Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak cewki sa 2 po 4ohm wydaje mi sie ze chyba rys.5 bedzie najlepszym polaczeniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie:

 

Witajcie

 

 

Powoli kompletuje swój pierwszy sprzęt CA. Na chwilę obecną tak prezentuje się zestaw:

- radio - Pioneer DEH5500BT

- głośniki przód - najprawdopodobniej będzie u-Dimension EL Comp 6 chociaż może wpadnie coś mocniejszego.

- subwoofer - Pb PS10 + skrzynka w boczku bagażnika

- kable, wygłuszenie i resztę ogarnę

 

Pozostaje kwestia: jakiego wzmacniacza szukać pod ten zestaw? Jak rozumiem 4 kanałowy, 2 kanały zmostkować i puścić pod suba. Ilu watowy wzmacniacz musi być żeby w pełni obsłużyć ten zestaw bez niedoborów mocy? Szukać używanego czy nowego?

 

Uprzedzając pytania odnośnie gatunku muzyki Słucham prawie że wszystkiego. Rock, hh, trance by po chwili przejść do Franka Sinatry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko nie żałuj na wzmacniacz. jest to jeden z najważniejszych i najdroższych elementów całej układanki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Ja mam taki jak ktoś chce

http://www.electronic-star.pl/Crunch-MXB4150i-4-kana-owy-wzmacniacz-samochodowy-1200-W-LED_i31101.htm .

Wygląda jak nowy lecz coś jest w nim nie tak. Elektryk mi sprawdzał i ma pobór prądu 0.1 ampera i gadał ze jak auto bedzie stało kilka dni to padnie mi akumulator bo wzmacniacz zeżre prąd. Podłączone to było u Niego do radia do amperomierza i głosnika. troche grało to bez wzmacinacza same radio wskazywało 0.0 pobór pradu a z wzmachorem 0,1.

Chętnie go sprzedam za symboliczne 100 zł. Jesli ktoś potrafi to naprawi sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić sprzęt "głośno mówiący" i chciał bym poznać opinie osoby znającej się na tym, czy ta skrzynia i wzmacniacz będzie dobrze współgrał? http://allegro.pl/skrzynia-basowa-jbl-gt5-1204br-wzmacniacz-jbl-i3472571762.html ? Czy do radia fabrycznego Gamma w Passacie B5 3B podłącze taki sprzęt?

 

Witam mam zamiar kupić sprzęt "głośno mówiący" i chciał bym poznać opinie osoby znającej się na tym, czy ta skrzynia i wzmacniacz będzie dobrze współgrał? http://allegro.pl/skrzynia-basowa-jbl-gt5-1204br-wzmacniacz-jbl-i3472571762.html ? Czy do radia fabrycznego Gamma w Passacie B5 3B podłącze taki sprzęt?

 

Przepraszam za spam ale proszę o odpowiedź

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką skrzynkę i podobny wzmak ( model wyżej ) Sterowanie miałem z Sony ( jeden z wyższych modeli ) i głośniki Infinity ( średnia półka )

 

Grało to fajnie w sedanie. Teraz jak mam kombi skrzynka jest skręcona prawie na minimum. Co Ci napisac, łupie po plecach i tyle :D

 

Zależy jakie masz głośniki na przodzie bo to jest najważniejsze. Skrzynka i wzmak poniżej średniej ...

 

Swoją skrzynke będę sprzedawał i kupię coś z wbudowanym wzmacniaczem a czterokanałowym wzmakiem zasilę głosniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym doradzić się Was na jaki sprzęt zwrócić uwagę (może być nowy jak również używany). Na chwilę obecną posiadam w przednich drzwiach, które wygłuszyłem matą dekarską Soudal głośniki Helix DB 62.1. Głośniki pracują bez zwrotnicy z fabrycznymi tweeterami. Jednostką sterującą jest radioodtwarzacz Pioneer DEH-X9500BT podpięty pod "wzmacniacz" znanej i niecenionej w świecie caraudio firmy Raveland 4x250W! Przewód od akumulatora to Dietz 10mm, a sygnałówki to Hollywood Energetic Pro. Dźwięk z w/w sprzętu który "pieści" moje uszy jest...i tylko tyle...po prostu jest. Przy głośniejszym słuchaniu głośniki zaczynają charczeć i dźwięk staje się zniekształcony, a o niskich tonach nie wspomnę bo ich nie ma. Wyłączyłem wszelkie podbicia basu w radiu (loudness itp) ponieważ helixy pierdziały nawet przy normalnej głośności (normalnej czyli takiej przy której swobodnie można z kimś porozmawaić). Wiem, że wzmacniacz jest :)3 i kwalifikuje się do wymiany, ale na jaki? Wiem również, że muszę zainwestować w subwoofer, ale jaki? Nie oczekuje łomotu w samochodzie, a tym bardziej w okolicznych domach jednorodzinnych. Poszukuję sprzętu, który nie tylko wypełni tony niskie w moim VW, ale jednocześnie będzie grał resztę muzyki. Zastanawiałem się nad wzmacniaczem GROUND ZERO GZIA 4115HPX oraz głośnikiem IT MDS08 w skrzyni BR. Proszę o poradę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podepnę się pod wątek, proszę o pomoc czy wzmacniacz jaki posiadam w ogóle nadaje się do podłączenia.

Radio zostaje seryjne czyli RNS510, zmiany ulegną głośniki z przodu jak i z tyłu + ewentualne poprowadzeni kabli do bagażnika celem późniejszego montażu głośnika niskotonowego jeśli zajedzie taka potrzeba.

Teraz o samym wzmacniaczu: jest to jednostka DLS CA51 która została zakupiona kilka lat temu i po jakimś czasie została wyjęty z samochodu i przeleżała w szafie czekając na passata.

 

Pytanie teraz do Was moi drodzy. Jak podłączyć ten wzmacniacz pod fabryczne radio. Domyślam się że RNS510 nie posiada wyjścia RCA i zostaje podłączyć się pod oryginalne kable. Jako że już kilka lat minęło od zakupu, nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji obsługi wzmacniacza, Czy jeżeli wzmacniacz posiada złącza (A/Bch) i (C/Dch) (tak jak na zdjęciu) to nie muszę bawić się w przejściówki RCA i inne bajery tylko podłączam się pod te złącza i zapominam o całej sprawie?

 

I kolejne pytanie, co ze złączem "E" jakie jest na RCA?

 

j3qh.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astro Twój wzmacniacz to 5-kanałówka.

Tak więc jeśli chodzi o złącza RCA (Low Input) to:

A i B - wejście dla przykładowo przodu,

C i D - wejście dla przykładowo tyłu,

E - wejście dla subwoofera.

 

Jeśli radio ma 6 wyjść RCA (2 x przód, 2 x tył, 2 x subwoofer) to podpinasz się pod RCA (w tym również E).

Jeśli natomiast radio ma tylko 2 lub 4 wyjścia RCA to wtedy podpinasz A i B oraz C i D lub E, przy czym wzmak jest wtedy nie do końca wykorzystywany, więc stosujesz rozdzielacze RCA i masz "zajęte" wszystkie kanały.

 

Jeśli radio nie posiada wyjść RCA to możesz podpiąć wzmacniacz pod wyjście głośnikowe z radia (High Input).

 

A co do RNS510 to możesz wypuścić z niego wyjście RCA ale niestety tylko 2-kanałowe.

W 3 wtyczce (12-pinowa pod bezpiecznikiem) wpinasz się w pin 2, 3 i 8:

2 - AUX output, kanał prawy,

3 – AUX output, masa dla obu kanałów,

8 - AUX output, kanał lewy.

 

Chcąc podpiąć Twój wzmacniacz pod RNS510 pod Twój wzmacniacz trzeba by było zastosować takie rozdzielacze (przykładowy link, bo jest tego cała masa):

http://sklep.rms.pl/index.php?p2460,rozdzielacz-wtyk-rca-2x-gniazdo-rca-digital-d-2gr02-0-2m

 

Przy czym żeby zrobić z 2 kanałów6 potrzeba 4 rozdzielaczy.

Jednak niech się ktoś wypowie, czy tak można, bo swego czasu stosowałem takie rozdzielacze, ale jedynie do zrobienia z 2 kanałów 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah... przepraszam popełniłem czeski błąd w poprzednim poście (już poprawiony) chodzi mi o połączenie tego wzmacniacza do RNS510

Przepraszam :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podpiąlem dzisiaj wzmacniacz pod radio JVC, cały zestaw miałem w poprzednim aucie i było wszystko ok. Chodzi mi o przewód REM, podpiałem go pod niebieski kabel w koste ISO włączam radio a wzmak sie nie załącza tylko musze wsadzić kluczyć i przekręcić w pozycji pierwszej. Wkurza mnie to bo jak wyłącze radio to wzmacniacz chodzi cały czas aż do momentu wyjęcia kluczyka ze stacyjki. Pod zły przewód sie wpiąłem czy ktoś namieszał w kablach?

Pozdrawiam

Edytowane przez karol6376

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod zły przewód sie wpiąłem czy ktoś namieszał w kablach?

 

Bez kluczyka odpalasz radio ?? Wygląda to na brak sygnału z "remote" - sprawdź czujnikiem.

Możesz jeszcze spróbować podłączyć się pod "auto-antenę" (żółty). Ale normalnie powinno to działać w ten sposób:

1. Odpalasz radio i tym samym odpala wzmacniacz

2. Gasisz radio i powinien wyłączyć się wzmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja się was poradzę, znalazłem taki zestaw http://allegro.pl/jbl-gto-1214-1400w-wzmacniacz-ren550-grube-kable-i3708828275.html będzie to grało prawdopodobnie pod radiem od Pioneer'a model avh-x5500bt jak na razie z ori głośnikami z przodu bo wymiane przewiduje dopiero na przyszły rok. Opłaca się w to inwestować i będzie grało czy nie bardzo? Jestem w sumie zielony w tym temacie więc wole się upewnić a nie napalać. ewentualnie macie jakąś alternatywę za podobne pieniądze, czy co z tego zestawu wymienić, jestem otwarty na propozycje, rady i krytykę :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A co do RNS510 to możesz wypuścić z niego wyjście RCA ale niestety tylko 2-kanałowe.

W 3 wtyczce (12-pinowa pod bezpiecznikiem) wpinasz się w pin 2, 3 i 8:

2 - AUX output, kanał prawy,

3 – AUX output, masa dla obu kanałów,

8 - AUX output, kanał lewy.

 

 

chce podłaczyc wzmaka pod subwoofer. czy podlaczenie przejsciowki pod te piny wystarczy? kable posiadam do wejscia RCA. również posiadam RNS510

 

aha i jeszcze jedno. czy owe sygnaly nie beda za mocne jak na wejscie do wzmacniacza?

Edytowane przez driver229
dodanie pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja sie poradze , mam radio ALPINE CDE W233R i mysle o jakis lepszych głośnikach (mam oryginalne), np. HERTZ DSK165.3 albo cos podobnego i zastanawiam sie jak to bedzie grać pod tym radiem i czy moze bedzie potrzebny wzmacniacz ewentualnie jaki? , oczywiscie planuje wygłuszenie drzwi , a może ktoś ma taki albo podobny zestaw i sie wypowie,dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO POWIECIE NAD TAKIM UKŁADEM I W OGÓLE SPOSOBEM MONTAŻU GŁOŚNIKÓW

napomknę że subwoofer pozostał po pozostałym samochodzie i mniejsze dostrugałem żeby jakoś się komponowało ;) wzachol pod prawym, obicie eco. narazie kartonowe (bd mdf)

DSC_0397.jpg

DSC_0395.jpg

DSC_0396.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CO POWIECIE NAD TAKIM UKŁADEM I W OGÓLE SPOSOBEM MONTAŻU GŁOŚNIKÓW

:oszit:hmm:lol3:placzka:wmorde - jaja sobie robisz, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mozliosc kupienia skrzynie basowa że wzmacniaczem sony xplod 2 kanalowy xm sd12x czy ten wzmacniacz zagra jakoś w miarę czy nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wzmacniacz to tylko Audison

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności