Skocz do zawartości
dominik1980

Gasnące cyfry wyświetlacza po dołożeniu xenonów 6000K

Rekomendowane odpowiedzi

Witaw wszystkich jestem tu nowy, przepraszam z góry jesli juz cos zrobilem nie tak jak nalezy ale mam taki problem i chcialem jak najszybciej sie tu dostac. Sprawa jest taka jestem posiadaczem Passata B5 rok 1999 moc 110 koni, zalozylem lampy DAYline Black oraz dolozylem Xenony 6000K i od tego czasu przy wlaczaniu swiatel na postojowki jest ok ale po przelaczeniu z postojowek na swiatla mijania czyli normalne dzieje sie taka rzecz zanika mi przebieg stały dzienny i godzina podswietlenie obroty i predkosc jest prosze o pomoc co moze byc tego powodem czy to przez to ze zalozylem takie lampy czy to cos innego a zaznacze tez ze moc zostala podniesiona o ok 20% prosze o pilna pomoc dziekuje i czekam na wasze odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipnej jakosci xenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje przy zgaszonym i odpalonym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tak zapale auto wlacze postojówki i zaraz przelacze na normalne jade i zaraz znikna cyfry i na zgaszonym jak probuje to tez

 

---------- Post added at 22:07 ---------- Previous post was at 22:05 ----------

 

kupilem lampy ala nowe audi ze swiatlami do jazdy dziennej takie jak te http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=684702371 i dolozylek xenony po zapalaniu nie zwsze sie tak dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są chyba tylko dwie opcje: zaśniedziałe styki w jakiejś wtyczce albo zakłócenia elektryczne wprowadzane przez xenony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie bedzie to przez xenony bo wczesniej nic takiego sie nie dzialo dziekuje posprawdzam wszystkie wtyczki raz jeszcze mam nadzieje ze cos sie zmieni bo mnieto drazni cholernie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz przetwornice ? Może inaczej - ile za nie dałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 zl powinny byc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest wykładnią ale sądząc po niej to juz średnia półka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic postaram sie to sprawdzic i zobacze co to jest podjadedo tego kolesia co mi je zakladal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie odnosnie tewgo ze gasna mi cyfry wyswietlajace przebieg dzienny stały oraz godzina słyszalem ze moze jakas sciezka jest przegrzana czy cos w jakiejs kostce i przy wlaczaniu swiatel na mijania czyli na xenony nastepuje duzy doplyw pradu i moze to przez to gasna te cyfry prosze o pomoc bo strasznie mnie to meczy dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam paska B5 1999 AFN i ostatnio zalożyłem zestaw HID.Od jakiegos czasu dzieje sie dziwna przypadłość na wyswietlaczu komputera po wlaczeniu ksenonow-a mianowićie znikają wszystkie cyfry i zostaje tylko samo niebieskie podswietlenie.Wylączenie i włączenie świateł nic nie daje.Pomaga wylączenie zaplonu/silnika i ponowne wlączenie to zazwyczaj wszystko jest ok,tj widać km i spalanie itp.

Nie wiem,może ktoryś z kolegow mial podobne objawy?wiem,ze zaraz bede miał rady typu:wywal te chińskie a"la ksenony ale nie o to chodzi...

Nie wiem w czym tkwi problem?ostatnio zmieniłem przetwornice bo poprzednie strasznie zaklucaly cb,ukf.teraz mam juz takie ktore mają wbudowane dodatkowe filtry i nie mam problemow z zaklucaniem ale za to mam nowy z wyświetlaczem:-))

Także jak ktoś może pomóc to prosze o rade.pozdrawiam Piotr

 

_scalone

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. w moim autku dzieje sie identycznie to samo! znalazles juz rozwiazanie tej zagadki??? pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem po zakupie tanich ksenonów,gdy zmieniłem przetwornice na inne i problem ustapil.A objawy były nastepujące - praktycznie zawsze znikał mi na wyświetlaczu licznik i komputer z godzina..Zazwyczaj problem ustepował gdy gasiłem silnik i zapalalem na swiatlach i wszystko gralo.Mysle ze skoro masz taki problem to reklamuj ten zestaw.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja dorzucę 5 groszy w tym marudzeniu na HIDy ;-)

U mnie jak włączam światła to mi radio przygasa na chwilę :)

i średnio raz w miesiącu muszę żarniki wymieniać bo się przepalają. I tu mam pytanie czy przetwornice są powiązane z barwą żarników? czy gdy do tej pory miałem 6000K i teraz założę 5000k to będą dłużej świecić czy ta jaskrawość ma wpływ na pobór prądu czy to tylko barwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata jeździłem na 6000k, ale znudził mi się ten niebieski kolor i zmieniłem sobie na 4300. 6000k były w zestawie z przetwornicami, teraz dokupiłem tylko żarniki. Światła działają absolutnie normalnie. Żadnych anomalii nie zauważyłem. Dodam, że dwa lata moje 6000k świeciły i dalej są sprawne więc jeśli Twoje się palą tak często to coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy przetwornice są powiązane z barwą żarników?

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że dwa lata moje 6000k świeciły i dalej są sprawne więc jeśli Twoje się palą tak często to coś jest nie tak.

tylko jak to zdiagnozować?

Dodam że mam zaparowane reflektory więc domniemam że może wilgoć to powoduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeśli wilgoć by to powodowała to moje nie przeżyły by miesiąca :) użytkuje je w UK a tu wilgoci pod dostatkiem. Moim zdaniem walnięte przetwornice bo co innego? nic więcej w zestawie nie ma, przetwornice i żarniki. Żarniki wymieniasz i dalej padają, więc zostają przetwornice. Może dają za duży prąd, albo powodują jakieś skoki napięcia. Wiesz jak to z produktami z chin bywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem walnięte przetwornice bo co innego? nic więcej w zestawie nie ma, przetwornice i żarniki. Może dają za duży prąd, albo powodują jakieś skoki napięcia.

dziś wyjąłem żarnik który już nie świecił ale nie odłączając mu zasilania włączyłem światła. I zauważyłem że żarnik zaczął mrugać jak stroboskop przez dwie sekundy i zgasł. Włączam ponownie światła i znów to samo.

Czy to oznaka uszkodzonej przetwornicy czy żarnik poprostu już przepalony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności