Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za rady. Stuff już jedzie :)

Pozdrawiam

NoPE z forum.roverki.eu

wbity przez bmn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tych dwóch zestawach:

http://olx.pl/oferta/clarion-sw3013b-crunch-gtx-4400-zastaw-jak-nowy-CID5-ID8tYa9.html#46ca68a0dd

oraz

http://olx.pl/oferta/sprzedam-subwoofer-jbl-wzmacniacz-crunch-CID751-ID6QNK7.html#0bcf7870cf

 

Zaznaczam, że jestem kompletnie zielony.

Budżet w tym miesiącu to 550zeta (szału nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JBL'a bym nie kupił ze względu że to JBL, czyli gówno. Clarion już szybciej, chodź i tak szału nie robi. Duży plus za to że typ sprzedaje go z 4 kanałowym wzmacniaczem, więc zawsze możesz pod niego podpiąć przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten wzmacniacz podoła tej skrzyni? Producent podaje, że na mostku ma 2 x 200Wat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz dużych wymagań to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy macie jakąś radę na zakłócenia wyższej częstotliwości? Ciągłe pierdzenie w gwizdkach zmieniające swoją częstotl. wraz z dodaniem gazu.

Pewny rozwiązania sygnałowe wyciągnąłem z progu, bo biegły razem z zasilającymi i tymczasowo puściłem luzem środkiem auta. Niemiłe zaskoczenie, bo sieje dalej. Minus też puściłem bezpośrednio z akumulatora i nic. Nie wiem jak to ugryźć ale wydaje mi się, że to radio łapie te zakłócenia, a z kablami niepotrzebnie walczyłem cały dzień.

Wiem, że są do kupienia jakiś filtry przeciwzakłóceniowe czy też pętle masy tylko czy to coś pomoże i gdzie to podpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr wpinasz na kablach zasilających pomiędzy aku, a radiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda ten filtr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz na allegro filtr przeciwzakłóceniowy i zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że równolegle wpinam? Filtr ma 3 kable. Plus minus i pewnie masę.

 

Takie zamierzam kupić filtry

Izolator masy

I chyba on wystarczy ale dodatkowo wezmę

Filtr przeciwzakłóceniowy 12V/45A

Tylko nie wiem czy prąd ma znaczenie. Bo są też tańsze filtry 10A i 20A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jest dołączona instrukcja podłączenia. Im mocniejszy filtr tym mniej zakłóceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc chłopaki. Dam znać jakie i czy w ogóle filtry pomogły.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę sobie w najbliższym czasie zamontować do B5 skrzynie ze wzmacniaczem w bagażniku. Wymagań za dużych nie mam, ważne żeby w miarę grało (fundusz tez ograniczony). To wszystko by chodziło na radiu JVC KD-R442, z tego co patrzę teraz to brakuje mu wyjść na chinche (kolejny problem). Ale po kolei, upatrzyłem sobie Peiying PY-BE250X coś takiego http://allegro.pl/subwoofer-aktywny-500-w-zestaw-kabli-i5051599328.html. MAm pytanie odnośnie jak to wszystko mniej więcej popodłaczać (nigdy tego nie robiłem). Jest niby zestaw kabli a w nim:

6,1 m – 6,7 mm2 Kabel zasilający

1,2 m – 6,7 mm2 Kabel uziemienia

6,1 m – 2,0 mm2 Kabel sterujący

6,1 m – 4,5 mm2 Kabel głośnikowy

6,1 m – Ekranowany kabel RCA

1,8 m – 1,4” Osłona plastikowa

Bezpiecznik, konektory, wiązania oraz inne elementy potrzebne do wykonania kompletnej instalacji.

i po mogłby mi ktoś napisać gdzie który podłaczyć i jak te kable najlpiej doprowadzić, zasilający i uziemienia wiem ale reszty nie bardzo. I kolejna kwestia jak rozwiązać problem z brakiem wejść na RCA w radiu, widziałem można dokupić adapter za 25zł coś takiego http://allegro.pl/brak-wyjscia-na-wzmacniacz-konwerter-audio-m006-i5070277902.html i czy takie coś sie sprawdzi?

Jakby ktoś miał chwilkę czasu, żeby napisać co i jak będę wdzięczny. Bo nigdy tego jak mówie nie robiłem. Nie zależy mi na kto wie jakim basie, dlatego taki ubogi zestaw. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego radia akurat nie ma innego wyjścia. Jak fundusze ograniczone to się sprawdzi. Chodź nie masz wtedy sterowania subem z radia. A to może być upierdliwe.

Ale te kable sobie odpuść. 6,7mm2 na zasilanie to jakaś kpina. Jak by pod taki kabel podłączyć wzmacniacz na same tweetery to wszystko ok. Ale nie na suba. Skocz do sklepu elekrycznego i kup kabel co najmniej 12mm2 a najlepiej 16mm2. Konektory oczkowe też dostaniesz, czincze i cieniutki kabel do Remote wszędzie, no może nie w warzywnym. Do aktynego suba nie potrzebujesz kable głośnikowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, no też coś mi sie właśnie grubości tych kabli nie podobały. A mógłbys mi tak mniej wiecej napisac, ktory kabel gdzie podłączyc i gdzie go wpuscic najlepiej, bo sie nie orientuje. Tak, żeby to chodziło w miarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za problem. Plus najlepiej puścić obok komputera, bezpiecznik jak najbliżej akumulatora. Masę do karoserii. Ale nie gdzieś tam przy lampie tylko bliżej grubszych blach. Najlepiej pod śrubę od pasa. Samo miejsce gdzie przyłożysz masę też trzeba zeszlifować do gołej blachy. Remote to ten niebieski kabelek tego musisz podłączyć do REM na subie. Czincze i kabel od Remote puść prawym progiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. Mniej więcej wiem o co chodzi. Zabiorę się za to w poniedziałek zobaczę co i jak. Tylko teraz sie zastanawiam co z tym radiem, czy nie zmienić. Na to nie narzekam bo chodzi dobrze, ale brak sterowania subem z radia może przeszkadzać. Zostaję tlko regulacja na pokretlach na wzmacniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jankus, te 12mm2 to oczywiście z myślą o przyszłej rozbudowie systemu :) Dla tego Peiynga o realnym poborze mocy może 100W (zabezpieczony jest bezpiecznikiem 15 A :) ) przy podkręceniu na maksa to 6,7mm2 w zupełności wystarczy. Kolega pisze, że nie zamierza robić mocnego car audio. Tak gruby kabel narazi go na koszty i większe trudności montażowe.

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupie grubsze, może coś kiedyś tam większego wejdzie ( nic nie wiadomo :D) będzie jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nawet jeśli wzmacniacz w tym subie ma moc 100W, to pobór mocy z akumulatora wyniesie około 170W. Bierze to się stąd, że większość wzmacniaczy w klasie A/B ma sprawność na poziomie około 60%. Więc kabel 6,7 mm2 jest za cienki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności