Skocz do zawartości
andyborowik

Jaki olej do skrzyni w 1.9 TDI ?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak w temacie. Każdy pisze o olejach do skrzyni ale do 2.0 a ja mam 1.9 TDI,105 koni, skrzynia manualna, 5 biegów. I chcę wiedzieć ile i jaki kupić bo w serwisie trochę drogo. i ewentualnie jakiej firmy polecacie. A zależy mi na szybkiej odpowiedzi bo koleżanka we wtorek leci do IRL. to mi podrzuci. Z góry dziękuję.

Edytowane przez andyborowik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci olej do manuala ? Nie wymienia się go. A na dolewkę to odzałuj te kase i kup w ASO. Ile dolejesz ? Setke ? Albo wcale.

 

Jesli bardzo ci potrzebny to podaj symbol skrzyni. 3 literowy. Masz go we wlepce w ksiązce serwisowej.

 

Nr oryginału to prawdopodobnie :

B G 052 911 A1 - butelka 0.5 l koszt ok 80 PLN

 

B G 052 911 A2 - butelka 1l cena ok 130 PLN

 

Daj jeszcze na wszelki wypadek ten kod.

 

 

Pzdr

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale troche szumi skrzynia i myślę że może by wymienic to sie poprawi choć deczko. Bo przebieg to 200.000. Ale ile tam wchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZkoda kasy, napewno sie od samej wymiany oleju nie poprawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 000 to nie jest strasznie duzo. Pojemnosci niestety nie znam. Mam w etce zapisane 2.5 l ale nie chce mi się wierzyc ze tak mało.

 

screenetka.th.jpg

 

Screen z etki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, a nie mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę, że niema sensu zmieniać tego oleju to sobie dam spokój. A zwłaszcza, że znając życie pojeżdżę trochę i zmiana to nie ma co pakowac kasiorki w niepotrzebne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po zmianie oleju w skrzyni mojego Passata (1.9 tdi skrzynia manualna 5) i co niby się nie wymienia w manualach, a jak zlałem to zobaczylem jedno wielkie g...o a nie olej. Stary olej miał 3 lata i 220.000 km przebiegu. Teraz wymianę oleju włączam do planu serwisowania auta. Obowiązkowo wymiana oleju w skrzyni manualnej. Na poprzednim biegi ciężko wchodziły, a teraz malina. Katalogowo wchodzi 1.9 litra, ale mi weszło po długim spuszczaniu co do kropelki tylko 1.5 l. Sprawdze po jakimś czasie i jak coś to doleję.

Edytowane przez andyborowik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dokładam sie do pytania lecz mam skrzynie dsg i przejechane 96tys km.Czy trzeba wymienić i jaki koszt mniej więcej jest oleju.jestem swiezo po zakupie samochodu.

Passat 2.0 2006r 170KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam dokładam sie do pytania lecz mam skrzynie dsg i przejechane 96tys
Przeciez masz jak byk temat na pierwszej sronei nawet kolego....http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=666106#post666106

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.ale po ilu km powinno sie wymieniac olej w skrzyni biegów dsg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZkoda kasy, napewno sie od samej wymiany oleju nie poprawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu wymieniłem olej w manualu - 2,5L.

Koszt całkowity 300 zł w ASO. Zdecydowałem się po tym, jak okazało się, że poziom oleju jest zbyt niski.

Mam znajomego w serwisie, który polecił mi wymianę zamiast dolewki.

Jego argumenty: po prawie 5 latach i przebiegu 130 tys. km warto wymienić olej z uwagi na jego starzenie się, utlenianie, destrukcję mechaniczną, zmienną temp. pracy, przez co zachodzą zmiany fizyko-chemiczne i traci swoje własności smarne. Nawet olej przechowywany w butelkach ma swój okres przydatności do użycia, a tym bardziej, który pracuje w skrzyni.

Po wymianie biegi wchodzą odczuwalnie płynniej, nastąpiło zmniejszenie siły potrzebnej do zmiany biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o skrzynie HNV - 5 biegów Passat B6 1.9 TDI

Ile oleju się w niej mieści ?

Jaki olej powinienem wlać np. B G 052 911 ? czy może G 070726 ? bo pełno tego na allegro.

Edytowane przez luk99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
G 070 726 A2 - olej przekładniowy w litrowym opakowaniu

Do skrzyni HNV wchodzi 1,9 l.

 

Taki wchodzi na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niewiele się różni, ten olej:

http://skrzynie.com.pl/olej-przekadniowy-fuchs-sintofluid-fe-75w-1-litr.html

ma wszystkie niezbędne normy.

 

W Skodzie kosztuje 51 zł / 1l oryginalny ten co podałem , wiec nie opłaca się kupować zamiennika + dodatkowo wysyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja wczoraj wymieniłem olej w skrzyni 5 biegowej passat 1,9 2007r na wolnych obrotach było słychać szum po wciśnięciu sprzęgła cisza, diagnoza łożyska w skrzyni ale mechanik stwierdził żeby zacząć od wymiany oleju i jak na razie szum znacząco się zmniejszył i tylko żałuje że słuchałem opinii że oleju się nie wymienia bo mogłem to zrobić 50tys kilometrów temu i szumu mogło by nie być wcale,

auto ma przejechane 180 tys, oleju (jeśli można nazwać to coś co wyciekło olejem)było tylko 1l (żadnych wycieków), koszt z wymianą 150pln 0/5h weszło ok 1,8l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności