Skocz do zawartości
kamillo88

[B5] Wymiana czujnika ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyjmuj przegubu - Twój problem leży w złej odległości czujnika od koronki na przegubie. Musisz delikatnie stuknąć młotkiem po czujniku by się wsunął w zwrotnicę. Przy wybijamy przegubu poprostu się cofnął - co jest normalne.

 

Dobiłem czujnik młotkiem i wszystko jest ok, dziękuję bardzo za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek, nie chcę być złym prorokiem, lecz jeśli teraz czujnik jest blisko wianka przegubu i ociera o niego, to za niedługo będzie czujnik do wymiany. Przerabiałem coś takiego u kolegi w aucie, gdzie przegub miał minimalne bicie, ale wystarczające żeby przetrzeć powlokę stalowa, a z czasem wilgoć itp uszkodziły czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem czy nie ociera i wydaje się być wszystko dobrze, ale czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Podepnę się pod temat żeby nie zaśmiecać forum.

 

Świeci mi się ABS i ESP w vcds pokazuje :

 

00283 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Left (G47)

30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent

00285 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Right (G45)

30-00 - Open or Short to Plus

00290 - ABS Wheel Speed Sensor; Rear Left (G46)

30-00 - Open or Short to Plus

 

Czyli 3 czujniki walnięte na dodatek po przejechaniu jakiś 10-15 km zaczyna mi migać kontrolka ręcznego i są 3 sygnały dźwiękowe ( płyn hamulcowy jest). Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale dodatkowo mam przegub lewy do wymiany.

 

Sprawdziłem jeden czujnik jest lekko przytarty na główce, wyszedł bez problemu swoją drogą a jest oryginalny. Zmierzyłem oba przednie multimetrem i oba mają 0.01 w stronę kompa jeden 12 drugi 10.

 

I teraz moje pytanie: ( dodam, że jestem zielony więc pytanie pewnie banalne)

1. Czy jeśli czujnik jest za słabo wsadzony to nie oporuje???

2. Chciałem sprawdzić jedyny działający czujnik tj tylny ale nie mam pojęcia gdzie jest od niego kostka??

3. Czy ktoś ma jakieś pomysł ??? 3 padnięte czujniki na raz trochę to dziwne ale takie auto już kupiłem więc może psuły się po kolei ??

 

Pozdr i dziękuje za ew pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy czujnik najlepiej kupić?

czy vw robi je czy zleca i tylko daje znaczek ?

Z góry dzięki.

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Chciałem sprawdzić jedyny działający czujnik tj tylny ale nie mam pojęcia gdzie jest od niego kostka??

 

Z tego co pamiętam, to kostka jest pod siedziskiem fotela z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wyskoczył mi błąd czujnika ABS po podłączeniu pod Vaga okazał się uszkodzony lewy przedni czujnik. 00283- front left ABS wheel speed seansor G47 30 00- Open or Short to B+. Kupiłem nowy czujnik i wziąłem się za wymiane. Wyjęcie tego wynalazku zajęło mi dobrą godzinę.

Kanał po wyjęciu przeczyściłem, tulejka nie ma zadziorów, więc włoyłem nowy.

Nowy czujnik mam wrażenie, że wszedł za płytko o jakiś cm i nie chce goo dobijać bo mogę go uszkodzić. W Vagu po wybraniu pozycji 01 w czujnikach ABS nie pokazuje prędkości lewego koła. Po odpaleniu silnika błędu nie ma, dopiero po ruszeniu auto zaczyna wariować i wyświetla się ESP i ABS.

Podejżewam że czujnik za płytko włożony a boję się go dobijać na siłe. Jakieś propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś propozycje.

 

Dobić czujnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobić czujnik...

 

Narazie to on mnie dobija ;) A tak na poważnie czy przez dobijanie nic się nie uszkodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie czeka mnie wymiana czujnika ABS w przednim kole. Mam pytanie gdzie znajdują się kostki od drugiego końca przewodu na którym jest czujnik? Przewód widać że wchodzi gdzieś w nadkole i co dalej gdzie go szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności