Skocz do zawartości
JurekW

Lista komunikatów wyświetlacza 3B/3BG.

jedrus

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

a określenie vag? co oznacza ?
Jest to urządzenie diagnozujące auto, czyli tzw. komputer. Pozwala na zlokalizowanie i zdiagnozowanie usterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem sobie troche forum i zauważyłem że filtr paliwa bardzo długo nie wymieniałem może to jest przyczyna tego że nie chce palić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poczytałem sobie troche forum i zauważyłem że filtr paliwa bardzo długo nie wymieniałem może to jest przyczyna tego że nie chce palić?
Pewnie ,że może to być przyczyna zwłaszcza iż teraz są duże mrozy i pozostałości wody w filtrze mogą przymarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas przy obecnych mrozach -18, -20 pojawia mi się przy porannym odpalaniu komunikat :

STOP kühlmittel prüfen betriebsanleitung

znika dopiero gdy parę minut pochodzi a następnie zgaszę i ponownie zapale silnik, jeśli zrobię to za wcześnie ponownie się pojawia.

Z tego co wiem oznacza ten komunikat niski poziom płyny chłodzącego, ale poziom płynu mam pomiędzy max a min, płyn tez ok sprawdzałem przed zima testerem.

Proszę podpowiedzcie co to może być i co sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co jakiś czas przy obecnych mrozach -18, -20 pojawia mi się przy porannym odpalaniu komunikat :

STOP kühlmittel prüfen betriebsanleitung

znika dopiero gdy parę minut pochodzi a następnie zgaszę i ponownie zapale silnik, jeśli zrobię to za wcześnie ponownie się pojawia.

Z tego co wiem oznacza ten komunikat niski poziom płyny chłodzącego, ale poziom płynu mam pomiędzy max a min, płyn tez ok sprawdzałem przed zima testerem.

Proszę podpowiedzcie co to może być i co sprawdzić ?

 

Jeżeli poziom płynu w normie, sprawdź wtyczkę czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

prosiłbym o pomoc w wyjaśnieniu mojego komunikatu a mianowicie wyświetla mi się co jakiś czas żółta kontrolka w kształcie spiralki i komunikat na desce "ENGINE WORKSHOP" i po jakimś czasie gaśnie dodam że nie mam najmniejszych kłopotów z autem jak i z odpalaniem jego nawet w przymrozki....( nie wiem czy ma to coś wspólnego ale mam lekkie problemy z hamulcami w lewym przednim kole gdyż koło się trochę grzeje mocnej od drugiego ale wydaje mi się że to inny problem..) co mam zrobić???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dzisiaj na konsoli pojawił mi się ten komunikat

OLSTAND PRUFEN.

(Sprawdzić poziom oleju)

sprawdziłem stan oleju który był idealny, jednak komunikat cay czas się pojawai. olej zmieniany był jakieś 12 tyś temu. Wie ktoś co może być tego przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś co może być tego przyczyną??
Uszkodzony czujnik?

 

 

Witajcie. Dzisiaj na konsoli pojawił mi się ten komunikat

 

 

 

 

 

Zamieszczone przez JurekW

 

 

OLSTAND PRUFEN.

(Sprawdzić poziom oleju)

Mi to sie przydarzylo w sobote jadac na trasie 110km/h na tempomacie. Zatrzymalem sie, zgasilem silnik. Sprawdzam poziom, a ta ledwo 0.5cm na dole bagnetu. WTF? Jakies 2-3kkm temu jak sprawdzalem to byla ponad polowa. Dolalem wiec 0,7l ( ;) ). Miarka pokazala juz troche mniej niz polowe skali. Zajechalem do celu, i rano zrobilem kolejny pomiar (olej zimny). Tym razem jakies 2-3mm ponad skale. WTF? Wybralem sie w trase, i w trakcie zrobilem ponowny pomiar. Oleju znowu maximum.

 

Pytanie skad sie nagle w ukladzie znalazlo dodatkowe ponad 0.5l oleju?

Sprawdzilem mozliwosci uszkodzenia uszczelki pod glowica, ale nic na to nie wskazuje. Plyn mi ubywa, ale przez nieszczelna chlodnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:dupabladamam problem i potrzebuje rady. Mam passata B5 Fl 2002r. TDI 131km. Gdy przekręcam stacyjke to w miejscu gdzie mam licznik przebytych kilometrów przez pare sekund miga mi napisz "serwis" i po chwili znika i pojawia się normalnie licznik z kilometrami itp. o co kaman? Nie czuje spadku mocy silnika, pracuje cicho, turbina nie jęczy itp. nie mam co czego sie przyczepić, nie szarpie, a cholera ten serwis mi się pokazuje przez pare sekund po przekreceniu stacyjki. Ma ktoś podobnie? o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:dupabladamam problem i potrzebuje rady. Mam passata B5 Fl 2002r. TDI 131km. Gdy przekręcam stacyjke to w miejscu gdzie mam licznik przebytych kilometrów przez pare sekund miga mi napisz "serwis" i po chwili znika i pojawia się normalnie licznik z kilometrami itp. o co kaman? Nie czuje spadku mocy silnika, pracuje cicho, turbina nie jęczy itp. nie mam co czego sie przyczepić, nie szarpie, a cholera ten serwis mi się pokazuje przez pare sekund po przekreceniu stacyjki. Ma ktoś podobnie? o co chodzi?

Wpisz w szukajkę inspekcja serwisowa i znajdzie kilka tematów w których uzyskasz wyczerpujące odpowiedzi np: http://forum.vw-passat.pl/threads/5548-CO-oznacza-service-in-3000km-i-sie-zmiejsza?highlight=kasowanie+inspekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jestem nowy jak zaklada sie nowy watek

 

Najpierw poszukaj czy już nie ma podobnego i tam się dopisz.Po za tym jako nowy nie możesz na razie zakładać nowych wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpisz w szukajkę inspekcja serwisowa i znajdzie kilka tematów w których uzyskasz wyczerpujące odpowiedzi np: http://forum.vw-passat.pl/threads/5548-CO-oznacza-service-in-3000km-i-sie-zmiejsza?highlight=kasowanie+inspekcji

 

umieszczam tu film pokazujący jak to wygląda, wie kto o co chodzi? https://www.youtube.com/watch?v=K0hUHOY7awc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba89

Witam jestem nowym uzytkownikiem i posiadam passata od kilku dni mam problem a mianowicie mój 1/2 fis nie wyswietla zadnych informacji co jest powodem jak to naprawaic?? po przekreceniu kluczyka podswietla sie tylko na czwrwono i to wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem nowym uzytkownikiem i posiadam passata od kilku dni mam problem a mianowicie mój 1/2 fis nie wyswietla zadnych informacji co jest powodem jak to naprawaic?? po przekreceniu kluczyka podswietla sie tylko na czwrwono i to wszystko...
Na poczatek podlaczyc VAGa, inaczej to wrozenie z fusow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam i szukam i nie wiem co to oznacza mianowicie wyświetlacz nie pokazuje mi aktualnego biegu tylko cały pasek jest na czerwono skrzynia oczywiście automat tiptronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szukam i szukam i nie wiem co to oznacza mianowicie wyświetlacz nie pokazuje mi aktualnego biegu tylko cały pasek jest na czerwono skrzynia oczywiście automat tiptronic
......
Na poczatek podlaczyc VAGa, inaczej to wrozenie z fusow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow kupilem paska 2.8 v6 30v na jezdzie probnej bylo wszystko ok ale gdy wracalem do domu zapalila sie katrolka cisnienia oleju i zaczal dobiegac niepokojacy odglos z orawej strony silnika .czy bykby ktos w stanie mo pomoc?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności