Skocz do zawartości
Viciu

Passat 3BG "Anglik" w TVN Turbo.

Rekomendowane odpowiedzi

W szukajce nic nie znalazłem. Oglądałem dziś program "Turbo kamera" i jest tam opisywany przypadek Passata 3BG którego gość kupił w komisie i potem okazało się, że jest to przerobiony anglik w dodatku silnik zmieniony z benzyny na diesla. I co troche mnie dziwi że autko jest z 2004r i zapłacił za niego 30tyś zł. Podejrzanie tanio jak dla mnie i ja bym się nie zdecydował osobiście a potem robił wielkie halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Ty byś nie kupił, Ja bym nie kupił, dużo osób by się zastanowiło. Ale jak się jest nieudacznikiem i idiotą, który szuka okazji to kupisz takie auto. Co za problem sprawdzic VIN w ASO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to z każdym debilizmem do TV idą, jego własna głupota to bym nawet się do niej nie przyznawał;/ wystarczyło zabrać że sobą kogoś co się trochę zna na samochodach i najlepiej na Passacie to by coś zobaczył, widać było że nie miał podszybia, kiera wymieniana bo czteroramienna itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz z Tatą oglądałem w komisie takiego Passata Anglika przerobionego było widac zaraz na ścianie grodziowej bo servo Computer były przekładane i lusterka z prawej strony było większe z lewej od kierowcy mniejsze

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z lewej od kierowcy mniejsze

 

w każdym angliku lusterko pasażera oryginalnie było pełnowymiarowe.

Czy to rocznik 02 czy 04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1996-2000 3b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie jest z okazjami każdy by chciał jak najtańsze auto a potem wychodzą takie niespodzianki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczyło zabrać że sobą kogoś co się trochę zna na samochodach

oglądałem ten program, o ile dobrze pamiętam to przed zakupem był chyba na stacji diagnostycznej i powiedzieli że wszystko jest ok

później dopiero się ktoś dopatrzył

 

ale najlepszy był moment jak dotarli do gościa, który przełożył ten silnik - w warsztacie stały chyba ze 2 samochody w trakcie przekładki i fachowiec ze szczerością mówi: a przekładam te silniki bo diesle się lepiej sprzedają :) a dlaczego nie mówię, że była przekładka? bo nie pytają, jakby zapytali to bym powiedział prawdę :rotfl:

 

szkoda tego kolesia, ciekawe czy trafi tu do nas na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1996-2000 3b

 

3b też :)

media.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą ten Pasek z fotki, co element dalej, to inny odcień lakieru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
swoją drogą ten Pasek z fotki, co element dalej, to inny odcień lakieru...

 

kameleon :)

 

oglądałem ten program, o ile dobrze pamiętam to przed zakupem był chyba na stacji diagnostycznej i powiedzieli że wszystko jest ok

później dopiero się ktoś dopatrzył

 

nie każdy musi się znać gdy coś kupuje (samochód, pralkę, tv), ale obowiązkiem sprzedawcy powinno być rzetelne przekazanie informacji o produkcie

gościu się nie znał, zapewnili że diesel, a tu benzyna była- a to akurat nie każdy by się domyślił

no przekładka to inna sprawa

 

nie ma co się pastwić nad gościem, następnym razem się może nauczy :) i może zdobędzie jakiś znajomych paskoznawców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma co się pastwić nad gościem, następnym razem się może nauczy i może zdobędzie jakiś znajomych paskoznawców

 

Moim zdaniem, następnym razem Passaty będzie już omijał szerokim łukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak samochód jezdzi i sie nie psuje to niech sie cieszy, bo wielu kupuje passaty i odrazu cos siada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli sprzedawca miał zarejestrowany komis samochodowy lub inna formę autohandlu to jest uważany za podmiot profesjonalny wystepujący w obrocie gospodarczym. Gdy kupujący jest osobą fizyczną (w tym wypadku rozumiem, że tak było, chociaz programy nie widziałem) jest konsumentem - kupuje pewien towar na swój osobisty uzytek nie związany z działalnością gospodarczą. Z tego wynikają pewne obowiązki i prawa. W związku z faktem, ze fakt przerobienia samochodu w tak inwazyjny sposób jak przeniesienie kierownicy (wg. mnie, i sądu w woj. świętokrzyskim) jest isotną jego (towaru) cechą warunkującą decyzję zakupu danego konkretnego egzemplarza, fakt ten powinien być jasno i dobitnie wyartykułowany przy sprzedaży. Tyle teorii. W praktyce - jeśli sprzedający opisał w ogłoszeniu samochód jako pochodzący z wysp, ewentualnie w umowie dodał paragraf o brzmieniu "Kupujący oświadcza, iż znany jest mu stan techniczny i pochodzie przedmiotu umowy" (lub coś w tym stylu) to niestety ale kupujący umoczył pare tysięcy i się musi nauczyc patrzeć na oczy i myślec mózgiem. Jesli tak nie było istnieją przesłanki do skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, wynikiem którego będzie zwrot pieniędzy i oddanie auta, zwrot wszelkich kosztów transakcji, ewentualnych innych kosztów jakie poniósł kupujący i ewentualna odpowiedzialność karna sprzedającego, ponieważ dopuścił pzestępstwa (nie pamietam czy sąd to zakwalifikował jako przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu czy zwyczajne wyłudzenie czy oba na raz). W sprawie o które mysle sprzedawca (hanldarz) oddał kasę, przyjął auto i dostał rok pozbawienia w zawieszeniu na dwa lata. Od tej pory pisał klauzule umowy którą powołałem wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak samochód jezdzi i sie nie psuje to niech sie cieszy, bo wielu kupuje passaty i odrazu cos siada

Właśnie o to chodzi że chyba się ktoś postarał bo nie było żadnej mowy o tym że zdarzyło mu się coś z tego tytułu a on wyskakuje z tekstem że może mu grozić niebezpieczeństwo w takim aucie. Niewie co ma zrobić i do TVNturbo się zgłosił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to przecież nie trzeba być znawcą, samochody w Niemczech składane mają W na początku vinu, składane na rynek Brytyjski?? mają S w vinie na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - ja o tym VIN-ie z "s" nie wiedziałem. Teraz już wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawostka nie wiedzialem no terz kazdy bedzie swoj vin sprawdzal co samochod z zagranicy kupil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to przecież nie trzeba być znawcą, samochody w Niemczech składane mają W na początku vinu, składane na rynek Brytyjski?? mają S w vinie na początku.

Niestety muszę Cię rozczarować kolego, bo albo nie jest to zasadą albo były wyjątki. Mam kierownicę z prawej strony a mój vin zaczyna się na W

Edytowane przez Andrii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to przecież nie trzeba być znawcą, samochody w Niemczech składane mają W na początku vinu, składane na rynek Brytyjski?? mają S w vinie na początku.

 

pewnie, oczywista sprawa, nie wyobrazam sobie jak mozna tego nie wiedziec.... :rotfl:

 

ps. rozpier***ą mnie takie teksty :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności