Skocz do zawartości
spidi

Wyjazd do/z Polski

Rekomendowane odpowiedzi

jest też fajne połączenie promowe newcastle-imujden(amsterdam),można się wyspać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym wpuszczniem wczesnie to roznie , sam kilka razy wjechalem wczesniej bez oplat , ale zdazalo sie ze nie chcieli wpuscic wczesniej bez doplaty i te dwie godzinki na promie przydaja sie na drzemke szczegolnie jak wracam z polski do uk :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest też fajne połączenie promowe newcastle-imujden(amsterdam),można się wyspać;)

Wyspać,napić,potańczyć :D. Szkoda,ze z ceną przesadzają ostatnimi czasy, wcześniej kilka razy DFDS-em pływałem, dobre wspomnienia mam,polska obsługa, darmowe drineczki do kolacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ostatnio jechalem to szczescie mnie opuscilo na norku, bo musialem doliczyc koszta podrozy +Ł40. nie udalo sie, i godzina nie ta, i auto bylo inne ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dostał któryś z kolegów mandat za przekroczenie prędkości z fotoradaru z któregoś z krajów Europejskich? Wybieram się do Polski na święta i ojciec mnie straszył że tyle słupów nastawiali i mam uważać bo na pewno mi mandat przyślą. Do tego we wrześniu jak jechałem do Niemiec to strzeliło mi 2 zdjęcia ale nic nie przyszło. Wyczytałem że jak mnie zatrzymają do kontroli w Niemczech to dostane mandat za te przekroczenia bo mają to w bazie danych, możliwe? Już mi parę razy zrobili zdjęcia w PL i DE ale nigdy już nie jechałem tym samym autem drugi raz do Polski i nic do UK nie przysłali.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LAGUNART

Witam

 

Kiedyś mi też fotke pstryknął fotopstryk stacjonarny we Francji,jechałem wtedy autem na polskich tablicach i nic nie przyszło do tej pory,a mineło już ze 3 latka :)

tak ze niemasz się czego bać.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z oponkami u niemca?Słyszałem ze zimówki trzeba mieć.Startuje 11.12 i chciałbym wiedzieć co mi zrobią jak mnie złapią na letnich bucikach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LAGUNART

Więc tak,z tego co mówią na radyjku to w niemcowni w czasie zimy masz obowiązek mieć zimóweczki,podobno jeśli Cię złapią w śnieżycę na letnich mają prawo zabrać Ci auto (niewiem czy to prawda)Ja osobiście kupiłem tu (IRL) zimówki sprowadzone z Austri,bo tu ciężko o takie opony 50E od sztuki (nowe) Poza tym zadbaj o własne bezpieczeństwo.Ja startuję 18.12 mam nadzieje że nie będzie śniegu,ale na wszelki wypadek założe zimowe kapcie.

 

pozdrawiam szerokości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu też po 50 ale funtoof(południe UK).Ne chcę kupować bo w PL mam zimowe kapcie.Mam prom o 20.00 więc może w nocy mnie nie namierzą policaje germańscy i jakoś powoli się doturlam do domku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez startuje wieczorem do polski i mam nadzieje ze przelece przez niemcy bez problemu :)

Edytowane przez gsmlondon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LAGUNART

Chłopaki nie chcę do niczego namawiać,ale może sprubójcie niemcy na jeden strzał ;) zrobić.

P.SSSSS

Kupując bilet na prom trzeba podać numer rejestracyjny,co będzie jeśli przyjadę samochodem o innych numerach niż są na bilecie,czy poniosę jakieś dodatkowe koszta?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki nie chcę do niczego namawiać,ale może sprubójcie niemcy na jeden strzał zrobić.

spox :D mam 2 zmienników :) będą przerwy jedynie na siusiu:crazy:

 

Kupując bilet na prom trzeba podać numer rejestracyjny,co będzie jeśli przyjadę samochodem o innych numerach niż są na bilecie,czy poniosę jakieś dodatkowe koszta?

tego jeszcze nie praktykowałem

Edytowane przez lukasz8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam prom o 20.00 więc może w nocy mnie nie namierzą policaje germańscy i jakoś powoli się doturlam do domku

 

ja bym nie ryzykowal. a jak Cie namierzy jakies drzewo, mostek, cięzarowka lub cokolwiek innego co wyhamuje Twoja predkosc ze 100 do 0 w ułamek sekundy? Pal licho z Toba, nie masz wyobraźni to mi nie zal, ale jak ktos inny ucierpi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DE opony zimowe nie są obowiązkiem - taką informacje dostała od policji osoba z mojej rodziny mieszkająca tam na stałe od wielu lat. Problem pojawi się w czasie kolizji bo jak będzie śnieg i będzie wypadek to winny jest kierowca bez opon zimowych - taką dokładnie dostał odpowiedź. Ja mam zimówki bo miałem okazje kupić tanio ale miałem jechać na letnich. przez ostatnie parę lat śmigałem zawsze na letnich w tym raz peugeotem z każdą oponą z innej parafii :).

 

Co do promu i innych tablic to napisz do nich i podaj inne auto bo możesz mieć problemy. Mi zmienili za darmo auto na rezerwacji z passata na skodę, kontaktowałem sie drogą mailową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok temu bookowalem bilet na prom i nie podalem nr. rejestracji , jedynie napislem maila ze nr. podam pozniej bo jestem a trakcje zakupu auta

ps. moja zmieniczka pewnie bedzie spala :) wiec cala droge sam za kierakiem :)

Edytowane przez gsmlondon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W DE opony zimowe nie są obowiązkiem - taką informacje dostała od policji osoba z mojej rodziny mieszkająca tam na stałe od wielu lat.

i to jest konkretna informacja.Dzięki wielkie luk_tor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LAGUNART

Zatem bukuję bilet,najwyżej jak zmienię auto to wtedy wyślę e-mail i się zmieni.

Dzięki za podpowiedzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do opon zimowych to jeszcze znalazłem na stronie:

http://www.etyres.co.uk/winter-tyres-law#germany

 

takie coś:

Germany

 

Winter tyres are not compulsory in Germany but they are a legal requirement in some mountainous areas.

 

Temat ten pojawia się na różnych forach przed każdymi świętami od paru już lat, ale nie widziałem nikogo kto by napisał że mandat dostał. Ja byłem na letnich 2 lata temu i jak mnie zatrzymali to tylko przeszukiwali auto, rodzinka w zeszłym roku na święta była i też mieli kontrole ale o opony się nikt nie czepiał. Jest jeszcze taka stronka i wzmianka o jeździe w śniegu (na samym dole strony):

http://www.howtogermany.com/pages/driving.html

 

Ja mam z kolei pytanie:

 

Jak bukuje się bilet na prom to trzeba podać informacje o aucie i pasażerach. W tym roku wybrałem tunel (nie chce znów stać przed Dover w długim korku) zapłaciłem ale żadnych informacji oprócz ilości pasażerów, kraju i czy mam LPG nie wymagano. Czy to tak ma być bo nie chce mieć problemów jak już tam dojadę?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapłaciłem ale żadnych informacji oprócz ilości pasażerów, kraju i czy mam LPG nie wymagano.

 

Nie miales nic o wzmiance o LPG???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wypełniasz pola: data, rodzaj auta, czy ma LPG (nie można z LPG jak już wyżej było napisane), potem godzinę o której chcesz jechać i dane osobowe ale tylko jednej osoby. Na promie trzeba zawsze podawać dane wszystkich osób podróżujących (w tym narodowość) oraz markę i rejestracje pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności