Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

A z ciekawostek licznikowych to mnie jeszcze jedna rzecz ostatnio zaskoczyła.

Sprawdzam sobie ostatnio błędy w swoim samochodzie VCDS'em i po wejsciu do "measure blocks" mam taka opcje ktorej nie miałem w Vag-comie, a mianowicie Akceleracja (chyba dobrze pamietam) i tam mozna sprawdzic przyspieszenie do 100km/h (lub 60m/h) i jeszcze pare innych rzeczy, w ten wekend bede swoj samochod logowal, wiec i te opcje sprawdze.

Ciekawa rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z ciekawostek licznikowych to mnie jeszcze jedna rzecz ostatnio zaskoczyła.

Sprawdzam sobie ostatnio błędy w swoim samochodzie VCDS'em i po wejsciu do "measure blocks" mam taka opcje ktorej nie miałem w Vag-comie, a mianowicie Akceleracja (chyba dobrze pamietam) i tam mozna sprawdzic przyspieszenie do 100km/h (lub 60m/h) i jeszcze pare innych rzeczy, w ten wekend bede swoj samochod logowal, wiec i te opcje sprawdze.

Ciekawa rzecz.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=64181&highlight=przyspieszenie

Jest jeszcze temat ze screenami z takich pomiarów, ale nie chce mi się teraz szukać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weźcie pod uwagę, że jasnością fisa reguluje jeszcze czujnik natężenia światła otoczenia.

 

 

Wiem że w Audi działa ,ale nie myślałem że w pasku też?...!

Przed liftem nie działa.

Możesz podać numer VW przełącznika świateł?

będę wdzięczny.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o numer licznika, 3B0920845 wygląda na to że ma ten bajer, ale wkładali go do passatów z początku produkcji. 3B0920846, 847 tego nie mają ale można spróbować poprzez zamianę wsadów, ponieważ ich struktura jest analogiczna.

 

ja posiadam w aucie licznik z końcówką 845 lecz tego bajeru nie posiadam

 

a tak swoją drogą jak by ktoś miał na sprzedaż licznik z końcówką 847 ze sprawnym pewnym fisem to proszę o info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że w Audi działa ,ale nie myślałem że w pasku też?...!

Przed liftem nie działa.

Możesz podać numer VW przełącznika świateł?

będę wdzięczny.....

Nie chodzi o włącznik z funkcją automatycznego włączania świateł, ale o komórkę światłoczułą, która jest w tarczy prędkościomierza w zegarach z fisem i ona mierząc natężenie światła rozjaśnia lub ściemnia fis i przy okazji kilka innych elementów podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi o włącznik z funkcją automatycznego włączania świateł, ale o komórkę światłoczułą, która jest w tarczy prędkościomierza w zegarach z fisem i ona mierząc natężenie światła rozjaśnia lub ściemnia fis i przy okazji kilka innych elementów podświetlenia.

 

 

Kolego,fotodioda występuje NAWET w zwykłych zegarach z MFA (bez fis).

Wiem bo miałem takie zegary-i rozbierałem.Przetworzony sygnał wychodzi do wiązki połączeniowej z wyłącznikiem świateł (tak jak w audia3-97r).

A tam znajduje się układ który fizycznie reguluje natężenie podświetlania.

Więc pytam o numer wyłącznika świateł bo w moim po prostu jest miejsce na dodatkowe elementy których nie ma-tych do regulacji.

Ps. nawet w pasku po lifcie nie widziałem żeby działał dimmer.

W w8 działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego,fotodioda występuje NAWET w zwykłych zegarach z MFA (bez fis).

Wiem bo miałem takie zegary-i rozbierałem.Przetworzony sygnał wychodzi do wiązki połączeniowej z wyłącznikiem świateł (tak jak w audia3-97r).

A tam znajduje się układ który fizycznie reguluje natężenie podświetlania.

Więc pytam o numer wyłącznika świateł bo w moim po prostu jest miejsce na dodatkowe elementy których nie ma-tych do regulacji.

Ps. nawet w pasku po lifcie nie widziałem żeby działał dimmer.

W w8 działa.

 

Nie bardzo rozumiem o Ci chodzi w tym poście, po za tym, że chciałbyś numery włącznika świateł (mojego?). U mnie wyraźnie widać jak czujnik światła w liczniku reguluje podświetleniem fisa i jeszcze kilku innych elementów-bodajże klimatronika i włączników w drzwiach. Co ciekawe nie reguluje całego podświetlenia.

Najlepiej widac to tak jak Gural pokazał linka-przyświecić wiecorem latarką. Ale również widać gdy zaparkuje auto w słoneczny dzień i wrócę do niego wieczorem-w momencie włączenia licznika fis świeci mocno tak jak świecił w dzień i stopniowo sam się ściemnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrycjusz ,tak jak pisałem.

Regulacja jest w włączniku świateł.Przez to prosiłem Cie o numery.

Obecnie ma Full-Fis z 2004 roku (po zmianach ,z MFA menu) i nie działa.

Na pewno brakuje kabelków Zegary-Przełącznik ,ale z tym sobie poradzę.

Pozdrówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrycjusz ,tak jak pisałem.

Regulacja jest w włączniku świateł.Przez to prosiłem Cie o numery.

Obecnie ma Full-Fis z 2004 roku (po zmianach ,z MFA menu) i nie działa.

Na pewno brakuje kabelków Zegary-Przełącznik ,ale z tym sobie poradzę.

Pozdrówki.

Szczerze powiem że nie wiem o co Ci dokładnie chodzi. Może o taki przełącznik:

numer 3B0 947 531 A

 

4cfc19481b550c45m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrycjusz ,tak jak pisałem.

Regulacja jest w włączniku świateł.Przez to prosiłem Cie o numery.

Obecnie ma Full-Fis z 2004 roku (po zmianach ,z MFA menu) i nie działa.

Na pewno brakuje kabelków Zegary-Przełącznik ,ale z tym sobie poradzę.

Pozdrówki.

 

Ok-rozumiem, że chodzi Ci o włącznik/pokrętło ściemniacza tak? Czy włącznik świateł postojowych/mijania? Ale to chyba nie ma nic wspólnego ze ściemnianiem dlatego napisałem w poprzednim poście, że nie rozumiem-no chyba, że chodzi Ci o taki przełącznik jak Rosiek pokazał, ale ja takowego nie posiadam.

W każdym razie numer włącznika świateł mijania mogę Ci sprawdzić jutro, gorzej będzie ze ściemniaczem, mam jednak porobione zdjęcia podłączenia ściemniacza od tyłu, bo kolega mnie kiedyś o to prosił-jeśli chcesz to jutro je tu wrzucę.

Dla mojego vinu etka podaje numery:

włącznik świateł 1C0 941 531

Dla ściemniacza 3B0 941 333 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TU macie m.in. numery właczników świateł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie epromu silnika. Mój kumpel posiada identyczny samochód pod względem silnika oraz tuning na komputerze. Czy jeżeli zgram jego eprom i wczytam do swojego to też będę miał tuning? Czy przez K+Can Commander nie można tego skopiować? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie odnośnie epromu silnika. Mój kumpel posiada identyczny samochód pod względem silnika oraz tuning na komputerze. Czy jeżeli zgram jego eprom i wczytam do swojego to też będę miał tuning? Czy przez K+Can Commander nie można tego skopiować? Pozdrawiam.

Z tego co ja się orientuje to musi być specjalny kabelek do zczytania czy też wczytania ECU przynajmniej galleto 1260 np taki

 

http://allegro.pl/programator-sterownikow-edc15-edc16-galleto-1260-i1694099057.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galetto ,KWP2000

A poza tym to nie jest właściwy post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie odnośnie epromu silnika. Mój kumpel posiada identyczny samochód pod względem silnika oraz tuning na komputerze. Czy jeżeli zgram jego eprom i wczytam do swojego to też będę miał tuning? Czy przez K+Can Commander nie można tego skopiować? Pozdrawiam.
Mialem wgrany tak samo soft z identycznego auta i z tego samego roku. Palil do 3l wiecej w miescie i 1l wiecej w trasie ;) Mozliwe, ze u mnie ktorys czujnik byl walniety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlody80

Witam kolegów.

 

Czy ktoś wykonywał jakieś modyfikacje wsadu (włączał dodatkowe opcje) w liczniku 3B0920842 A (pełny FIS) (B5 3B, licznik po przekładce).

 

Czy w ogóle w mojej sytuacji możliwe są jakieś zmiany w liczniku (odpalenie kontrolki od otwartych drzwi, kontroli zapięcia pasów, wyświetlania ilości km do zrobienia na baku, powitania "Welcome", etc)?

 

Może nie mam połączonego modułu komfortu z komputerem (widziałem tu taki post), a może połączenie takie jest niemożliwe (CAN, b/CAN)?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów.

 

Czy ktoś wykonywał jakieś modyfikacje wsadu (włączał dodatkowe opcje) w liczniku 3B0920842 A (pełny FIS) (B5 3B, licznik po przekładce).

 

Czy w ogóle w mojej sytuacji możliwe są jakieś zmiany w liczniku (odpalenie kontrolki od otwartych drzwi, kontroli zapięcia pasów, wyświetlania ilości km do zrobienia na baku, powitania "Welcome", etc)?

 

Może nie mam połączonego modułu komfortu z komputerem (widziałem tu taki post), a może połączenie takie jest niemożliwe (CAN, b/CAN)?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Kontrolkę zapięcia pasów jeśli masz takową w liczniku,możesz uaktywnić Vagiem zmieniając odpowiednio kodowanie licznika.Reszta informacji o których piszesz możliwa jest w licznikach po lifcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić jaki mam licznik?

Passat 3B '98 r. AFN bez FISu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprawdzić jaki mam licznik?

Passat 3B '98 r. AFN bez FISu.

VAG i wejdz w zegary (chyba instruments 17)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności