Skocz do zawartości
KAWA

czy pasują i ile obniżają jakie amory

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam na oku takie sprężyny H&R jak na zdjęciu mam pytanie czy będą pasować do passata b5 1.9 tdi 2000 silnik AJM i moze wiecie ile obniżą auto i jakie najlepiej dobrać amory

 

Oznaczenia sprężyn:

- H&R 29773 VA

- H&R 29773 HA

714772570.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprezyny sa -35mm, amory krotsze i twardsze np. bilstein, koni, h&r - wybor zalezy od Ciebie. Najwazniejsze zeby byly krotsze i twardsze. Jesli zostawisz oryginaly to beda za miekkie i auto bedzie skakac.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=55468

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki a jakie amory polecacie w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bilstein b6 albo b8 juz nie pamietam ktore sa krotsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
b8
Bilstein B8 oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bilek b8 to typowo juz mega sport Amor bilek b6 to taki jeszcze sport na pograniczu z seria

mozesz dac i to i to jak jeszdzisz tym na miescie a nie na zawodach

 

tyle ze koszt 1 amorka to pare stów

pzdr

 

---------- Post added at 08:41 ---------- Previous post was at 08:40 ----------

 

aha i czemu znowu temat zawiasu poruszany w optycznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam teraz mam problem z doborem amorów z vinu bilstein b6 wychodzi jakie dziwactwo przód od 4-motion a nie mam

tył od kombi 2001 po lifcie a mam przed liftem

o co chodzi z tym Bilstein b6 masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akie dziwactwo przód od 4-motion a nie mam

tył od kombi 2001 po lifcie a mam przed liftem

 

nie za bardzo rozumiem ta czesc zdania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodź o to ze w sklepie pan podał mi takie numery amorów

 

BE5-6512 -przód

BE5-6544 -tył

 

dlatego ze według katalogu Bilstein przód jest od Passata 4-motion a tył od Passata kombi po lifcie wiec nic się nie zgadza i potrzebuje pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w tym katalogu sprawdzałem ale tam jest napisane do numeru vin a moj jest taki WVWZZZ3BZYP291050 i nie za bardzo rozumiem o co chodzi jakie pasuj do mojego passka

Edytowane przez KAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzaj po winie tylko po rocnzikiku silniki i wersji nadwozia ja tak klientom sprawdzm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodź o to ze w sklepie pan podał mi takie numery amorów

 

BE5-6512 -przód

BE5-6544 -tył

 

dlatego ze według katalogu Bilstein przód jest od Passata 4-motion a tył od Passata kombi po lifcie wiec nic się nie zgadza i potrzebuje pomocy

 

 

Faktycznie, nieźle zamotane. Moim zdaniem przód może się zgadzać, bo taki sam jest do passka po lifcie 1.9 tdi ośka. Tylne się faktycznie totalnie nie zgadzają, chyba, że jest czeski błąd i powinno być BE5-6542 , a nie BE5-6544. W takim wypadku, by wychodziło, że miałbyś wszystkie amory od B5 FL 1.9 TDI ośka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się jak najlepiej zadzwonię do ASO i dowie się jakie były oryginały wstawione i wtedy dobiorę Bilstein b6

 

no i zadzwoniłem do 3 ASO i w żadnym nie chcą podać numeru amorów katastrofa tylko w Polsce można być tak traktowany

 

ok już mam ASO podaje takie

3b0 413 031 Q przód

3b5 513 031 B tył

 

możne ktoś dobrać mi Bilstein b6

Edytowane przez KAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te numery totalnie w niczym nie pomogą, ale najlepiej będzie jak zadzwonisz do "ASO" Bilsteina w Polsce czyli do Zerkopolu. Zapytaj się oczywiście o cenę i numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że te numery totalnie w niczym nie pomogą, ale najlepiej będzie jak zadzwonisz do "ASO" Bilsteina w Polsce czyli do Zerkopolu. Zapytaj się oczywiście o cenę i numery.

 

 

 

dzwoniłem i się dowiedziałem wiec tak jak pisałeś ja mam amory od passata po lifcie o numerach

 

BE5-6512 -przód

BE5-6542-tył

 

---------- Post added at 17:16 ---------- Previous post was at 17:07 ----------

 

i wszystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy to ci jeszcze potrzebne, ja dzis załozyłem kayaba ,nr amora miałem 182343 stare latały 4 lata ,a co do wysokosci amora, to dlugosc jest podobno ta sama, tylko skok maja inny, (teoria fachowca nie moja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

jak cos mam fajne zawieszenia na sprzedaz. Jeden kit to KW gwint wariant 2 a drugi zestaw to springi + sportowe amorki (bilstein)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzwoniłem i się dowiedziałem wiec tak jak pisałeś ja mam amory od passata po lifcie o numerach

 

BE5-6512 -przód

BE5-6542-tył

 

---------- Post added at 17:16 ---------- Previous post was at 17:07 ----------

 

i wszystko jasne

 

 

Czyli wcześniej był czeski błąd :D Daj znać jak się śmiga w Passacie, bo też na przyszły sezon planuję B6, ale do seryjnych sprężyn (najlepszy kompromis na nasze drogi), bo do tego są one przystosowane. Do obniżanych niestety tylko B8. Wiem, że niby można jeździć na B6 i H&R, ale w Corsie takie rozwiązanie mi nie pasowało i koniec końców utwardzałem swoje B6 w Zerkopolu, żeby były takie jak B8 :)

Edytowane przez Tomaszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wcześniej był czeski błąd Daj znać jak się śmiga w Passacie, bo też na przyszły sezon planuję B6 do seryjnych sprężyn. Najlepszy kompromis na nasze drogi!

 

ok dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności