Skocz do zawartości
marecek

Licznik z komputerem - wymiana (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

czy z anglików są takie które pasuja??? Czy wszystkie liczniki mogą pasować z serii 3b0919... po przełożeniu zegarów i eepromu. Czy muszą być tylko dostosowane do silnika 1,9 TDI???

Z anglika będzie też pasował np:3B0919940GX niebieskie podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z seri 3B0920.... bez CAN bedzie jakis pasował????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3B0920 nic nie będzie pasować bo to już CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich a jak wygląda sprawa w b4 mam elektroniczne liczniki bez mfa, a chciałbym założyć liczniki z mfa co jeszcze muszę dokupić żeby to zagrało, może ktoś już to robił, a może ktoś ma na sprzedaż cały zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wszystkich a jak wygląda sprawa w b4 mam elektroniczne liczniki bez mfa, a chciałbym założyć liczniki z mfa co jeszcze muszę dokupić żeby to zagrało, może ktoś już to robił, a może ktoś ma na sprzedaż cały zestaw?
kolego tu masz temat do twojego pytania http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47039

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda czy CANa rozpoznajemy po tym ze w oznaczeniu silnika jest 920??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to prawda czy CANa rozpoznajemy po tym ze w oznaczeniu silnika jest 920??

Przecież nikt nie pisał że w oznaczeniu silnika jest 920. W oznaczeniu licznika ma być XXX 920 XXX X To wtedy jest CAN, jak jest XXX 919 XXX X to jest bez CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL o licznik mi chodziło tylko źle napisałem ;P Pewnie myślałem o czymś innym :)

 

dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, posiadam Passata B5 1998 rok produkcji (pochodzenie szwajcaria), 2.8 v6 syncro. Posiadam komputer pokładowy w miejscu obrotomierza (tam gdzie zegarek) i pokazuje mi po zmianie manetka godzine temp. srednie spalanie, spalanie chwilowe itp mfa 1 i mfa2 (chyba literek nie pomylilem) ;) i czy istnieje możliwość wsadzenia zegarów z pół fisem lub najlepiej z pełnym fisem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie, posiadam Passata B5 1998 rok produkcji (pochodzenie szwajcaria), 2.8 v6 syncro. Posiadam komputer pokładowy w miejscu obrotomierza (tam gdzie zegarek) i pokazuje mi po zmianie manetka godzine temp. srednie spalanie, spalanie chwilowe itp mfa 1 i mfa2 (chyba literek nie pomylilem) ;) i czy istnieje możliwość wsadzenia zegarów z pół fisem lub najlepiej z pełnym fisem?

Z pełnym FiSem,oznaczernie 3B0919890JX niebieskie podświetlenie,lub końcówka AX zielone podświetlenie.Z 1/2 fis nie było w tym roczniku.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest możliwe dostawienie sobie komputera do samochodu w komputer nie wyposażonego od dziecka? Interesuje się tym, bo liczniki na allegro "chodzą" dosyć... tanio :) A komputer to fajna sprawa. Czy wystarczy podpiąć, dołączyć manetkę i wszystko gra? Czy po przekładce licznika muszę jeszcze interweniować w oprogramowaniu?

 

Jeżeli pomysł wydaje się komuś śmieszny, to proszę o wstrzymanie się od komentarza. Pytam, bo na innym forum vw zostałem zabity śmiechem przez kilku mądrych posiadaczy golfów II :/ Dla porównania - do każdego peugeota 206, nawet w najtańszej wersji, wystarczy dokupić wyświetlacz za 100zł i wyciągnąć zaślepkę z manetki, by cieszyć się komputerem w pełnej wersji... stąd moje pytanie - robił ktoś coś podobnego w B5?

wszystko tu pisze http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=52106

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha ale post jak najbardziej na temat przynajmniej ocaleje od zapomnienia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z pełnym FiSem,oznaczernie 3B0919860JX
Kolego ja mam u siebie końcówkę 890 licznik bez can, czy z końcówką 860 na pewno jest z pełnym FIS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ja mam u siebie końcówkę 890 licznik bez can, czy z końcówką 860 na pewno jest z pełnym FIS?

Rzeczywiście wkradł się błąd,już poprawiony .:dobrzeSprawdź jeszcze początek u siebie czy masz 3B0 czy 3B1,bo od numeru VIN z literką X,czyli modelowo rok 1999 był 3B1.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź jeszcze początek u siebie czy masz 3B0 czy 3B1,bo od numeru VIN z literką X,czyli modelowo rok 1999 był 3B1.

No właśnie tak mi się wydawało, że FIS bez can ma końcówkę 890:) A jeśli kolego to było do mnie to ja mam początek 3B1, ale licznik wymieniałem bo oryginalnie miałem z MFA w zegarku i tamten był 3B0, samochód mam z lipca więc dlatego fabrycznie też nie było 3B1:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zakladalem licznik z polfisem.

Powiem Ci, ze troche pracy jest, a kompa tez podlaczyc trzeba i aktywowac pewne rzeczy.

Oczywiscie nie robilem tego sam, pomagal mi kumpel;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam pytanie z innej beczki. Mam licznik z 1/2 FIS i wszystko fajnie działa z jedną uwagą. Po przełączeniu zapłonu moge manetką tylko raz przełączyć funkcje komputera wiec by wrócic do poprzedniej funkcji musze wyłaczyc zapłon i załączyć od nowa i wszystko w ten sposób działa. tutaj nasuwa sie moje pytanie - dlaczego tak sie dzieje? Czemu nie moge płynnie przełączać funkcji? dodam ze to passat b5 fl wersja usa 2002 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy.Czytam ten wątek od początku gdyż chciałbym dodać do mojego paska komputer pokładowy MFA.Dyskusja jednak w dużej mierze dotyczy FIS-a lub 1/2 FIS.Chciałbym zapytać jak konkretnie wygląda sprawa z dołożeniem MFA??? Rozumiem,że muszę zakupić licznik,manetki i kable ale chodzi mi oto jak to wszystko podłączyć,żeby funkcjonowało jak należy.Mój Passat to model 3b5 AFN z 1998 roku.Pozdrawiam.

Edytowane przez alwo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni koledzy.Czytam ten wątek od początku gdyż chciałbym dodać do mojego paska komputer pokładowy MFA.Dyskusja jednak w dużej mierze dotyczy FIS-a lub 1/2 FIS.Chciałbym zapytać jak konkretnie wygląda sprawa z dołożeniem MFA??? Rozumiem,że muszę zakupić licznik,manetki i kable ale chodzi mi oto jak to wszystko podłączyć,żeby funkcjonowało jak należy.Mój Passat to model 3b5 AFN z 1998 roku.Pozdrawiam.

Podłączenie manetki we wszystkich trzech przypadkach (fis,1/2 fis,mfa jest jednakowe.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności