Skocz do zawartości
grave_digger

Była klima i już ni ma...;(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czytałem i szukałem parę wątków o klimie ale nie znalazłem może ktoś coś poradzi...

Otóż w moim B4 94' manual clima do niedawna chodziła bardzo dobrze klima, kilka miesięcy temu jakby się wyczerpała i przestało dmuchać zimne powietrze... kupiłem środek do odgrzybiania clima doctor i odgrzybiłem sobie kanały wentylacyjne a tydzień później nabiłem ją w serwisie(weszło ok.670ml) bez czyszczenia chciałem. Niby pokazywało po nabiciu i włożeniu do kratek termometra jakieś 11 stopni, ale podczas ciepłego dnia nie czuję zimna jak kiedyś, że na 2 biegu dmuchawy było już zimno w aucie a w Chorwacji na 3 moja dziewczyna pod kocem siedziała!!!:eek: Teraz kapa i nie wiem co jest, a spręzarka się załącza bo słychać ją jak cyka przy włączeniu i obciąża wolne obroty lekko...Dziś zauważyłem że w ogóle nie chłodzi prawie...Kumpel mówił że mam jechać na wyczyszczenie kanałów bo może się zapchały i to może być przyczyna. Sprawdziłem bezpiecznik jest ok. Poradźcie coś drodzy Paskowicze!!!:(:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź cały układ na lampie UV może gdzieś ci ucieka czynnik. najczęsciej w passacie jest to skraplacz odrazu mowie ze koszt nowego około 750zł. do passata ogolnie wchodzi ponad 1000g czynnika. jedź Panie kolego sprawdzić pierw na UV wtedy sie dowiesz czy masz układ szczelny. u mojego kolegi w Passacie B5 miał coś takiego ze napełnił układ a za 2 miesiące zimnego powietrza brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna moze tez byc zabrudzony czujnik (odkurzacza) i zapodaje bledne wartosci. U mnie tak bylo ze klimy prawie nie bylo a jak wyczyscilem ten czujnik (po lewej od radia w krateczne), to dawalo zimno az milo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
weszło ok.670ml

W pusty układ wchodzi 1200 gramów czynnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zabrudzony czujnik (odkurzacza) i zapodaje bledne wartosci. U mnie tak bylo ze klimy prawie nie bylo a jak wyczyscilem ten czujnik (po lewej od radia w krateczne)

1. W manualnej? - tam chyba nie ma takiego czujnika

 

2. Ale gdyby nie było czynnika to powinien zadziałać czujnik ciśnienia i nie pozwolić na pracę sprężarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem lapmą UV i wszystko było ok... więc..;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica lubi robic "czary mary" Ja miałem podobnie, wymiana chłodnicy pomogła. Koszt 270zł + czynnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Czytałem i szukałem parę wątków o klimie ale nie znalazłem może ktoś coś poradzi...

Otóż w moim B4 94' manual clima do niedawna chodziła bardzo dobrze klima, kilka miesięcy temu jakby się wyczerpała i przestało dmuchać zimne powietrze... kupiłem środek do odgrzybiania clima doctor i odgrzybiłem sobie kanały wentylacyjne a tydzień później nabiłem ją w serwisie(weszło ok.670ml) bez czyszczenia chciałem. Niby pokazywało po nabiciu i włożeniu do kratek termometra jakieś 11 stopni, ale podczas ciepłego dnia nie czuję zimna jak kiedyś, że na 2 biegu dmuchawy było już zimno w aucie a w Chorwacji na 3 moja dziewczyna pod kocem siedziała!!!:eek: Teraz kapa i nie wiem co jest, a spręzarka się załącza bo słychać ją jak cyka przy włączeniu i obciąża wolne obroty lekko...Dziś zauważyłem że w ogóle nie chłodzi prawie...Kumpel mówił że mam jechać na wyczyszczenie kanałów bo może się zapchały i to może być przyczyna. Sprawdziłem bezpiecznik jest ok. Poradźcie coś drodzy Paskowicze!!!:(:confused:

Sprawdziłem bezpiecznik jest ok.

Witam. A który bezpiecznik sprawdzałeś? Bo od sprężarki od klimy jest również pod maską (stojąc z przodu za akumulatorem jest bezpiecznik pod taką plastikową zapinką) . Jeśli tego nie sprawdzałeś tylko w skrzynce bezpieczników to proponuję do niego zajrzeć. U mnie był taki sam problem ( ani elektryk, ani pan od klimy nie dali rady) tylko znajomy mechanik mi to powiedział. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a spręzarka się załącza bo słychać ją jak cyka przy włączeniu i obciąża
jeżeli się sprężarka załącza to bezpiecznik jest oki. tylko mnie zastanawia jak wszystko jest oki to czemu nie dmucha zimnem ;/ jak sie coś dowiem to dam znać... Może ci koleś nie napełnił klimy... to był żart oczywiscie :) do naszych passacików wchodzi dokładnie 1100g czynnika. Co to za serwis od klimy co nie ma pojecia czego sie czepić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy osuszacz jest po kilku minutach pracy sprężarki oszroniony lub oblodzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jakie ciśnienie daje sprężarka klimy, pownie ona jest winna miałem taki przypadek klima sie włączała ale nie chłodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kuzyna też słabo chłodziło i dmuchało. Wymienił filtr kabinowy, bo był strasznie zawalony syfem. No i czuć poprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak, że sprężarka się załączała a zimnego powietrza jak na lekarstwo (temp. na zew. 30 a z kratki 20-24, czasami schodziła nawet do 15, POSIADAM czujnik elektroniczny temp. w kratce). Męczyłem się tak przez dwa sezon aż zainwestowałem w osuszacz i go wymieniłem ( coś około 100PLN). od 01.05.2009 temp. z kratki to około 7-9 stopni potrafi zejść do 4,7 stopnia. żadnych większych wahań temp. więc może to (trzeba opróżnić intalacje, osuszacz znajduje się przy prawym nadkolu za zderzakiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności