Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nadal kombinuję jak to zrobić bez transmitera...Niestety z jego pomocą dźwięk już nie jest taki jaki bym chciał uzyskać...Jakieś sugestie?Bo przegrzebałem już wszystko chyba....

 

ale przeciez caly watek jest o tym jak podlaczyc MP3 do radia VW Beta aby jakosc byla jak najlepsza. Podlaczenie to odbywa sie bez transmitera FM!!! Uklad ten jest ominiety a nawet zalecam jego usuniecie. Uzywam w przykladzie nazwy i urzadzenia ''transmiter'' jako najtanszego odtwarzaca MP3 (teraz 4,99). Rownie dobrze mozesz podlaczyc w ten sposob kazdy inny odtwarzacz MP3. (Ale lepszej jakosci pewnie nie otrzymasz bo kazde uzadzenie jest tak samo zbudowane: na koncu masz kodek audio a przetwarzanie C/A jest identyczne wszystko zalezy od jakosci samego utworu skompresowanego do postaci MP3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się tylko my się tutaj rozwinęliśmy do podpięcia mp3 do zwykłego radia :D ja chce podpiąć po jacku do na wejscia AUX radia i wszystko schować za konsolą środkową. tylko boję się o tego pilota czy będzie działał jak ta płytka będzie schowana za konsola;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko boję się o tego pilota czy będzie działał jak ta płytka będzie schowana za konsola;/

 

wyciagnij z obudowy odbiornik IR , przedluz 3 kabelki, i zamontuj gdzies z przodu.

Ja tak mam zrobione z odbiornikiem pilota od HDD_Playera:

 

attachment.php?attachmentid=36573&d=1284501419

 

(prawy dolny rog pod klimatronikiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przedłużyłem kable od IR podłączyłem to do wieży przez właśnie wejście audio to na jack i jeśli mam być szczery to jakość nie powala :( niby po kablu ale jednak baaardzo dużo się traci. nie wiem jak będzie w aucie ale jeśli odczucia będą takie jak w domu to chyba tego nie będę zakładał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

czy ktoś poradził sobie z tym ERROREM w GAMMA V?

 

Bo chętnie bym sobie coś takiego zrobił, ale ten error troche odstrasza :P

 

Mam jeszcze jedno pytnie, czy poprzez takie podlaczenie usb+jack moze mi dzialac np. tel komorkowy i pendrive? jezeli tak, to jak szteruje pendrivem? gdzie wlaczam/zmieniam utwory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytnie, czy poprzez takie podlaczenie usb+jack moze mi dzialac np. tel komorkowy i pendrive? jezeli tak, to jak szteruje pendrivem? gdzie wlaczam/zmieniam utwory?

 

nie rozumiem tego jak Ci ma ten tel działać. Transmiter ma wejście na kartę albo na usb. Odnośnie sterowania to steruje się z pilota dołączonego do transmistera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się. te transmitery mają wejście na jacka i tam tak jak mówisz możesz podpiąć co tylko chcesz. Jednak na tym złączu pojawia się tez wyjście audio które wykorzystujemy do połączenia z radiem. Tamtędy właśnie idzie nasz mjuzik. Fakt faktem że jakość jest marna. Jak pisałem wyżej wczoraj sprawdzałem na wieży w domu to cienko to wyglądało. Z tego co wyczytałem bezpośrednie wpięcie się w układ z wyjściem jest jeszcze gorsze bo są straszne zakłócenia ;/ Dzisiaj posprawdzam wszystko w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, moze w takim razie tylko po jacku jest taka kicha, bo inni (jak wyczytalem z postow) podlaczyli po usb i tam maja ok.

daj znac co udalo ci sie zrobic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm, moze w takim razie tylko po jacku jest taka kicha, bo inni (jak wyczytalem z postow) podlaczyli po usb i tam maja ok.

 

wyjście podłączam pod jacka a odtwarza mi z pendrive. może ja mam za bardzo wrażliwe ucho i dlatego mi to robi różnicę:) to tez jest powód dla jakiego nie chcę się pozbyć mojego clariona :P wieczorem napiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące radia beta model philipsa: TDA7375A, foto w poscie 65. Gdzie tam podpiąć kable audio z transmitera?? Symulacja włożonej taśmy działa, niestety pozostaje mi problem ścieżek audio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem się pochwalić że założyłem u siebie ten transmiter do mojego Clariona. cały transmiter schowany jest w tej dziurze pod przełącznikiem do podgrzewania siedzeń, zasilanie z radia po kluczyku kabel usb wyprowadzony w schowku w konsoli środkowej. czujke od pilota przedłużyłem i wypuściłem w zaślepce w konsoli środkowej. gra aż miło :D !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyciagnij z obudowy odbiornik IR , przedluz 3 kabelki, i zamontuj gdzies z przodu.

Ja tak mam zrobione z odbiornikiem pilota od HDD_Playera:

 

attachment.php?attachmentid=36573&d=1284501419

 

(prawy dolny rog pod klimatronikiem)

 

Nie myślałeś, żeby schować diode ir za prawą kratką klimatronika? Nie było by nic widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://codedradio.info/manuals/grundig/vw-beta5.pdf zamieszczam schemat radia vw beta 5 grundig. Kto mi pomoże znaleźć sciezki w ktore sie wpiąć w audio kasety?? Nie jestem elektronikiem i niestety nie znam sie na tym.... Prosze o pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie dotyczące radia beta model philipsa: TDA7375A, foto w poscie 65. Gdzie tam podpiąć kable audio z transmitera?? Symulacja włożonej taśmy działa, niestety pozostaje mi problem ścieżek audio...

 

uklad TDA7375A to koncowka mocy, sygnal audio podpinasz do przedwzmacniacza TEA0676T

 

opis masz w poscie 67.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_chris_, to jak? na clarionie ci to fajnie gra? kurde, teraz juz calkiem zglupialem, nie wiem czy warto przerabiac moja gamme zeby miala wejscie na usb :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to gra rewelacyjnie:) jak nie chcesz zmieniać radia bo to Ci odpowiada to przerabiaj. naprawdę zero strat zniekształceń czy czegoś podobnego.

 

a jeśli chodzi o radio to tak jak wypowiadałem się w temacie jakie radio do passata ja jak założyłem na próbę mojego clariona to było 2 razy głośniej, 2 razy czyściej i 2 razy bardziej dobitnie jeśli chodzi o bas i sopran. fakt faktem że bardziej podobało mi się fabryczne radio no ale ja jednak lubie jak mi ładnie gra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadza się. te transmitery mają wejście na jacka i tam tak jak mówisz możesz podpiąć co tylko chcesz. Jednak na tym złączu pojawia się tez wyjście audio które wykorzystujemy do połączenia z radiem. Tamtędy właśnie idzie nasz mjuzik. Fakt faktem że jakość jest marna. Jak pisałem wyżej wczoraj sprawdzałem na wieży w domu to cienko to wyglądało. Z tego co wyczytałem bezpośrednie wpięcie się w układ z wyjściem jest jeszcze gorsze bo są straszne zakłócenia ;/ Dzisiaj posprawdzam wszystko w aucie.

 

no to nie rozumiem, cos zmieniles? bo kilka postow wyżej pisałeś, że tragedia a teraz chwalisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@irokez, Pewnie, jak mi kupisz to bede ci wdzieczny i postawie piwo :)

 

mnie nie stać wydać 400zł za takie coś, gdy mogę mieć coś podobnego za 30 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności