Skocz do zawartości
stefwal

Składanie lusterek przy zamykaniu drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

No to Panowie dałem dzis upy po calosci;/

Przekaznik zalozony i zamyka/otwiera sie z pilota tylko lusterko lewe:/

Nie zauwazylem ze lusterka (prawe i lewe) sa spiete tylko szyna CAN. Jednym przekaznikiem nie da rady sterowac oboma lustrami. Albo dwa przekazniki, każdy pod jedno lusterko wpiac. Albo od lustra kierowcy przeciagnac pod deska przewody do lustra pasazera.

Tylko ze dolozenie przekaznika ma minus. Nie dziala skladanie z pokretlem w aucie.

Jeszcze mam pomysl, ale nie wiem czy podolam na modyfikacje gatewaya :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty w B6 dałes ten przekaźnik ?

Ja sobie inaczej poradziłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kolego czekamy na dokladny opis jak to zrobiles u siebie pewnie wielu chetnie to przeczyta i zrobi w swoim pasku ja tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde sory dopiero luknalem ze dział B6 :/

Ja modziłem w B5FL, ale chyba zdaje mi się że B6 wiele nie odbiega elektrycznie ze skladaniem luster. Jesli mozesz Major jakos ogolnie mozesz opisac co modziles. Bo ja chce zrobic zeby lusterka skladaly sie z pilota po zamknieciu auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major pomóż nam :) jak to zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, cześć, posłuchaj jak zrobiłeś że same lusterka się Ci składają w passku b6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie.... musicie mieć takie lusterka.... odpoiwedni sterownik przy śilniku, no i okablowanie....,

lub awangarda..... wg, uznania ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam składane elektrycznie ale składają się tylko jak przełączę ręcznie przełącznikiem. A jak to można uaktywnić składanie po zamknięciu z pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. I co raczej się nie dowiemy czy możliwe jest składanie lusterek z pilota?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat odświeżam

 

Rozgryzł ktoś czy da radę w B6 to uaktywnić, czy jest to zależne od sterownika jaki się ma w drzwiach?

Major a Twojego patentu nie można zaadoptować do passata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom

Ja bym proponował taki sposób... Dwa przekaźniki 361, każdy pod osobne lusterko. Przekaźniki są wyzwalane masą, podobnie jak zamki w drzwiach. Sygnał od zaryglowania drzwi, czyli masę z odpowiedniego mikrostyku, podać na składanie lusterek... czyli na odpowiedni pin w przekaźniku. Podobnie z otwieraniem, tylko że do otwierania lusterek podać masę z krańcówki drzwi kierowcy ;) Wtedy lusterka będą otwierały się po otwarciu drzwi przez kierowcę. Wystarczą dwa przekaźniki. Opis ich podłączenia można znaleźć w internecie. I jeszcze jedno - w takim układzie, gdy wpinamy się w zasilanie silniczków, na ich przewodach dobrze byłoby dać diody prostownicze, żeby nie płynął prąd od przekaźników 361 w stronę fabrycznego sterownika. Diody miałyby być pomiędzy fabrycznym sterownikiem a silniczkiem, ale jeszcze przed miejscem naszego wpięcia zasilania od dodatkowego przekaźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat odświeżam

 

Rozgryzł ktoś czy da radę w B6 to uaktywnić, czy jest to zależne od sterownika jaki się ma w drzwiach?

Major a Twojego patentu nie można zaadoptować do passata?

Mozna nawet do traktora. Passat, Touareg, co za równica, tylko troche trzeba przerobic. Siedziałem nad tym klika ładnych dni, najpierw by miec cos cos działa jak chce, potem by działalo i z pilota i z włącznika. Efekt jak widac. Oczywiscie lusterka składam też ze środka auta w trakcie jazdy jak i po wyjęciu kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,bo jakos nie wiem,czy one się składają automatycznie,bo ręcznie próbowałem i niii da się.Z wyposażenia wynika 86 6XP E ASE Exterior mirrors: electrically folding, electrically adjustable, separately heated.Czyli niby powinny się składać automatycznie.Oświećcie mnie w jaki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie,bo jakos nie wiem,czy one się składają automatycznie,bo ręcznie próbowałem i niii da się.Z wyposażenia wynika 86 6XP E ASE Exterior mirrors: electrically folding, electrically adjustable, separately heated.Czyli niby powinny się składać automatycznie.Oświećcie mnie w jaki sposób.

 

Czyli jak ręcznie pokrętłem na panelu przestawisz na zamykanie to się nie zamykają? Zobacz jakie masz kodowanie w sterowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak ręcznie pokrętłem na panelu przestawisz na zamykanie to się nie zamykają?

Tzn,ikonki na przełączniku chyba nie ma jest chyba kropka o ile pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak nie ma ikonki to jak chcesz składać lusterka?

Na wyłączniku powinny być ikonki, wymieniając w prawą stronę od godz 12: grzanie lusterek, L ustawianie lewego lustra, kropka, R ustawianie prawego lustra, ikonka zamykania lusterek - jak jej nie masz to nie złożysz ręcznie lusterek

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak jej nie masz go nie złożysz ręcznie lusterek

O to mi własnie chodziło,natomiast co do kodu wyposażenia ?Skoro oznaczenie jednoznacznie określa iż takowe są?Chyba że jest to oznaczenie standardowe określające ogólnie lustra z funkcją elektrycznej regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn,ikonki na przełączniku chyba nie ma jest chyba kropka o ile pamiętam.

Jeśli lusterka są ori elektrycznie składane to musisz mieć też taki dżojstik :) :

 

img2334m.th.jpg

 

i chodzi o tą ikonkę naprzeciw podgrzewania lusterek .

 

Mozna nawet do traktora. Passat, Touareg, co za równica, tylko troche trzeba przerobic. Siedziałem nad tym klika ładnych dni, najpierw by miec cos cos działa jak chce, potem by działalo i z pilota i z włącznika. Efekt jak widac. Oczywiscie lusterka składam też ze środka auta w trakcie jazdy jak i po wyjęciu kluczyka.

 

Nie wiem czy idę dobrym tropem ;) , myślę że zastosowaleś jakiś układ sterujący , który został podpięty pod sygnał zamykania/otwierania auta :dobrze .

Jeśli błądzę skieruj mnie na właściwy tor :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[witam

mam pytanie, kupilem passata b6, nie mam luterek skladanych elektrycznie ale nie moge ich zlozyc recznie, nie chcial bym czegos polamac. moze wie ktos jak to zrobic, z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie, kupilem passata b6, nie mam luterek skladanych elektrycznie ale nie moge ich zlozyc recznie, nie chcial bym czegos polamac. moze wie ktos jak to zrobic, z gory dziekuje

 

trochę na siłę i się złożą, każde lusterka się składają nawet elektrycznie ręcznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności