Skocz do zawartości
andyborowik

Jaki olej do skrzyni w 1.9 TDI ?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienić olej w moim aucie, kod skrzyni to JCX.

Może ktoś podpowiedzieć jakie oznaczenie powinieni mieć olej?

 

Właśnie zakupiłem olej do tej skrzyni. Nr. to G070726A2. Jak będziesz brał to tylko oryginalny. Ja kupiłem w sklepie Getem.pl kosztowało to coś 45 zł/l. Potrzebne Ci będą 2 pojemniki o takim numerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Chcę wymienić olej w skrzyni biegów (manual 5 biegów) oznaczenie HNV. Czy możecie podrzucić jakieś zdjęcia , bądź rysunki gdzie znajdują się korek spustowy i ten którym się uzupełnia olej? Z góry dziękuję :help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć . Chcę wymienić olej w skrzyni biegów (manual 5 biegów) oznaczenie HNV. Czy możecie podrzucić jakieś zdjęcia , bądź rysunki gdzie znajdują się korek spustowy i ten którym się uzupełnia olej? Z góry dziękuję :help
mi wymieniali olej w skrzyni i o ile dobrze pamiętam tam jest tylko jeden korek - spustowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę . Możecie wrzucić jakieś fotki :help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie o coś takiego mi chodziło :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod ten wątek. Jak wyżej pisałem też planuję wymianę.

 

Autko B6 BKC skrzynia manual 5-cio biegowy.

 

Problem pojawia się gdy olej w skrzyni się nagrzeje (przynajmniej tak mi się wydaje). Gałka skrzyni biegów nie sprężynuje na luzie. Czyli po przyciągnięciu do kierowcy bardzo powoli wraca do stanu zero. Problem nie występuje przy odepchnięciu w stronę pasażera. Mam wrażenie, że jest zalany niewłaściwy olej i po nagrzaniu traci swoje właściwości.

 

Dodatkowo ostatnio po 3 godzinnej walce w korkach pod domem na luzie słyszałem jak by uszkodzone łożysko (bardzo cicho - gruchotanie) - po wciśnięciu sprzęgła hałas znikał. Na drugi dzień na hałasu już nie było, ale nie było też większej walki z korkami (skrzynie nie była tak nagrzana). Temat już jest omówiony w innym wątku i raczej nie jest to łożysko oporowe tylko łożyska w skrzyni, ale co ciekawe jak olej nie jest gorący odgłosów nie ma.

 

Pojawiają się już u mnie pierwsze oznaki słabej dwumasy, ale nie podejrzewam aby było to z tym związane.

 

W związku z tym, że skrzyni przy dekielku na skrzyni ze znaczkiem VW pojawia się olej (czerwony) podejrzewam że to wyciek ze skrzyni. Nie leje się, ale jednak trzeba to naprawić. Stąd pomysł aby wymienić cały olej w skrzyni.

 

Czy myślicie, że to pomóc na wskazane wyżej objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem w poprzednim pasku (AWX) po nagrzaniu biegi trzeba było wrzucać na siłę. Zmieniłem olej na Fuchs Titan Sintofluid 75W80 i wróciło do normy.

Wątek o olejach http://forum.vw-passat.pl/threads/81535-Olej-do-skrzyni-bieg%C3%B3w-G052911A1-A2-norma-VW-501-50?highlight=olej+fuchs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie silnik 1.9TDI BKC + skrzynia manualna HNV, planuje wymianę na olej przekładniowy FUCHS, jedni z forumowiczów piszą że musi spełniać normę VWG 070 726 A2, a drudzy że VWG 052 171 A2. OLEJ PRZEKŁADNIOWY TITAN FUCHS SINTOFLUID FE 75W spełnia obie te normy http://allegro.pl/olej-przekladniowy-titan-fuchs-sintofluid-fe-75w-i4249991843.html, nie którzy z Was zmienili na OLEJ PRZEKŁADNIOWY TITAN FUCHS SINTOFLUID 75W80 http://allegro.pl/olej-przekladniowy-titan-fuchs-sintofluid-75w80-i4283114328.html który spełnia inne normy i jest droższy. Który zastosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za 45zł masz oryginał: potrzebne dwie butelki po 1 litr. powinno wejść 1,7 litra

 

G070726A2 do JCX, HNV

 

 

http://www.getem.pl/index.php?szukaj_katalog=G070726A2&action=katalog&kat=5&x=9&y=17

 

tak Jarku już wiem, napisałem do skrzynie.com.pl i tam właśnie zamówiłem oryginał. Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerąbana sprawa ze spuszczaniem tego oleju, 1 litr starego oleju udało mi się spuścić, ściekał 24 h... Dodam że spuszczałem olej mając auto w różnych pozycjach tzn wyżej-niżej. Przed spuszczeniem sprawdzałem poziom oleju poprzez korek wlewowy i było tam sucho. DZiś zalałem nowy olej aż zaczęło skapywać z korka wlewowego. Zrobiłem rundę po mieście i znów odkręciłem korek wlewowy, znowu weszło 150 ml...

 

Weszło 1, 5 l. Ależ różnica... biegi jak w masło wchodzą. Ile to potrafi olej zdziałać...

Edytowane przez DarekTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dolałem 0.5l oleju do mojej skrzyni bo było mało i biegi ciut ciężej wchodzą dolałem Mannol-a Extra Getriebeoel SAE 75W-90

API GL4/GL5 LS

Synthetic.

Cena 20zł/1l.

 

Skrzynia EEN Passat 1.9TDI 1998r AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności