mi się jakoś udało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj po kilkugodzinnej walce podłączyłem tempomat (zmiana manetki i podłączenie pod białą wtyczkę na podszybiu oraz zasilanie z pomarańczowej). Po przełączeniu tempomatu w pozycję ON zaświeca się kontrolka na zegarze sygnalizująca włączenie tempomatu. Zgodnie z wcześniejszymi opisami aktywowałem tempomat (przynajmniej tak mi się wydaje) VAGiem 01 - Engine, 11- Login wpisałem 11463 i potwierdziłem. Ale po teście na drodze tempomat nie działa. Czy można sprawdzić VAGiem czy faktycznie tempomat jest aktywny ?? Jeżeli tak to proszę o opis jak i gdzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem jest , wchodzisz w engine,nastepnie w bloki pomiarowe 08 i nie pamietam który , będzie napisane cruise control 000 a jak włączysz tempomat to zmieni się chyba na 011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem - wszystko działa jak złoto :). Właściwie to nie wiem co było powodem że nie działał tempomat - uaktywniłem go tym kodem jeszcze raz i teraz śmiga.

A tak dla ścisłości to dla sprawdzenia trzeba wejść w pomiar bloku 08 a następnie kanał 006 (dla TDI) i tam faktycznie gdy tempomat jest wyłączony to wartość 0.0 , a gdy włączony 1.0. Dołączyłem poglądowo zrzuty ekranów z VAG-coma.

odczyt.JPG

odczyt 06 w??czony.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po kłopocie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki jako ze w startym pasku mialem tempomat, to do nowego trzeba bylo dolozyc

zaczne moze o opisu straego pasek 98' na lince wiec tempomat mial swoja pompke, zaraz pod przepustnica gumowa membrane ktora sterowala akceleracja. Jako ze byl to 3B to na pulpice nie bylo zadnej ikonki ktora by sygnalizowala wlaczenie tego dziadostwa. W 3BG jest ikonka w okolicach obrotosciomierza.

 

w 3BG silnik TDi AVB 2004

 

zaczalem od kupna przelacznika na szrocie (od kolegow Z Coventry http://sanburn.co.uk/)

 

oto zdj

poprawione0001.jpg

 

dnia nastepnego pojechalem do servisu VW i nabylem wiazke do tempomatu czekalem 10 dni bo z niemcow szla

oto zdj nr czesci to (3BO 971 425)

poprawione0002.jpg

co sie pozniej okazalo to czesc ktora nabylem byla zla, koncowki pinow bylo zaokraglone wiec nie pasowaly do mojego schematu instalacji pojechalem do serwisu i powiedzieli mi ze zaokraglone sa do 3B, natomiast do modelu 3BG powinny byc takie jak na zdjeciu ponizej:

IMG_3169.jpg

nr czesci VW to 3BO 971 425A

 

ok to mianem malego wstepu wiec wezmy sie do roboty

 

najpierw odkrecic mase od akumulatora !!!!!!!!!!!

po zalozeniu przelacznika i podlaczeniu do niego wiazki tak u mnie to wygladalo:

poprawione0007.jpg

pozniej sciaglalem plastyki po kierka, i wykrecilem kostki z:

bezpiecznikami

i te zataz pod kierrownica po prawej stronie(werja europejska po lewej)

nastepnie musimy odkrecic pokrywe od kompa i dostac sie do kostek pod nim

oto zdj

poprawione0009.jpg

odkrecamy sruby ktore je trzymaja, na zdjeciu juz ich nie ma

kolejna przeszkoda na mojej drodze okazal sie zielono czarny kabel, ktory uniemozliwial mi wciagniecie kostek do srodka auta oto zdjecie:

poprawione0010.jpg

poradzilem sobie z tym nastepujaco, wyjalem bezpiecznik, i wkladajac po bokach gwodzie odbiespieczylem zapadki na pinie oto zdj:

poprawione0011.jpg

po wykonaniu tego kroku calosc idealnie wchodzi to srodka auta oto zdj:

poprawione0012.jpg

ucinajac gorna opaske samozaciskowa (czarna na zdjeciu w srodku na gorze,trzyma kable do ramki)

poprawione0013.jpg

mozemy sie zabierac do wiciagniecia kostek (bialej i pomaranczowej)

zacznijmy od pomaranczowej jak juz jest wyjeta,po bokach ma zaciski trzeba je odbezpieczyc i wyciagnac kabel czerwono-bialy, jak popatrzymy od srodka kostki tam gdzie wystaje pin po jego bokach sa dwie prostokatne dziurki do ktorych nalezy wlozyc metalowe preciki aby odbiespieczyc pin ja uzylem duzych igiel do szycia wkladaje ich lebki w te otwory oto zdj:

poprawione0015.jpg

pin wyskoczyl teraz robimy mostek czyli isteniejacy pin ktory byl w kosce pomaranczowej wkladamy do kostki kabelka od tempomatu na zdjeciu centralny srodek czrna:

poprawione0004.jpg

a kabelek z zwiazki(nadal mowimy o czerwono-bialym) spowrotem do kostki pomaranczowej oto zdj:

poprawione0016.jpg

ok teraz zostaly nam tylko kable komunikacji kostka biala rozczepiamy ja na pol oto zdj:

poprawione0017.jpg

sciagamy zabiezpieczenie:

poprawione0019.jpg

i powoli wciskamy kabelki:

srebno-czerwony:

poprawione0020.jpg

niebieski:

poprawione0021.jpg

pomaranczowo-zolty:

poprawione0022.jpg

i czarno-bialy:

poprawione0023.jpg

a tak to wszystko wygladalo po zalozeniu:

poprawione0024.jpg

 

teraz wpinamy kostki do rakmi nie zapominajac o opasce samozaciskowej, ktora przypinamy wszystkie kable do ramki, ramke wkladamy na miejsce i przykrecamy ja do ramy auta, nastepnie podpiecie kosek pod kompem kabel zielono-czrny tez i skladnie wszystkiego w srodku, podpiecie masy przekrecenie kluczyka i oto :

poprawione0025.jpg

it's alive..

jutro jade na kompa

mam nadzieje ze sie przydalem wszelkie pyt prosze kierowac tutaj..

enjoy

instruckja pobrana od kolegi z fora oto linki (dzieki wielkie nie dal bym rady bez tego)

http://krzysztof-zaremba.fm.interia.pl/tempomat/

ps. sory za moj poliski ale nie pisze w jezyku ojczystym za czesto, pozdrowa :)

 

 

 

a to mala pomoc od kolegi dj st ktora dostalem na maila

Drogi kolego lazyn mam prośbę do Ciebie o edycję swojego posta w temacie tempomatu i dodanie do niego informacji , że po 10/1998 "x w numerze VIN" wiązka do tempomatu w 3B ma już końowki jak do 3BG i numer 3B0 971 425A, jakże niemile sie o tym przekonałem rozbierając mojego AFN-a, oraz że przed całą zabawą z zamawianiem części najlepiej sprawdzić jakie się ma bolce we wtyczkach otwierając obudowę skrzynki komputera i wypinając jedna na prubę. Poza tym świetny opis , BARDZO DZIĘKUJĘ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki tempomat jak kupiłem auto miałem zamontowany,działa jak powinien ale problem w tym ze nie pali się kontrolka po załączeniu,1,9TDI 110KM rok 1998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może żaróweczka padła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oki tempomat jak kupiłem auto miałem zamontowany,działa jak powinien ale problem w tym ze nie pali się kontrolka po załączeniu,1,9TDI 110KM rok 1998

bo jej tam nie ma, 3Bg to maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to interesujace bo w serwisie mi poweidzieli ze ona sie dopiero pojawila od 3bg, w moim starym 3b nie bylo jej i mam kilku kolegow u ktoruch tez nie swieci nie wiem, dziwne mi sie to wydaje lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kontrolki nie ma a tempomat działa. Mówiąc szczerze to nawet dobrze, że jej nie ma bo ona zapala sie nie w momencie ustawienia prędkości przez SET ale w momencie przestawienia manetki na ON i dzięki temu mogę cały czas z nią jeździć włączoną i nic mi się nie pali na desce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki więc w jaki sposób mogę sprawdzić czy lampka jest rzeczywiście spalona i jak ją ewentualnie wymienić???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy może któryś z kolegów mi pomoże mam passata 2001 highline ale bez tempomatu, kto pomoze to uruchomić,powie co mam nabyć itp...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko czy może któryś z kolegów mi pomoże mam passata 2002 highline ale bez tempomatu,kto pomoze to uruchomić,co mm nabyć itp...

 

Ppzdrawiam

 

a co szukac Ci się nie chce ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko czy może któryś z kolegów mi pomoże mam passata 2001 highline ale bez tempomatu, kto pomoze to uruchomić,powie co mam nabyć itp...

 

Pozdrawiam

 

nawet szukac nie trzeba przeczytaj ten caly temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności