Skocz do zawartości
mourice73

Interfejs VAG COM nie współpracuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś poradzi co jest nie tak z moim interfejsem.

Kupiłem USB VAG-COM OBDII 409.1 . Po podłączeniu test portu jest OK, ale nie ma odczytu z żadnego z kontrolerów. Zrobiłem test zgodności i mam taki komunikat :

Car is not ISO/OBD-II Compatible !!!

Passat B5 1.9TDI 115 BPH 2000r. - podobno jest kompatybilny z OBDII, więc co ? inny interfejs ? - jeśli tak to jaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu masz piny pozamieniane lub coś w tym rodzaju. Zapytaj na w swoim regionie czy ktoś nie podpiął by Ci Vaga aby sprawdzić czy to gniazdo diagnostyczne czy kabel jest walnięty. Jeszcze możesz zdjąć osłonę pod kierownicą i zerknąć na to gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze możesz zdjąć osłonę pod kierownicą i zerknąć na to gniazdo.

U kolego to gniazdo raczej jest obok ręcznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz poprawność zainstalowania sterowników, napięcie na porcie USB, czy nie ma przypadkiem konfliktów sprzętowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie chodzi o sterownik USB, ale nie wiem co można zrobić źle w instalacji oprogramowania (przecież to się robi " samo ")

Mam Vistę i już kilka razy przeinstalowałem VAG COM i nigdy nie mogę zaznaczyć portu USB w oknie z wyborem portów - Zawsze mój interfejs zostaje znaleziony na COM 3 lub COM 4, ale wtedy nie działa w samochodzie , a na USB wychodzi tak - test portu OK, interfejs : nie znaleziono , a powinno być chyba tak jak na tym zdjęciu :

 

 

http://www.ross-tech.com/vag-com/usb/interfacefound.png

Edytowane przez mourice73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interfejs Ci znajdzie jak podłączysz się do gniazda. Skoro Vista to uruchamiaj VAG'a z prawami administratora i w trybie zgodności z XP :)

 

Użyj VAG'a z tej strony : http://www.ross-tech.com/vag-com/download/archives.html - nie masz interfejsu z Ross-techa to nie powinno być tak jak na screenie który podałeś.

 

Tutaj masz link bezpośredni : http://www.ross-tech.net/vag-com/download/1405/Release4091s.exe

Edytowane przez motomouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Vaga z tego linku, ale dalej to samo a ten Vag nie ma opcji zaznaczenia portu USB (tylko COM 1-4)

Znajduje mi interfejs na com3 tak jak w poprzednim Vagu, a po podłączeniu do auta nadal jest NOT ISO/OBD-II Compatible:mad:

Wrócę do poprzedniego Vaga i .... no właśnie nie wiem co dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłeś VAG'a z prawami admina i w trybie zgodności z XP ? Serial-to-USB instalowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o trybie zgodności z XP - wypróbuję to jutro i napiszę jaki efekt. Dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi, może jutro wreszcie się uda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użyj VAG'a z tej strony : http://www.ross-tech.com/vag-com/download/archives.html - nie masz interfejsu z Ross-techa to nie powinno być tak jak na screenie który podałeś.

 

Tutaj masz link bezpośredni : http://www.ross-tech.net/vag-com/dow...lease4091s.exe

Nie używaj tej wersji bo na 100% nie zarejestrujesz jej na full. Potrzebna sprawdzona wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie używaj tej wersji bo na 100% nie zarejestrujesz jej na full.

 

Spoko - po wykupieniu licencji zarejestruje bez problemów :P A do sprawdzenia czy czasem nie ma czegoś uwalonego to ta wersja jest jak znalazł :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A do sprawdzenia czy czasem nie ma czegoś uwalonego

Znaczy czego konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy czego konkretnie?

 

Kabla, gniazda OBD, sterowników ... wersja z "wyjściem testu" USB jest przeznaczona typowo dla fejsów Ross-Techa. Inni producenci niekoniecznie muszą się trzymać ich specyfikacji, więc jest duże prawdopodobieństwo, że nie będzie działać. Dlatego Ross-Tech oferuje też wersję "s" - dla fejsów "3rd party" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff !!! nareszcie udało się połączyć VAG z samochodem:D.

Przyczyna była prozaiczna - wyczytałem na stronie Ross Tech, że część laptopów DELL posiada osobne wyjście USB do komunikacji z innymi urządzeniami, i faktycznie po prawej stronie są 4 wyjścia, a po lewej tylko jedno, na które nie zwracałem uwagi - po połaczeniu z portem wszystko działa bez problemów !!!

Dzięki Bardzo za zainteresowanie Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczę z tym już 2 dni...Mam Vistę i kabelek i nie mogę się połączyć...Jest ktoś z okolic Darłowa kto mógł by mi pomóc?Podjadę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na urlopie w Mielnie, jeszcze max 2 dni, jeśli masz ochotę zapraszam, mogę pomóc. Jakby co, to szczegóły na PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności