Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki działa teraz wyświetla mi się napis WELCOME :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam...

Jak zrobić, żeby alarm niezapiętych pasów bezpieczeństwa wył bez przerwy, albo do momentu ich zapięcia? Czy da radę w sofcie to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz czujnik w zapięciu pasów?

 

mam.

Ale za krótko mi piszczy jak nie zapnę, a wolę mieć przypominacz niż znowu liczyć, że zatrzyma mnie znajomy i tylko pogrozi palcem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam Passata B5 1999 rok,2.5 tdi, licznik mam 1/2 fis a nie wyświetla mi ile km mam do przejechania na zbiorniku, nie świeci się dioda wykazująca na otwarcie klapy tylnej, gdy robię test zegarów Vagiem to dioda od klapy tylnej świeci się. Czy u siebie mogę zrobić wskazania ilości pozostałych km do przejechania, może jest jakiś spec z okolic Płocka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy u siebie mogę zrobić wskazania ilości pozostałych km do przejechania,

W liczniku z tego rocznika nie ma szans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a powiedz mi proszę jeszcze jedną informację, gdy jadę autem chwilowe spalanie pokazuje np. 9l/100 km, ale gdy zatrzymam się to pokazuje również ostatnią ilość np. 7l/100 km i chciałem zapytać się czy nie powinno być pokazywane np. 1l/1h Vag pokazuje np. 1 l na godzinę a licznik ostatnią zapamiętaną wartość. ktoś coś wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, posiadam Passata B5 1999 rok,2.5 tdi, licznik mam 1/2 fis a nie wyświetla mi ile km mam do przejechania na zbiorniku, nie świeci się dioda wykazująca na otwarcie klapy tylnej, gdy robię test zegarów Vagiem to dioda od klapy tylnej świeci się. Czy u siebie mogę zrobić wskazania ilości pozostałych km do przejechania, może jest jakiś spec z okolic Płocka?

można to zrobić podpiąć odpowiedni kabelek w moduł komfortu i do licznika było opisane

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

kolego a powiedz mi proszę jeszcze jedną informację, gdy jadę autem chwilowe spalanie pokazuje np. 9l/100 km, ale gdy zatrzymam się to pokazuje również ostatnią ilość np. 7l/100 km i chciałem zapytać się czy nie powinno być pokazywane np. 1l/1h Vag pokazuje np. 1 l na godzinę a licznik ostatnią zapamiętaną wartość. ktoś coś wie ?

to dopiero w liczniku po lifcie pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez papa2004 Zobacz posta

witam, posiadam Passata B5 1999 rok,2.5 tdi, licznik mam 1/2 fis a nie wyświetla mi ile km mam do przejechania na zbiorniku, nie świeci się dioda wykazująca na otwarcie klapy tylnej, gdy robię test zegarów Vagiem to dioda od klapy tylnej świeci się. Czy u siebie mogę zrobić wskazania ilości pozostałych km do przejechania, może jest jakiś spec z okolic Płocka?

można to zrobić podpiąć odpowiedni kabelek w moduł komfortu i do licznika było opisane

 

pomożesz znaleźć, szukam i nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomożesz znaleźć, szukam i nic...

 

strona . 9 post 174 i str 45 post 885 poczytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki...Mam zegary z końcówką 849 i dziś po raz pierwszy zauważyłem że wskaźnik paliwa jest "zsynchronizowany" z "dystansem" na fis.Myślałem że taka akcja jest tylko w Audi z Motometer.

Od początku...

Miałem dystans 50km ,wskaźnik paliwa pokazał 3/4 czerwonego pola rezerwy,ale zdarzyła się kolizja na drodze z blokadą więc musiałem zawrócić.

Nie trzeba się domyślać że "zawrotka" i "sandał" .po 5km dystans na "0" i wskaźnik paliwa na "0" na prostej drodze.

Nie ukrywam że taka sytuacja paliwowa u mnie zdarzyła się po raz pierwszy (u żony to normalka :)).

Potem kawał prostej z prędkością ok 60km/h-tiry,

obserwowałem "dystans" i z 0 wskoczył na 10 ,20 ,potem 30km (normalne-tryb jazdy).

Ale wskaźnik paliwa też wrócił na 3/4 !

Wiem że w Audi to norma (nawet bez FIs) ,ale w passacie na VDO też tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie analizowałem tego jakoś specjalnie ale też wydaje mi się że tak to właśnie działa. Podobnie jest z zaświecieniem rezerwy. Potrafi zaświecic się, zgasnąć i wrócić jakiś czas później właśnie w zależności od dystansu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie analizowałem tego jakoś specjalnie ale też wydaje mi się że tak to właśnie działa. Podobnie jest z zaświecieniem rezerwy. Potrafi zaświecic się, zgasnąć i wrócić jakiś czas później właśnie w zależności od dystansu.

Masz rację ,u mnie też tak jest z rezerwą - to normalne że zmienia w zależności od stylu jazdy.

Ale zaobserwuj jak zachowuje się wskaźnik paliwa (szczególnie w pobliżu rezerwy) u mnie "pływa".

Nie wiem czy zależy to od zegarów ,czy jest to normą.

Obecnie posiadam zegary z "końcówki" produkcji 2003/2004 z "odwrotnym" przebiegiem km all/dystans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale czy licznik o końcówce 849 ma przebieg na dole (napis km na górze) a licznik 847 odwrotnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale czy licznik o końcówce 849 ma przebieg na dole (napis km na górze) a licznik 847 odwrotnie?

 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja mam inne pytanie, czy jest gdzieś w sofcie zapisane przeskalowanie obrotomierza??? Rozbierałem licznik i wskazówka jest o ok 200-300 obr za nisko co do realnych obrotów. Da się to jakoś zkorygować ???

Proszę o pomoc

 

3B0 920 925 AX numer licznika

 

Znalazłem w wątku adresy Od 240 do 26 f ale nie mam pojęcia jak to ugryźć

Edytowane przez wojtek_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pany , wie ktos ja ustawiac w CC zeby na mfa pokazywało prędkość na srodku taka duza czcionka ?

 

jak na linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto z okolicy Wałbrzycha, Świebodzic, Świdnicy chciałby mi ustawić podświetlenie wskazówek i skali i wyświetlaczy po przekręceniu kluczyka? Za piwo? :-P Hyhyhy :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To i ja dodam coś od siebie. Jakby ktoś montował licznik fullfis od passata W8 np. o numerze 3B7920846D gdzie jak wiadomo obsługa wskaźnika paliwa jest po CAN-ie do passata z analogową obsługą wskaźnika paliwa to należy zmienić adres $17A z wartości 02 na 00. Może komuś się przyda. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy mógł by ktoś poratować i przeskalować mile na km we wsadzie licznika passat 3c 2007r z usa. Tak żeby wskazówka pokazywała kilometry, mam założoną tarczę europejską i jest problem ze wskazaniem prędkości.(wskazówka pokazuje prędkość w milach na tarczy europejskiej). Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności