Skocz do zawartości
deratus

Jakość paliwa (diesel) a VAG

Rekomendowane odpowiedzi

damcio151- sorry, ale to nie obd2, ani co gorsza viaken. mam nadzieję wiesz o co mi chodzi... to bardziej przyjazne forum i postaraj się to docenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
damcio151- sorry, ale to nie obd2, ani co gorsza viaken. mam nadzieję wiesz o co mi chodzi... to bardziej przyjazne forum i postaraj się to docenić.

ale co ma piernik do wiatraka ? zrozum , nie muszę dzielić się wiedzą, żeby pomóc i wszystko w temacie

nie chcecie takiej pomocy ? no to trudno , nie mój problem , w takim razie przestanę tutaj pomagać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale co ma piernik do wiatraka ? zrozum , nie muszę dzielić się wiedzą, żeby pomóc i wszystko w temacie

nie chcecie takiej pomocy ? no to trudno , nie mój problem , w takim razie przestanę tutaj pomagać

 

damcio, po co te nerwy? tu po prostu trzeba inaczej, tu mniej jest komercyjnych, tu nie wystarczą półsłowka. jeden zakuma, dziesięciu nie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Stern, ale powiedz ... czy nie wystarczy jak powiem co jest OK , a co nie ? to co wyczytam z logów ...

Oczywiście niektórym nie wystarcza, chcą więcej i więcej i więcej ... mam opisać jak sprawdzić, co , przy jakich obrotach , o czym to świadczy w porównaniu do innych grup . Raz , że jest tego za dużo, a dwa, że nie mam zamiaru wyjawiać wszystkiego tego, czego uczyłem się i szukałem informacji przez kilka lat

Jedni za taką pomoc chcą przyjeżdżać do mnie z flaszką , a inni są zdenerwowani (jak tu) czują niedosyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie ma stresu. Tylko Ci napomknąłem, żeby tu nie robić takich akcji jak na branżowych na których ostatnio trudno o cokolwiek. W sumie niepotrzebnie się wciąłem sorry. Ze stylu Twoich postów widzę, że wiesz co piszesz i po branżowych latasz to wiesz o co mi chodzi. Chciałbyś, żeby na amatorskich forach były takie zasady jak na branzowych? Ja jakoś nie. Tymbardziej jak czytam dieselschrauber to krew mnie zalewa czemu u nas tak nie może być. Zresztą, co Ci będę mówił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tą wartość w kanale 23 (bipy) można jakoś wyregulować ? Czy tu chodzi o regulację pompowtrysku względem krzywki wałka?

 

W jednym passacie trzecia pompka kanał 13 ; (+1,2) ,kanał 23 (54)

druga pompka kanał 13 ; (-2,99) kanał 23 (14)

 

Po wymianie drugiej pompki bez zmian. Poradźcie coś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten wątek.

Jakiś czas temu pytałem o wskazania w grupie13 i 23 ale temat umarł a ja nie doczekałem się odpowiedzi. A było tak :

 

" Diagnozowany był silnik 1,9 TDI , AJM , 115 KM na pompowtryskach.

Co prawda nie był zbytnio rozgrzany ale uzyskałem takie wskazania :

 

GRUPA 13 - wskazania oscylowały w granicach :

 

0,16 [mg/H]

0,05 [mg/H]

- 0,05 [mg/H]

- 0,16 [mg/H]

 

 

GRUPA 23 - wskazania oscylowały w granicach :

 

56-58

54-58

30-36

58-60 "

 

Grupa 13 jest Ok. Grupa 23 przekroczona.

Co oznaczają te przekroczone wartości ?

Czym grozi jazda z przekroczonymi wartościami ?

Jak to możliwe że parametr 13 jest OK i jednocześnie 23 jest zły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym więcej - korekcje jak na mój gust to są fabryczne!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze bardziej obrazowo o BIP-ach i nie tylko( str. 49 ) - niestety ENG

ale może się komuś przyda

http://2urbietorbi.files.wordpress.com/2009/02/manual-vw-diesel-tdi.pdf

Edytowane przez tofana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te BIPy można korygować regulacją pompki (ustawienie wstępne tłoka wtrysku)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności