Skocz do zawartości
J3L3N

Mercedes E211 OPINIE

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka moze ktos mial stycznosc z tym autkiem.Potrzebuje jakis informacji o tym aucie.Chce sie przesiasc na gwiazde.Wiem ze to forum vw ale tylko tu moge zasiegnac prawdziwych rad!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardzo złe zdanie, moj wujek wozi sie okularnikiem 3.2 i non stop ma jakies problemy z elektronika, jednakze najbardziej uciazliwa jest korozja, ostatnio odpadł mu błotnik w czasie jazdy- przerdzewiały zaczepy. Jezdzi sie bardzo przyjemnie, aczkolwiek jedna awaria w miesiącu to standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam bardzo złe zdanie, moj wujek wozi sie okularnikiem 3.2 i non stop ma jakies problemy z elektronika, jednakze najbardziej uciazliwa jest korozja, ostatnio odpadł mu błotnik w czasie jazdy- przerdzewiały zaczepy. Jezdzi sie bardzo przyjemnie, aczkolwiek jedna awaria w miesiącu to standard.

 

Łukaszowi chyba chodziło o model W211, czyli już nowsza klasa E produkowana od 2003 roku, wątpię, że w maksymalnie 6-letnim aucie odpadały błotniki;) Co do poprzednika, W210, to faktycznie, jeżeli trafisz na zaniedbany egzemplarz to ma masę małych awarii. Łukaszu sprecyzuj o jaki dokładnie model Ci chodzi (rocznik bądź zdjęcie poglądowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łukaszowi chyba chodziło o model W211, czyli już nowsza klasa E produkowana od 2003 roku,

Pracowalem jakis rok temu w warsztacie blacharskim i moge powiedziec, ze Mercedes ma problemy z korozja, jednego 3 letniego okulara W211 robilem, mial purchawy na przednich i tylnich blotnikach i to nie tylko klasa E, rowniez robilismy C i A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie w211 produkowane od 2003roku. silnik 2.2 lub 2.7 cdi.z tego co wiem to 210 miala problemy z rdza.jednak zmieniam auta przynajmniej raz w roku (takie hobby) i przez rok raczej nic niezardzewieje jakos strasznie.jakies inne wady i zalety?

 

---------- Post added at 18:57 ---------- Previous post was at 18:56 ----------

 

Rozgladam sie tez za S klasa.Opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam tobie gwiazde bo ostatni prawdziwy mercedes to W124 popieram przedmówców mercedes ma problemy z elektroniką badzo częste awarie oraz korozja co jest bardzo dziwne ale niestety prawdziwe ale jeśli lubisz zmieniać to polecam np.touarega,Pheatona ,A8 te auta wcześniejszych problemów nieposiadają:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do W124 to jest istne perpetum mobile ;) Co do nowszych gwiazdek to niestety silniki mercedesa CDI są dość awaryjne i co więcej strasznie drogie w eksploatacji. Naprawa ich może kosztować fortunę. Zawieszenia również lubią się sypać i ich naprawa też kosztuje nie mało. Problem też jest z kupnem dobrego egzemplarza bo duża cześć pochodzi z niemiec lub US i najczęsciej są one po dość dużych dzwonach, gdzie najczęsciej takie auto składa się na sztuke. Potem zaczynają się własnie prawdziwe problemy z korozją, częstymi usterkami itp. Dobrego egzemplarza raczej nikt szybko nie będzie sprzedawać.

Co do S klasy niestety prawda jest taka że ostatnim dobrym modelem tego samochodu był W140. Im nowszy egzemplarz tym gorzej. Za te pieniądze naprawde poszukałbym czegoś innego np. Audi. Czasy kiedy mercedes robił samochody długowieczne niestety się skończyły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasy kiedy mercedes robił samochody długowieczne niestety się skończyły...

Ziętara właściciel serwisu mercedesa w Szczecinie odradzał mi kupno nowego albo nowszego mietka niż 124. Jego słowa - Masz kasę to kupuj i od razu zapisuj się w kolejkę- :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

święte słowa :)) Lecz wszystko zależy od egzemplarza, tak jak wspominał przedmówca, jaki dostaniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co polecacie do 60tys? Moze jednak passat:) tylko boje sie tego 2.0TDI. Jezeli mozecie to napiszcie jakie oznaczenie silnika 2.0 bylo wadliwe! Prosze w wyborze bo choruje i niewiem co kupic!!!Wiadomo ze auto musi byc niemieckie! Zadne wynalazki!

Edytowane przez J3L3N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup A8 D2 z końcówki produkcji :) lub jak trafisz za te pieniądze to D3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a8 juz mialem.Czaje sie na passata B6 w jakiejsc ciekawej wersji.Mysle tez nad audi A3 sportback lub A4 b7. Co myslicie o Audi A6 allroad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do w211 to faktycznie cudow nie ma,mniej korozji i nizsza awaryjnosc niz w210,ale psuc sie lubi,a z kazda usterka trzeba do aso,bo tylko oni maja narzedzia i komputery do tego modelu(nawet klocki trzeba w serwisie wymieniac). a6 allroad wg mnie odpada,nie wiem nie podoba mi sie,ale bez zastrzezen.za 60 z gorka bym sie rozgladal za A6(C6 po 2004) lub beemkami E60 i E90.piatka bardzo przyjemnie sie jezdzi tylko musi byc utrzymana.mialem tez do czynienia z A6 z przelotem 240tkm i auto jak nowe,uzytkowane w nl. a za 60 na gotowo bym sie interesowal jakas ladna A4 B7 no i tez paskiem B6.nie taki straszny jak go kazdy sie boi.stary mial taka firmowke z poczatku produkcji i przy intensywnej eksploatacji po 150tkm sprzeglo bylo do wymiany.reszta super,silnik zdrowy tylko olej lubil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem przyjemnosc w tamtym tygodniu zrobic 1000km audi a3 sportback 2.0tdi 180k, auto całkiem fajnie klei się drogi, da sie tez tym wyprzedzic, ale jednak troche jej brakuje do a4.

Przy 130 zaczynaja strasznie szumiec ramki okien, ciut za głosno słychac silnik w srodku, fotele wygodne ale bez szału. Ogolnie polecam a4 b7, jest przyjemniejsza od sportback'a. Passat.. przejedz sie, ja osobiscie wole audi.

Edytowane przez tw182

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie mam ostatnio podobny wybor, zmieniam paska, ale ze wzgledu na to ze bede mniej jezdzil puki co jestem na etapie.......nissan 350z

 

byl etap audi a6c6

bmw e90 i e60

MB E211

jednaak na 90% bedzie mocna sportowa benzyna...

...350z <3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam dylemat ale nie wiem co kupic.Mysle nad audi a4 B7 S-line. 2.5 163KM.musze tylko poczytac o tym silniku wiecej.Moze ktos co nieco wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez mam dylemat ale nie wiem co kupic.Mysle nad audi a4 B7 S-line. 2.5 163KM.musze tylko poczytac o tym silniku wiecej.Moze ktos co nieco wie?

A byly w tym modelu silniki 2.5 TDI?

Bo z tego co ja wiem to byly w nim dwa silniki 2.0 TDI (140 i 170KM) oraz 3.0 TDI (najpierw 204KM, a pozniej 233KM)

Ja jezdzilem troche 2.0 TDI (140) S-line i bylem pozytywnie rozczarowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez mam dylemat ale nie wiem co kupic.Mysle nad audi a4 B7 S-line. 2.5 163KM.musze tylko poczytac o tym silniku wiecej.Moze ktos co nieco wie?

Lepiej wziąśc 2.7 tdi bo 2.5 są dośc awaryjne albo 3.0.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A byly w tym modelu silniki 2.5 TDI?

 

Jak mnie pamięć nie myli to były - na początku produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności