Skocz do zawartości
spidi

Wyjazd do/z Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ja ostatnio jechałem z Amsterdamu (IJMuiden).Wystartowałem o 11 przed południem,a w domu byłem o 4 rano następnego dnia,przerwa tylko jedna na tankowanie.Poszło mi 2 zbiorniki ropki,a średnia prędkość u germańców ok 130km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka ja startuje w piątek i mam jedno pytanko,jak tam remonty dróg?jest troche?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem wczoraj taki serwis jak szukałem cen paliw w europie

http://traffic-news.karzoo.eu/ i tu masz traffic info, co prawda tylko Francja, Belgia i Holandia

 

na google maps tez można na bieżąco sprawdzać nasilenie ruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal55yh

Ostatnio tanio było na Texaco w Oostkamp, tam trzeba zjechać z autostrady i jechać cały czas prosto a stacja jest zaraz przy rondzie w mieście, a kilka kroków dalej jest Aldi. Polecam tą stacje, miła obsługa a i czasem rozdają prezenty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lece 17 lipca pt. o 20 z norfolk i daje na raz do poznania wiec jesli ktos leci w ta sama strone mozna leciec razem.CB jest oczywiscie tomtom z trafikiem tez wiec tylko lac i jazda.Aha uwaga na predkosci we Francji ostatnio mowili we FAKTACH na TVN-e ze jesli sie przekroczy predkosc o 40 km/h to po prawku i 1000 Euro kary.Nie wiem jak to sie ma do obcokrajowcow,ale lepiej sciagnac noge z gazu.

Ps.

Ja juz jechalem autem .................nawet juz nie pamietam ile razy i nie wiem jak wam tak duzo pala te auta,ale mi najwiecej spalil 8l ale dawalem caly czas po 180 km/h jesli lece 150 na tempomacie to kompo pokazuje 6,4 oczywiscie diesel 6 speed

Edytowane przez Omni81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się plany troszkę pozmieniały,będę ruszał w piątek(17.07) wieczorem ale chyba na ten prom o 20 tej się nie wyrobię więc Omni czyść dla mnie trasę;). O 16tej ruszam z Carlisle a do Dover mam 5h jazdy:(. Szkoda bo moglibyśmy razem "przelecieć" traskę na 6tym biegu:cool:,pozdrawiam. Popytam jutro u syna w szkole, o której skończą w piątek,może akurat dam radę.......Pzdr.

 

Coś mi sie wydaje ,że polecimy razem Greg. Jutro będę wiedział wszystko na 100% i bookował prom.:)

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z PL. Ceny beznyny 1.38€ a ropy troszke ponad 1€, nie pamietam bo nie tankuje. Wydje mi sie ze 1.10€. Ceny we Francji sa takie same jak w Niemczech a jezli sie roznia to bardzo nie wiele. Generealnie strasznie drogo na trasie az do ukochanej Polski :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wrocilem z PL. Ceny beznyny 1.38€ a ropy troszke ponad 1€, nie pamietam bo nie tankuje. Wydje mi sie ze 1.10€. Ceny we Francji sa takie same jak w Niemczech a jezli sie roznia to bardzo nie wiele. Generealnie strasznie drogo na trasie az do ukochanej Polski :D

Wychodzi na to,że nie ma co sobie głowy zawracać tankowaniem po drodze,trzeba zalać przed albo w Dover i liczyć na to,że starczy do Polski,chyba że odbić gdzieś w bok i poszukać w jakimś mieście ale komu się będzie chciało za te kilka penów tracić czas;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, najlepiej zatankowac w UK i pozniej tylko dotankowac tak zeby dojechac do PL. Powodzenia i milego pobytu w Ojczyznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko,ma ktoś fotke jak nakleić naklejke na lampe z anglika na europe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz to dokladnie opisane na opakowaniu od nalepek ;) - wszystko zalezy od lampy, soczewki itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy tego nie naklejam i jeszcze jakos nikt mi sie o to nie doczepil.Z reszta moje auto jest teraz tak posadzone :P:p:p co nie Pobsu :D:D:D ze nawet jak jade na "dlugich" to nic nikomu nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie, najlepiej zatankowac w UK i pozniej tylko dotankowac tak zeby dojechac do PL. Powodzenia i milego pobytu w Ojczyznie.

 

tak właśnie robie.W Dover do pełna a pózniej gdzieś po drodze za 10 EURO dolewam i spokojnie do PL wysrtarcza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze staram sie uzupelniac braki w paliwie w holandi ale nie przy autostradzie.Pasuje mi to poniewaz zawsze nocuje po drodze w holandi u znajomych i tam cena paliwa atrakcyjna.Trasa 2tys km( 2 tankowania i troszeczke) Pozdrawiam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja jestem w Polsce, dojechałem:). Powiem tak, tankowałem do pełna w UK w Bristolu, potem dotankowałem w Belgii, co się zrobiłem bo tankowałem na autostradzie i zapłaciłem 1,06 za litr. Potem omijałem korek na autostradzie i pojechałem przez jakieś tam miasto, więc tam diesel był po 0.93 E. Potem już tankowałem w Polsce w swoim mieście 200 km od granicy.

 

Mam pytanko, bo nie wiem czy nie zaliczyłem wpadkę z fotoradarem w Niemczech. Jakies 60 km przed granicą Polską na A2, był sobie jakby taki nie wiem jak to się nazywa na takiej konstrukcji nad jezdnią jakby 4 kamery nad każym pasem z takimi jakby dyszami od spodu. Przed tym był znak swietlny ograniczenie 120, ja zasuwałem 150, tomtom mi nie zapiszczal, że kamera na drodze (zaktualizowany), ale zastanawia mnie ta konstrukcja czy to nie były speed kamerki. Dzwoniłem do koleżki mówił, że to są jakieś sensory odczytu winiet w cięzarówkach czy coś takiego, ale też mogło cyknąć fotkę.

 

No i nie wiem, czy zrobiło. Ktoś ma pojęcie i jaki mandacik za takie coś?

I czy będą słać mandat do UK?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czym martwić Leo,jest to system poboru opłat za korzystanie z autostrad dla pojazdów pow. 12 ton,tzw myta. Pozdrawiam,udanego odpoczynku:607:

 

---------- Post added at 13:48 ---------- Previous post was at 12:34 ----------

 

I jak będzie z tym wyjazdem Omni? Jestem w trakcie załatwiania cb radia na wyjazd,na 98% będzie założone:). Będę płynął tą samą barką tj. 17.07 o 20tej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja juz promik mam kupilem dzisiaj za 77f w dwie strony wiec mam nadzieje ze sie spotkamy bede jechal po pracy wiec nie wiem czy dam rade na raz pojechac w razie "W" zrobie sobie mala przerwe na jakies godzinne spanki,ale bedzie ok CB to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i git :ok: ,ja kupuję jurto i tylko w jedną stronę bo może nie wrócę jak mi sie za bardzo spodoba:D. Czyli pt 17.07 godz 20ta. Resztę umówimy na pw albo telefon,Pzdr.

p.s. może ktoś jeszcze chętny:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nastapiła zmiana planów :D.Wyjeżdżam w środe 15.07 .Prom o 6.00 Dover-Dunkierka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bilet już kupiony :-) 02.08 o 6.00 rano

jedzie ktoś też może wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności