Skocz do zawartości
stefwal

Składanie lusterek przy zamykaniu drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za odpowiedz, ale i tak troche sie boje na sile bo widac ze tam wszystko chodzi jak je ciagne a w razie czego takie lusterko pewnie tanie nie jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witkam jak mam paska b5 fl wersja highline i mam na przełączniku taki znaczek niby chyba do składanie lusterek ale jak na to przełącze to nic się nie dzieje powiedzcie mi jak sprawdzić czy mam składane lusterka czy nie i jak to sprawdzić.i mam jeszcze jedno pytanie całkiem z innej półki widział ktoś kiedyś passata z postojówkami zamontowanymi w kierunkach i świecą lekko na pomarańczowo a jak włączam kierunek to normalnie święci takie coś jak mają amerytance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witkam jak mam paska b5 fl wersja highline i mam na przełączniku taki znaczek niby chyba do składanie lusterek ale jak na to przełącze to nic się nie dzieje powiedzcie mi jak sprawdzić czy mam składane lusterka czy nie i jak to sprawdzić

Zdemontować boczek i policzyć kable w wiązce od lusterek.

widział ktoś kiedyś passata z postojówkami zamontowanymi w kierunkach i świecą lekko na pomarańczowo a jak włączam kierunek to normalnie święci takie coś jak mają amerytance

Żaden Passat nie miał postojów w lusterku-masz coś przerobione u siebie. Nawet w amerykańskich wersjach nie było postojów w lusterkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi nie chodzi o postoje w lusterkach tylko w kierunkach bo lusterka mam zwykłe bez kierunkowskazów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witkam jak mam paska b5 fl wersja highline i mam na przełączniku taki znaczek niby chyba do składanie lusterek ale jak na to przełącze to nic się nie dzieje powiedzcie mi jak sprawdzić czy mam składane lusterka czy nie i jak to sprawdzić.i mam jeszcze jedno pytanie całkiem z innej półki widział ktoś kiedyś passata z postojówkami zamontowanymi w kierunkach i świecą lekko na pomarańczowo a jak włączam kierunek to normalnie święci takie coś jak mają amerytance

 

to jest dział Passata B6 popytaj w odpowiednim dziale ;) : http://forum.vw-passat.pl/forumdisplay.php/19-Passat-B5-(3B-i-3BG) , z kierunkami to masz coś zamodzone , jak chcesz sprawdzić czy masz u siebie składane lusterka , to należy zdemontować wkład lusterka i zerknąć czy są silniczki w lusterku i wszystko jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

i czy moze ktos juz doszedl do tego jak to zrobic ??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak smao jak u mnie

nowsza wersja dziala juz szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

i czy moze ktos juz doszedl do tego jak to zrobic ??

 

jeszcze nie,

Ale w passatach powyzej MY2008 jest mozliwosc zakodowania tak sterownika ze lustereczka beda skladac sie jak na filmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli CC powinny to miec, a jakos nie maja. Pokaz gdzie to jest do zakodowania, bo jedyna opcja co do lusterek to w sterowniku drzwi i obsługuje składanie z pokrętła i ot cała aktywacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W joysticku od lusterek na drzwiach mam 4 funkcje do wyboru, czyli nie mam tam składania lusterek.

Co trzeba by zrobić żeby taką opcję uruchomić, jest to wykonalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj w dziale warsztat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie z tym składaniem lusterek w zimę.

 

Ostatnio trochę nerwów przeżyłem jak po mroźnej nocy próbowałem lusterka do normalnej pozycji przywrócić. Trochę śniegu i szronu skutecznie je blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważajcie z tym składaniem lusterek w zimę.

 

Ostatnio trochę nerwów przeżyłem jak po mroźnej nocy próbowałem lusterka do normalnej pozycji przywrócić. Trochę śniegu i szronu skutecznie je blokuje.

 

dlatego lepiej w mrozy i śnieg lusterek nie składać, bo potem może być problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major

skoro opanowałeś działanie przekaźnika 361 możesz opisać od czego są piny:

pin 15

pin 31

pin MA

pin ME

pin RA

pin SE

Czy masz instalację z CAN-em?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro opanowałeś działanie przekaźnika 361 możesz opisać od czego są piny:

pin 15

pin 31

pin MA

pin ME

pin RA

pin SE

Czy masz instalację z CAN-em?

Podpowiem Ci tylko tyle że tego przekaźnika nie wysterujesz elekt. lusterek :029: , też nad tym myślałem ale nici z tego . Przewertuj dobrze schemacik z audi a będziesz wiedział oco kaman . Myślę nad innym rozwiazaniem zobaczymy co z tego wyjdzie .

Jeszcze jedno raczej zapomnij że ktoś w tym temacie podsunie Ci gotowe rozwiazanie :dupablada , przewertuj wcześniejsze posty nie ma ich dużo ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrewm temat, czy udalo sie komus podpiac lusterka pod zamykanie drzwi? Major, podzielisz sie swoim sposobem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Major

skoro opanowałeś działanie przekaźnika 361 możesz opisać od czego są piny:

pin 15

pin 31

pin MA

pin ME

pin RA

pin SE

Czy masz instalację z CAN-em?

 

 

Że co ? kto tu mowi o przekaźniku jakim kolwiek a juz napewno nie 361. Mój układ zrobiłem i zaprojektowałem sam tak jak sobie to wymysliłem.

Pomysł, wykonanie, działa jak widac. Nie mam co się dzielić info, zrobienie i zaprogramowanie układu to ok 250zł, przeróbka włącznika lusterek, choc musiał bym wymysleć nowszą wersję by nie ingerować juz w gałke. Z racji ze mi działa, nie bardzo mam chęci ryć boczek by się po prostu pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Że co ? kto tu mowi o przekaźniku jakim kolwiek a juz napewno nie 361. Mój układ zrobiłem i zaprojektowałem sam tak jak sobie to wymysliłem.

Pomysł, wykonanie, działa jak widac. Nie mam co się dzielić info, zrobienie i zaprogramowanie układu to ok 250zł, przeróbka włącznika lusterek, choc musiał bym wymysleć nowszą wersję by nie ingerować juz w gałke. Z racji ze mi działa, nie bardzo mam chęci ryć boczek by się po prostu pobawić.

 

to po co tutaj jesteś jak nie chcesz się dzielić ?

ciekawe ile razy Ty skorzystałeś z forum jak było CI coś potrzeba....

do powiedzenia mam tylko jedno: ŻAL mi czytać Twoje wypowiedzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeden z kolesi na forum po kilku latach zrobił opis instalacji Footwela i podpisał się po tym ze jest to jego autorstwa, gdzie wszyscy kopiowali z jednego źródła, to wole nie mysleć jakie prawa sobie przypisze jak nawet sprzedał bym mu ten układ. Z drugiej strony tez potrzebowałem pomocy kiedyś i jakoś nikt się nie kwapił by zrobic nawet głópi autoscan - więc może zapytaj - po co Oni są na forum skoro nie pomagają. Napisałem co ile kosztuje to zostałem wysmiany ze drogo, nikt Ci nie broni ruszyć głową i zaprojektować coś pod własne uznanie. Nie wiem w czym problem. Nie jeden się tu pochwalił czymś i na tym koniec.

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest ktoś zainteresowany takim efektem?

 

Kolego my tu drążymy temat składanych lusterek po zamknięciu ale w B6, a ty proponujesz w B5

Zrób takie coś w B6, wtedy będziemy gadać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności