Skocz do zawartości
stefwal

Składanie lusterek przy zamykaniu drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam passata z 2006 też zakładałem moduły od seata i miałem tak samo, jak założyłem według numeru etki wszysto było ok.

wymieniłeś sterowniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniłeś sterowniki ?

 

Tak wymieniłem i jest ok,te co miałem od seata to pasowały według etki do tourana i jakiegos seata żeby wszystko zagrało musisz miec silniczek z numerem od passata wraz z sterownikiem który ma taki numer jak ten co załżyłeś od seata,powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odkopię, ale... ;)

Od jakiego numeru sterownika da sie zakodować automatyczne składanie lusterek? Ja mam:

Door Elect, Driver SW: 1K0 959 701 Q HW: 1K0 959 793 M

Door Elect, Pass SW: 1K0 959 702 Q HW: 1K0 959 792 M

i niestety nie przyjmuje kodu +4096

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche odkopię, ale...

Od jakiego numeru sterownika da sie zakodować automatyczne składanie lusterek? Ja mam:

Door Elect, Driver SW: 1K0 959 701 Q HW: 1K0 959 793 M

Door Elect, Pass SW: 1K0 959 702 Q HW: 1K0 959 792 M

i niestety nie przyjmuje kodu +4096

 

domniemam że zmieniłeś zwykłe lusterka na elekt. składane , czy wymieniałeś również sterowniki w drzwiach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zadzwoń i niech podają nr, ale raczej wyglądają na passatowskie bo są z alemenium :) powiem tyle, że golfowe mają większy ten plastik przy szybie i są całe plastikowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
domniemam że zmieniłeś zwykłe lusterka na elekt. składane , czy wymieniałeś również sterowniki w drzwiach ?

 

Nie, mam oryginalne składane lusterka ze sterownikami jw. Wszystko działa ale tylko z pokrętła. Z tego co wyczytałem w tym wątku w modelach 2008+ można dokodować automatyczne składanie/rozkładanie. Podpowiedź w VCDS również podaje +0004096: składane lusterka (MY2008+). Moje sterowniki mam aktualnie zakodowane na 0000247 i jak wspomniałem działaja tylko z pokrętła. Kodu +0004096 ww sterowniki nie przyjmują. Stąd moje pytanie: od której wersji można zakodować +0004096 i czy wtedy rzeczywiście lusterka będa sie automatycznie składały/rozkładały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, mam oryginalne składane lusterka ze sterownikami jw. Wszystko działa ale tylko z pokrętła. Z tego co wyczytałem w tym wątku w modelach 2008+ można dokodować automatyczne składanie/rozkładanie. Podpowiedź w VCDS również podaje +0004096: składane lusterka (MY2008+). Moje sterowniki mam aktualnie zakodowane na 0000247 i jak wspomniałem działaja tylko z pokrętła. Kodu +0004096 ww sterowniki nie przyjmują. Stąd moje pytanie: od której wersji można zakodować +0004096 i czy wtedy rzeczywiście lusterka będa sie automatycznie składały/rozkładały?

 

Czy poradziles sobie z tym, czy nikt nie pomogl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wtedy rzeczywiście lusterka będa sie automatycznie składały/rozkładały?
Czy poradziles sobie z tym, czy nikt nie pomogl?

 

Nie ma opcji ja zakodowanie sterowników ori od passata aby składały się lustra z pilota po zamknięciu auta. Mimo tego że taka opcja pojawia się w podpowiedziach kodowania. Przerabiane to było w B6 i B7 na różnego rodzaju sterownikach i nigdzie nie działa po dodaniu +4096 do kodowania lustra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bimbasz, czyli pozostaje tylko dołożenie modułu, choć koszt niemały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko, ostatnio na parkingu złamano mi lusterko. Chcialbym się dowiedzieć czy jest możliwość przerobienia tego tak aby lusterka się składały. Nie mam składanych jedynie manualnie nie automatycznie. Czy ktoś może wie? Czy coś trzeba dokupić? Dziękuję już za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam takie pytanko, ostatnio na parkingu złamano mi lusterko. Chcialbym się dowiedzieć czy jest możliwość przerobienia tego tak aby lusterka się składały. Nie mam składanych jedynie manualnie nie automatycznie. Czy ktoś może wie? Czy coś trzeba dokupić? Dziękuję już za odpowiedz.

 

nie ma opcji przerobienia, nie można nic dołożyć, przełożyć itp

chcesz mieć składane to takie musisz kupić,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy są w 100% zamienne i

tak

wszystko ładnie pasuje

pasuje ale moim zdaniem nie wygląda ładnie

ile pinów powinno mieć lusterko

wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpowiem Ci tylko tyle że tego przekaźnika nie wysterujesz elekt. lusterek :029: , też nad tym myślałem ale nici z tego . Przewertuj dobrze schemacik z audi a będziesz wiedział oco kaman . Myślę nad innym rozwiazaniem zobaczymy co z tego wyjdzie .

 

Jednak udało się, można tym przekaźnikiem składac i rozkładac lusterka. Tu masz mój opis:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2743950.html#13233618

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy może ktoś się orientuje czy dużo jest roboty przy wymianie lusterek ze zwykłych na elektrycznie składane? chciałbym sobie takie kupić i zamontować. Może ma ktoś takie do sprzedania. Pozdro i z góry dzięki za odp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy może ktoś się orientuje czy dużo jest roboty przy wymianie lusterek ze zwykłych na elektrycznie składane? chciałbym sobie takie kupić i zamontować. Może ma ktoś takie do sprzedania. Pozdro i z góry dzięki za odp.

 

dział wartsztat, tam masz opisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zmiany czasu składania lusterek w vcds-ie? tzn. żeby po przełączeniu pokrętła w położenie składanie lusterek składały/rozkładały się szybciej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. Silniki nie są programowalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego lusterka same się rozkładają po włączeniu zapłonu ?

Przykład. Składam lusterka, wysiadam z auta. Przychodzę następnego dnia rano, wkładam kluczyk, włączam zapłon i lusterka same się rozkładają, pomimo ustawienia dżojsticka w pozycji złożonej. Dzieje się tak odkąd nastąpiły minusowe temperatury.

To jest jakieś zabezpieczenie przed przymarznięciem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może odgrzeje troche kotleta ale czy ktoś z Was miał styczność z czymś takim???

 

http://www.aliexpress.com/store/product/VW-Gateway-OBD-Module-Dongle-Plug-Play-Mirror-AUTO-Folding-Window-Glass-Close-For-VW-Passat/739607_32288540344.html

 

JEsłi to faktycznie działa to rozwiązało by problem u osob które chciałyby aby lustra po zamknieciu auta sie składały automatycznie... Pytanie czy warto to zamawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności