Skocz do zawartości
Kleko

Kiedy usunięto wadę silnika 2.0 TDi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej, kiedy VW usunął wadę silników 2.0 TDi. Wiem, że pierwsze silniki były wadliwe, ale podobno usunęli tą wadę, pytanie kiedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec 2005 roku, chyba od listopada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz na mysli pekajace glowice, padajace turbiny, problemy z wtryskami, maglownicami, pompami paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy masz na mysli pekajace glowice, padajace turbiny, problemy z wtryskami, maglownicami, pompami paliwa?

dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pompami paliwa

 

nigdy ;) patrz PKN Orlen i jakos paliw

 

problemy z wtryskami,

 

j/w

 

padajace turbiny,

 

nie przypominam sobie ani hst ani akcji na turbiny co z nimi było :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie przypominam sobie ani hst ani akcji na turbiny co z nimi było :>

akcji może nie było, ale też leciały, a kiedy usunięto problem z kołem dwu masowym i głowicą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z turbinami byl taki,ze te z poczatku byly made in romania i przeladowywaly ergo szybciej padaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nigdy ;) patrz PKN Orlen i jakos paliw

 

A co jest nie tak z jakością paliw w Orlenie? Od dawna tankuję tylko na stacjach Orlen (teraz też Bliska) w mojej okolicy, najczęściej 3 te same stacje i żadne auto nie miało najmniejszych problemów po zatankowaniu... do Skody Superb lałem też Bioester.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również tankuje tylko na Orlenie.

 

Bardzo ciekawy test passata w auto świecie. Ciekawy jestem jaki jest koszt czyszczenia ultradźwiękowego pompowtryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co jest nie tak z jakością paliw w Orlenie? Od dawna tankuję tylko na stacjach Orlen (teraz też Bliska) w mojej okolicy, najczęściej 3 te same stacje i żadne auto nie miało najmniejszych problemów po zatankowaniu... do Skody Superb lałem też Bioester.

Bodajże w tą niedziele ogładałem w tvn turbo-kamera.Problem,jaki miał właściciel volvo(chyba C70)po zatankowaniu ze stacji `blis.a` diesel bioester.Skonczyło sie wizytą w servisie-uszkodzeniu uległ jeden z wtrysków.Koszt naprawy silnika około 50.000tyś pln.

Teraz toczy sie sprawa,kto ma zapłacić za naprawe -servis- -stacja`blis..`-czy własciciel?

W kazdym bądz razie,jak pokazali próbki,zwykłego oleju napędowego a bioester(a) -to w bioestrze pływały jakieś resztki z rzepaku czy coś tam podobnego.

Moze będa powtórki,zachęcam do oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez to widzialem,ale sprawy nie bylo i nie bedzie,klient sam sobie nalal i zgodnie z przyslowiem "widzialy galy co braly" remoncilk facio sam sobie zrobi,....jak nastuka kase ;)....obok mial zwykly olej napedowy i nikt nie zmuszal go do lania 100% bioestru ,ktory fajnie sie spala w starych dieslach,ale w nowych troche zawala wtryski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam tytuł wątku " Kiedy usunięto wadę silnika 2.0 TDi".

Orlen chyba nic nie usuwał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ją usuwa mój mechanik. Wymiana uszkodzonej pompy oleju oraz co za tym idzie turbosprężarki. Przejechane 85kkm. Dla pewności zmieniam rozrząd.

Edytowane przez kajo50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności