Skocz do zawartości
Gość konchio

stuki w zawieszeniu ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paulo26rp

bierzesz jaki kolwiek olej strzykawkę i igłę i wstrzykujesz:P ja tak robiłem i w audi i teraz w moim pasku:P na stanie musisz mieć strzykawke:) (jaki kolwiek olej do silnika:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzesiekbe!!

a jakie to miałeś stukanie w twoim pasku?? bo u mnie np, objawia sie przy skrętach i na dziurach takie głuche stuki jakby w kokpicie w górnych partiach z lewej i prawej strony?? miałeś coś takeigo?? ja już kompletne zawieszenie wymieniałem, amory wszystko ok pozostaje mi dawac głośniej muze:P

 

 

u mnie się objawiało jak jechałem prosto na tzw. kocich dołach ( brukowan ej drodze ) i stuk dochodził z przodu na dole właśnie z obu stron... ale tak jak opisałem wyżej uporałem się już z tym problemem,

 

natomiast zauważyłem ostatnio że jak hamuje ( rozgrzane hamulce ) to mam takie "tu tu tu" jak by z koła dochodziło ... czyżby to np. klocki do wymiany albo tarcze ?? a może gdzie jakieś luzy ??

doświadczyłem także jak zapale auto i wyjeżdżam z podwórka a mam z górki zaczynając hamować słyszę tak jak by takie tarcie ( szuranie ) o tarczę .. to jest normalne jak są zimne czy tylko ja mam takie zboczenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko jest po wymianie wahaczy, łączników i drążków. A pomimo tego mam jakieś pukanie z zawieszenia, ale nie jest ono systematyczne (jak w przypadku przegubu) tylko najczęściej ma miejsce jak rozpędzę się na 2ce i puszczę raptownie gaz, to jest słyszany czasem taki stuk. Nie podejżewam wahaczy, bo dopiero co je wymieniłem. Macie pomysły co to może być? Jak można sprawdzić, czy to przypadkiem nie jest nic z kolumny kierowniczej/maglownicy itp. Podejżewam też poduszki, ale jak to sprawdzić w warunkach domowych - czy trzeba jechać do warsztatu odrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!od około miecha cos mi puka w prawym kole wydaje mi sie ze dolny wahacz na kole jak sprawdzalem to wydaje sie byc spory luz gdzies na dole a w czasie jazdy to pukniecie nie jest az tak slyszalne gluchy odglos jak koło trafi na dziure pytanie tylko czy jak wymienie jeden lub dwa to czy reszta sie nie posypie ale po co wymieniac calosc jak narazie cisza po lewej wstronie a z prawej pukanie w jednym miejscu jak zrobie dam znac co to bylo chyba kupie na allegro i zmienie szybko zeby nie wydawac duzej kasy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:636:Mechanicy specjaliści...

Stukało mi przez dwa miechy coś z przodu. Myślałem, że to może osłona od nadkola bo była pęknięta. Wymienione były wcześniej wahacze górne itp. Mechanik mówił, że to te dolne tak stukają, więc wymieniłem bo faktycznie były w rozsypce. Niby wszystko ok. Dalej stukało. Zwłaszcza na kocich łbach, a ostatnio nawet przy ruszaniu. :confused:

 

Zdążyłem przejrzeć wszystkie posty na forum w tym temacie i nie mogłem znaleźć odpowiedzi na ten problem.Skończyła się kasa na naprawy więc tak jeździłem jeszcze jakiś czas.

 

Dziś już nie wytrzymałem tego łoskotu zajechałem do innego mechanika. Ten sprawdzał wszystko po kolei i mówi, że zawieszenie ok. Postukał popukał i nic. Gdy auto postawił na koła dało się słyszeć łoskot. Okazało się, że to klocek hamulcowy był włożony odwrotnie (podczas wymiany kiedyś tam). :eek: Przy czym dobrze hamował...

 

Teraz stuka jedynie breloczek od kluczyków...;)

Napisałem ten post w razie gdyby komuś podobnie przydarzyło się coś tak mało prawdopodobnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tez poprosze o pomoc. U mnie stuka cos od poczatku jak kupilem od mojej strony. Stuki sa przy ruszaniu, ale takze w czasie jazdy gdy dodaje i odejmuje mocniej gazu. Jade np 100km/h i dodam mocniej to jest STUK. Czuc to neiraz na kierownicy. Natomiast nieda sie tego uslyszec przy probie ruszenia z zaciagnietym recznym.

 

Bylem nu diagnosty i jedyne co stwierdzil na stacji ze dolne gumy sa juz "zmeczone". Czy to one? Bo mam zamiar to na dniach oddac do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cbkaz

Mam taki sam obiaw w swoim pasku 1,6 z 1997 To jest taki specyficzny metaliczny stuk z prawej str, występuje on zazwyczaj przy dodawaniu gazu i jednoczesnym skręcaniu, lub przy hamowaniu silnikiem, i częstotliwość stukania jest zależna od prędkości obracających sie kół (na wybojach jest cicho), czasem go w ogóle nie słychać przez dzień czy dwa. Byłem u mechanika powymieniał wahacze, które były do wymiany, gumę miałem uszkodzoną na przegubie, więc ją wymienił a przegub oglądną i stwierdził, że jest Ok, po czym nasmarował i spokoju miałem tylko 2 tyg. i znowu zaczęło stukać. Podejrzewam, że to jednak przegub, no, ale znowu wybieram sie do mechanika, więc zobaczymy. jakby ktoś miał pytania to [email protected]

Edytowane przez cbkaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a sprawdzaliście czy drążki kierownicze nie maja luzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis go maglowal znajomy mechanik...i nic nieznalazl. Co najlepsze, przy cofaniu NIC niestuka:) tylko rpzy jezdzie do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może poduchy silnika albo skrzyni zobacz tez to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówia ze poduszki sa ok. Dzis wymieniono dolne wahacze, a dalej stuka. Najgorzej ze obstawiaja przekładnię. A że to moj dobry znajomy to jutro sie chce upewniac dalej..eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie odnośnie przedniego zawieszenia co jeszcze można wymienic oprócz kompletu wahaczy żeby miec spokój coś słyszałem na temat poduszki amortyzatora , może w ETCE mógłby ktoś pokazac co tam jest jeszcze do wymiany...

 

pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)

 

Dziś już nie wytrzymałem tego łoskotu zajechałem do innego mechanika. Ten sprawdzał wszystko po kolei i mówi, że zawieszenie ok. Postukał popukał i nic. Gdy auto postawił na koła dało się słyszeć łoskot. Okazało się, że to klocek hamulcowy był włożony odwrotnie (podczas wymiany kiedyś tam). :eek: Przy czym dobrze hamował...

(...)

 

Napisz gdzie tak sie znaja jak pamietasz namiary na zaklad... Czegos takiego jeszcze nie slyszalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie odnośnie przedniego zawieszenia co jeszcze można wymienic oprócz kompletu wahaczy żeby miec spokój coś słyszałem na temat poduszki amortyzatora ,

Przeszukując forum natknąłem się na opinie że "można" wymienić : tuleje drążka stabilizatora i łączniki stabilizatora oraz końcówki drążków jak i same drążki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec co jest przyczyna takiej kolei rzeczy...mam stuku w prawym przednim kole podczas gwaltownego ruszania tzn jak tak podkrece silnik do 3000tys i to przy zmainie biegow od jedynki do 3 to po przekroczeniu 2000tys i podjechaniu do trzech slysze takie stuki...wymienilem 3wahacze tj gorny przod i tyl oraz dolny tyl tj banan tak sie zastanwiam czy nie popelnilem bledu nie wymieniajac tego czwartego jak i stabilizatora a moze to nie jest przyczyna tylko poduszka pod silnikiem bo w sumie jak delikatnie rozpedzal auto to nie ma owych stukow

Edytowane przez SadisticPleasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem caly zawias i po miesiacu sie zaczely stuki z prawej strony. I mój znajomy mechanior co się opiekuje moim paskiem stwierdzil ż że poluzowały się sruby od poduchy silnikia i skrzyni. Teraz cisza więc zobacz czy masz je dokręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wymieniłem caly zawias i po miesiacu sie zaczely stuki z prawej strony. I mój znajomy mechanior co się opiekuje moim paskiem stwierdzil ż że poluzowały się sruby od poduchy silnikia i skrzyni. Teraz cisza więc zobacz czy masz je dokręcone.

dzieki Bartoszu podjade dzis do koleszki do garazu to rzucimy okiem na to

 

---------- Post added at 17:29 ---------- Previous post was at 14:44 ----------

 

 

bylo tak jak mowiles sruby brakowalo i nie trzymalo sie to "kupy"...koles dokrecil srubke i juz jest git

Edytowane przez SadisticPleasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MNie to dziwi że jakoś się to odkręca. Już wiele sztuk mialo taki problem więc coś nie tak. Ja to sie nawkurzalem jak po wymianie calego zawiasu i drążków jakieś stuki a tu taki bubel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie przyczyną stuków był dolny wahacz. Stukanie pojawiało się podczas jazdy po "kocich łbach", innych nierównościach (oczywiście, aby coś usłyszeć musiałem jechać powoli) oraz podczas hamowania (zaraz po naciśnieciu pedału hamulca). Zajechałem do zaufanej stacji kontroli pojazdów, gdzie dokładnie sprawdzili mi stan zawieszenia. Winny był wahacz. Po wymianie problemy się skończyły.

Witam fanów/ VW/, u mnie także przyczyna puków w B5 TDI (tzw.kartofelki z prawej przedniej strony,bardzo wyrażnie pukało gdy skręcałem na wybojach w lewą stronę)był górny przedni prawy wachacz.Po wymianie błoga ciiisza.Mogę tylko poradzić ażeby od razu pojechać do dobrego warsztatu z tzw.szarpakami i konkretnie ustalić przyczynę puków.Wielu mechanikow będzie chciało wymienić nam pół zawieszenia...po wyjęciu zużytego wachacza własnoręcznie stwierdziłem że luz był całkiem wydawałoby się niewielki a pukało jak cholera.... : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez cos stuka,najpierw stukalo po lewej i tylko na dziurach lub nierownosciach,a teraz z drugiej strony taki sam rodzaj stukania.Zagladalem pod auto i widze ze te dolne dlugie wachacze(ala banan) musialy byc niedawno wymieniane bo sa jak nowe(z wygladu) wiec co moze pukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności