Skocz do zawartości
1robert

działanie climatronic czy sprężarka się sama wyłałcza podczas pracy?

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak pisze 1Robert

 

 

za ciśnienie jest odpowiedzialny zawór rozprężający przed skraplaczem

 

Jeżeli już ktoś chce poprawić fabrykę może sobie zainstalować dodatkowy wyłącznik na kabelku biegnącym do bezpiecznika odpowiedzialnego za sterowanie sprzęgiełkiem sprężarki ( znajduje się on pod maską pomiędzy zbiorniczkiem wyrównawczym a aku ). Ale tak jak mówiłem to już jest poprawianie fabryki i może się odbić na sprężarce jak np. wyłączysz ją na całą zimę - to wtedy jak się już drzewka zazielenią to albo regeneracja , albo używka. Bo pomimo tego , że jest prawdą , że poniżej 5st sprężarka się wyłącza to nie jest to stałe wyłączenie ( ja np. jak w zimie nagrzałem w samochodzie na HI i jak póżniej zmniejszyłem na LO , to sprężarka się załączyła , pomimo że na zewnątrz -15 było )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do prawidłowej pracy silnik nie potrzebuje 90/95 stopni ? Powinien oscylować bodajże w tych granicach ? Po włączeniu nawiewu temperatura spada do 75/80 przez co wzrośnie spalanie i nie wiem jeszcze jakie nie korzyści... Czy po prostu temperatura 75/80 to normalne ? Z silnikiem i jego działaniem nic się nie będzie działo ?

Termostat w vr6 otwiera się przy 80st, i przy włączonych wentylatorach +/- taką temperaturę powinien mieć silnik. Tak ma być, możesz wymienić termostat - może będzie ciut wyższa temp. U mnie jest 80-85, jak wyłączę klimę to rośnie do 100 i włącza się wentylator.

 

monter ..małe pytanie , skoro sprężarka w B4 bez "econ" pracuje cały czas po włączeniu klimy, to co sie dzieje z rosnącym ciśnieniem w układzie , jest jakis zawór upustowy który wszystkim steruje?? pytam z czystej ciekawości.

Jest zawór, a nawet dwa ;p

Jeden to rozprężający a drugi to nadciśnieniowy w samej sprężarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprężarka pracuje cały czas.sprawdź czujnik temperatury taki czterostykowy.jezeli jest sprawny to sprawdż styki i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności