Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@kiko, przegladalem to juz, niby to tez jest do vw gamma V, ale moje radio jest zupelnie inne od tego na zdjeciach :|

 

mam zupelnie inaczej sciezli poprowadzone, i w ogole :/ jakby srodek z innego radia :(

 

takze licze, ze ktos kto juz to podlaczyl do swojej gammy mi pomoze, bo radio nadal mam rozebrane, wiem juz gdzie podlaczyc zasilanie do transmitera, wiem skad z transmitera pobrac dźwięk, ale nie wiem gdzie w tym cholernym radiu się przylutować z kablami, żeby podać na niego sygnał :/:(

 

W http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=585294&postcount=27 @navik pisze, że trzeba się podlączyć pod

z audio nie ma problemu:

kanal L: linia CC-L najlepiej pomiedzy R1120 a R1121

kanal R: linia CC-R najlepiej pomiedzy R1170 a R1171

tylko, ze nie wiem gdzie to jest w moim radiu :/

 

Tak wygląda zewnętrzna strona płytki:

P1240607_aqwaxp.JPG P1240609_aqwaxr.JPG P1240610_aqwaxx.JPG

P1240613_aqwaxn.JPG

 

A tak wewnętrzna:

P1240615_aqwaxe.JPG

 

 

Uprzedzę dodatkowo wasze pytania, "czy na pewno to gamma"?

 

P1240616_aqwaaw.JPG P1240617_aqwaas.JPG

 

 

p.s.

 

osobom które to już podłączyły do swojego radia i mają takie samo radio jak ja moge nawet piwo postawić za pomoc, jeżeli nie chce się komuś na to rzucić okiem albo rozebrać radia (5 minut) i zrobić zdjęcie.

Edytowane przez qweluke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamma była produkcji sony, grundiga i jak Twoja blapunkta, więc pewnie dlatego się nie zgadza, bo ktoś opisał do gammy innego producenta. Wygląda na to, że nikt jeszcze tutaj tego w gammie nie zrobił, bo juz by Ci pewnie odpisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już mnie oczy bolą z tych malych cyferek, ale udało się... w pewnym sensie.

Znalazłem ten sam mikroproceseor który opisywany jest w instrukcji w swoim radiu (HA12164) ale z tyłu radio już wygląda zupełnie inaczej niz w instrukcji :(

 

pomoże ktoś?

 

P1240618_aqwqea.JPG P1240619_aqwqeq.JPG P1240620_aqwqwp.JPG

P1240625_aqwqwh.JPG P1240627_aqwqwr.JPG P1240628_aqwqwx.JPG

 

 

niebieską strzałką zaznaczyłem tą samą "dziurkę" po jednej i drugiej stronie płytki

 

P1240620a_aqwqqa.JPG P1240628a_aqwqqq.JPG

 

P1240635_aqsphx.JPG P1240638_aqsphn.JPG

 

znalazłem manual do mojego radia z opisem ścieżek:

http://codedradio.info/manuals/blaupunkt/vw-gamma.pdf

 

wychodzi na to, że ten procesor który jest na zdjęciach powyżej odpowiada za przekazywanie dźwięku na kanał lewy i prawy (szósty od lewej u gory i na dole). Pytanie, czy mogę się wlutować do tych nóżek bezpośrednio, czy musi to być gdzieś indziej na płycie?

 

---------- Post added at 23:30 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

 

Ostatnia szybka aktualizacja, nic więcej nie wymyśle.

 

W manualu są opisane te dwa złącza gdzie należy się wlutować (te, o których pisał @navik, na zdjeciu, lewy dolny rog R1120 R1121 oraz R1170 R1171)

Beztytulu_aqsrap.jpg

 

w radiu ten obszar wygląda tak:

P1240639_aqsrwa.JPG P1240641_aqsrwq.JPG P1240644_aqsrsp.JPG P1240646_aqsrsh.JPG P1240647_aqsrsr.JPG P1240648_aqsrsn.JPG

 

(na niebiesko ten sam chip zaznaczony). Nie potrafię znaleźć tych miejsc do wlutowania :/

Edytowane przez qweluke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W manualu są opisane te dwa złącza gdzie należy się wlutować (te, o których pisał @navik, na zdjeciu, lewy dolny rog R1120 R1121 oraz R1170 R1171)

 

Hej, poszukaj te elementy na PCB, i się do nich podlutuj.

Ja bym jeszcze wylutował dwa kondensatory, zaznaczyłem na czerwono w załączniku.

Na niebiesko zaznaczyłem pola pomiarowe ze schematu, jeżeli są na PCB, to do nich też się możesz podlutować.

 

Pozdrawiam,

Waldek.

 

mp3-1.GIF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wylutuj te dwa kondensatory co zaznaczyłem wcześniej, będziesz miał miejsce gdzie się podłączyć.

 

Pozdrawiam,

Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak mam radio VW gamma to też można wlutować transmiter ? czy tylko do gamma się da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bolsfanwk, troche masło maślane :D

przeczytaj temat od poczatku, jezeli masz bete, to ktos juz to podłączał do tego radia.

ja swoj transmiter bede podlaczac dopiero za tydzien, bo teraz niestety nie mam czasu, ale jak juz podlacze to macie pewne, ze bedzie dokladne faku jak to zrobic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest wszystko praktycznie to samo bez większych albo nawet żadnych różnic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Wyglądają one tak samo, jednak niektóre mają jedną ważną funkcję - zapamiętują ostatnio odtwarzany utwór po odłączeniu od prądu. Zazwyczaj funkcję tę mają transmiterki, które mają dokładniejszy wyświetlacz - z tytułami(oczywiście z dodatkowych informacji na wyświetlaczu nie będzie nikt korzystał).

Chociaż jak by jakiś spec podpiął wyświetlacz trnansmitera pod MFA, do tego jeszcze sterowanie z kierownicy multifunkcyjnej, miło by było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zgadza się to co napisałeś. Ja w swoim właśnie to mam, a nie mam wyświetlania tytułów. Ale fakt faktem trzeba na to patrzeć bo za każdym razem będzie lista szła od początku jak włączymy / wyłączymy samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chociaż jak by jakiś spec podpiął wyświetlacz trnansmitera pod MFA, do tego jeszcze sterowanie z kierownicy multifunkcyjnej, miło by było

 

to juz by bylo zbyt piekne, by moglo byc prawdziwe :D

o ile samo sterowanie zmiana utworu nie powinna byc problemem, bo przycsiski na transmiterze mozna podlaczyc pod te z radia (to tak na "chlopski rozum") to wyswietlanie utworow moze byc bardziej skomplikowane :(

jak juz podlacze swoj transmiter pod radio to te przyciski moze sobie zrobie, ale z wyswietlacz musze zostawic juz dla osob bardziej obeznanych w elektronice ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o ile samo sterowanie zmiana utworu nie powinna byc problemem, bo przycsiski na transmiterze mozna podlaczyc pod te z radia (to tak na "chlopski rozum")
jak juz podlacze swoj transmiter pod radio to te przyciski moze sobie zrobie

Jakby Ci się udało, to napisz jak, ponieważ wg mnie nie będzie to takie proste :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem cały post ale nie znalazłem miejsca gdzie mam się wpiąć. U mnie to wygląda inaczej. Radio gamma 5. Proszę was o pomoc:dolamam

IMG_0048.jpg

IMG_0050.jpg

IMG_0052.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, bardzo mi przykro ale masz radio innego producenta :P

 

kilka postow wyzej ktos pisal, ze gamme produkowali:

 

- blaupunkt (moje radio)

- sony (radio ktore jest opisane na TEJ stronie)

- grundig (wychodzi na to, ze to Twoje radio)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Kolego ale ten element mam taki sam jak u Ciebie. Może gdyby tak podłączyć jak u Ciebie to by śmigało.

P1240650_aqsexa.JPG

Edytowane przez wojtek1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, zobacz jak masz ściezki na radiu i porównaj z tymi moimi (na samej górze strony 8)

 

instrukcje obsługi: | grundig | blaupunkt | sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś podlączylem ta gamme i mam pytanie do fachowców czy dobrze to zrobiłem, wszystko działa ale jak dam na max to lewy głosnik mi buczy troszke nie wiem czy sie konczy juz czy co ???i jesli całkowicie wycisze transmiter to słychac szum jakies zakłucenia, nie wiem gdzie wpiąc mase od audio, bo jakos bez masy to działa moze to buczenie to wina masy jej braku ???

P1240650_aqsexa.jpg

Edytowane przez kiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności