Skocz do zawartości
peter2906

Wymiana sprzęgła AVF.Demontaż skrzyni 6 biegowej

Rekomendowane odpowiedzi

Troche sporo..Pewnie mam jeszcze to co fabryka zalala..Ciekawe ile chca w Skodzie??Moze taniej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Skodzie zazwyczaj drożej. Wg Gajos olej ten kosztuje 118 zł. A w Skodzie absurdalnie drożej 134zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , pojawil sie oczywiscie problem po tej calej wymianie tego nieszczesnego sprzegla.Koles jak odczepial wodziki,czy jak to sie nazywa ...od skrzyni to polamal mi taki maly plastik,ktory sie zatrzaskuje na elemencie zmieniajacym biegi przy skrzyni.

Dzis mi spadl ten drazek i masakra bo z biegow zostaly tylko 3 i 4.

Ponizej zdjęcia tego plastikowego elementu:

2e2ab9c63364639am.jpg

8c86d0ee685487e7m.jpg

73281c7166b891bbm.jpg

Jak widac jest on polamany i sie nie trzyma tam gdzie powinien..

Jest on umieszczony w tym malym wodziku,ktory jest wpinany za posrednictwem tego plastiku do skrzyni.Wiem ze bardzo to pokrecilem ale nie wiem jak to inaczej okreslic.Gdybym mial foto skrzyni 6-tki to bym zaznaczyl dokladnie o co mi chodzi.

Ci,ktorzy mieli z tym do czyniena napewno beda wiedziec o co chodzi.

A moje pytanie i prosba to to czy moge takie cos dokupic i gdzie ewentualnie.I jak to sie nazywa itp..prosze pilnie o pomoc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moje pytanie i prosba to to czy moge takie cos dokupic i gdzie ewentualnie.I jak to sie nazywa itp..prosze pilnie o pomoc....

Nie jestem przekonany do końca że Tobie o to chodzi - ale dorzucam zestawienie z ETK-i, może pomoże. Jeżeli nie będziemy szukali dalej.

bez tytu?u5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem przekonany do końca że Tobie o to chodzi - ale dorzucam zestawienie z ETK-i, może pomoże. Jeżeli nie będziemy szukali dalej.

Mysle Wojtku ze cos znajdziemy...Daje ponizej foto,gdzie zaznaczylem w ktorym miejscu znajduje sie ten plastik.Pewnie bym go znalazl na Twoim zdjeciu ale jest troszke male i nie moge dokladnie dojrzec.Moze po fotce zobaczysz dokladniej o co chodzi..

e3c5bbaab3a1db5bm.jpg

Czerwonym kolkiem zaznaczylem gdzie znajduje sie ten plastik,ktory zatrzaskuje sie na takim grzybku tworzac cos w rodzaju przegubu..(cholera nie umiem tego jakos bardziej fachowo opisac)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego w ETKA. Może to jest akurat to, o co Ci chodzi. Cena około 60pln w ASO.

etka1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem coś takiego w ETKA. Może to jest akurat to, o co Ci chodzi. Cena około 60pln w ASO.

Paweł - to chyba jest to co zaznaczył Jacek (faktycznie moja fotka wyszła nieczytelnie - ale to to samo): zestaw naprawczy skrzyni biegów - nr katalogowy 8D0 798 151. KOszt tego zestawu w gajosie to: 57,29 zł (brutto).

 

Chociaż chociaż!!!!! Hmm, teraz dokładnie oglądając to co zaznaczyłeś a rysunek z Etki - nie jestem już przekonany, że to to!! Może Tobie chodzi o to co zaznaczyłem (mam nadzieję że fotka będzie czytelniejsza) - a to nie występuje jako część zamienna (chyba??)

bez tytu?u1.jpg

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne koledzy Jacek i Wojtek.To cos w tych okolicach ale cos mi tu nie pasuje..Wcisnalem reke z telefonem i zrobilem foto mojego problemu:

c593884a420f13d8m.jpg

Jak widac zwiazalem to sznurkiem zeby jakos jechac a nie tylko na 3 i 4.W tym otworze,ktory jest nasadzony na ten grzybek powinien byc ten moj uszkodzony plastik..Mysle ze teraz lepiej widac o co mi chodzi koledzy...

 

---------- Post added at 14:56 ---------- Previous post was at 14:23 ----------

 

Może Tobie chodzi o to co zaznaczyłem (mam nadzieję że fotka będzie czytelniejsza) - a to nie występuje jako część zamienna (chyba??)

Wojtek to jest podobne to co zaznaczyles ale jednak inne.Te zdjecia z ETKi to sa zdjecia skrzynki 6 biegowej??U mnie jest oczko na ten plastik,ktorego fotki dalem powyzej a tu jakos inaczej to wyglada..jakby kolanko..

Edytowane przez peter2906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię abyś to dostał jako część zamienną. pisałem Ci żeby mechanik wyciągał skrzynię razem z cięgnami, a jeśli się uparł żeby zostawić cięgna na miejscu wystarczyło odkręcić śrubę numer 34 na zdjęciu z postu kolegi Wojciechpop i zostawić razem z tym małym. jak nie znajdziesz nigdzie tego plastiku to pisz kolego na PW bo mam zapasowy komplet cięgien, które w tym miejscu nie były rozpinane, bo jak wyżej pisałem niema takiej potrzeby.

Edytowane przez golab21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pisałem Ci żeby mechanik wyciągał skrzynię razem z cięgnami

Nie powracajmy do tego koszmaru....

Z checia nabede od Ciebie Andrzej ten plastik bo za dlugo to chyba z tym sznurkiem nie pociagne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojtek to jest podobne to co zaznaczyles ale jednak inne.Te zdjecia z ETKi to sa zdjecia skrzynki 6 biegowej??U mnie jest oczko na ten plastik,ktorego fotki dalem powyzej a tu jakos inaczej to wyglada..jakby kolanko..

Paweł - bankowo wrzuciłem 6-kę. U siebie nie mogę tego zrobić (bo mam tylko do 5) ;-) . Ale trysunek z ETKi jest z sześciobiegowej skrzyni.

Paweł pisz do Andrzeja i bierz tę część póki się jeszcze nie rozmyślił ;-)

 

Paweł, cięgła w skrzynie "piątce" wyglądają następująco (nie podobne do Twoich zupełnie):

bez tytu?u2.jpg

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paweł pisz do Andrzeja i bierz tę część póki się jeszcze nie rozmyślił

Napisalem i czekam na info...

Jeszcze raz dzieki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje Sie ktos czy 6 biegowa skrzynia bedzie pasować to ATJ i podobnych? z B5...

bo moge kupic okazyjnie ale nie jestem pewien czy bedzie pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ATJ ze skrzynią 6 biegową, adamsa ATJ też z szóstką

nie powinno być problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy...niestety okazalo sie ze Andrzej jednak nie posiada tego plastiku..Pomozcie skad wziac ten element lub to male ciegno z tym plastikiem...bo wiazanie na sznurku za dlugo chyba nie wytrzyma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rysunek z Etki nie do konca przedstawia takie ciegno jakie jest u mnie.Znalazlem zdjecie ciegien z Passata 2,5 TDI.:

516bd4a4830e81a1m.jpg

Wlasnie takie jest u mnie.W koleczku zaznaczylem element o ktory mi chodzi.Tam wlasnie znajduje sie ten plastik,ktory jest mi potrzebny,ewentualnie to male ciegienko razem z tym plastikiem.Moze ktorys z kolegow posiada takie cos lub gdyby byl przypadkiem gdzies na szrocie i takie cos znalazl to bylbym bardzo wdzieczny.

Edytowane przez peter2906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam ATJ ze skrzynią 6 biegową, adamsa ATJ też z szóstką

 

ja mam ATJ-ta z 5-tką!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem przeszedl na ciegna a o sprzegle i demontazu nic, wie ktos gdzie jest jakis FAQ z demontazu skrzyni albo kompletny tutorial z wymiany sprzegla w pasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wie ktos gdzie jest jakis FAQ z demontazu skrzyni albo kompletny tutorial z wymiany sprzegla w pasku

 

jest to tak łatwa czynność że można to zrobić samemu, oby mieć kanał albo podnośnik!

odkręcasz śruby odczepiasz kostki i przewody i wyjmujesz sprzęgło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest to tak łatwa czynność że można to zrobić samemu, oby mieć kanał albo podnośnik!

odkręcasz śruby odczepiasz kostki i przewody i wyjmujesz sprzęgło!

 

fajna rada dzieki!!!

niestety bezuzyteczna!!! z wymiana dam sobie rade bez problemu, chdzilo mi raczej o opis, krok po kroku, czyli:

polosie-jaki torx

obudowa sprzegla, jaki klucz, spagetti, plaski, oczko, wygiety czy cholera wie jaki?

to ze trzeba zdjac oslone lewarka

jakie nakretki mocujace lewarek

jakie klucze do poduszek

czy np odkrecenie przedniej poduchy pomoze

to ze trzeba okrecic skrzynie bo inaczej nie zejdzie z poduszki

czy zablokowac silownik dociskajacy lozysko

jakie klucze do docisku

kawal walka o srednicy walka skrzyni, tak by nowa tarcza byla wycentrowana z dociskiem

tutorial jest potrzebny do tego! nikt nie musi pisac jak krecic kluczem!

a ja bede pracowal w garazu u znajomego i nie mam zamiaru zabierac 10-ciu skrzynek kluczy z ktorych 90% nie uzyje!!, a akurat w pancerwagenie nie mialem jeszcze przyjemnosci robic sprzegla

jezeli tego w zyciu nie robiles nie wypowiadaj sie prosze! a nawet jezeli, takie rady wsadz se w buty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności