Skocz do zawartości
dominik7

Co będzie jak odłacze Intercooler?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie-zapchany jest troche i chcialem sie zapytac co bedzie jak wogole waz odlacze od niego i bedzie sobie wisial pod zderzakiem?

Jesli jest to zle rozwiazanie to prosilbym o informacje jak sie zabrac do jego odkrecenia, bo trzeba powiedziec ze miejsce to raczej niefortunne jest do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie możesz odłączyć po prostu węża i jeździć w ten sposób - wtedy silnik będzie bardzo słaby i będzie zasysał powietrze z syfem do środka

EDIT:

Ja żeby sobie ułatwić życie, zdejmowałem koło i nadkole - wtedy jest dużo lżej. Dostęp nie najlepszy, ale da radę. Po czyszczeniu intercoolera autko powinno ci się lepiej zbierać. Ja czyściłem w środku benzyną, a potem sprężonym powietrzem, tak samo na zewnątrz. Przy okazji sprawdź, czy nie masz popękanych rur do intercoolera

Edytowane przez mcgregor88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu jeździć z odłączonym ic, zwłaszcza teraz, gdy jest ciepło

zresztą musiałbyś połączyć jakimś wężem wylot turbiny i kolektor dolotowy, albo jakoś sprytnie spiąć ze sobą węże od ic

lepiej przeczyść jak radzi mcgregor88 i zamontuj spowrotem

Edytowane przez aardvark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna kwestia...Patrzylem na to jaki mam silnik i...byl wymieniony na JR, ale turbo i IC przelozone od starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Odlacz sobie IC, nic sie nie stanie jak rury beda sobie wisiec (tylko tak nie jezdzij :D ) i w nie napchaj czyste szmaty (ja tak robilem, zeby brud sie tam nie dostal). Jezeli myslisz natomiast, o zmostkowaniu rur wchodzacej i wychodzacej z IC, to cos tam samochod bedzie jezdzil, ale bedzie pewnie szybko "puchl", ja bym nie robil takich zabiegow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to myslalem o tym zeby odlaczyc IC, zalozyc na koniec tego weza puszke poprzebijana gwozdziem (zeby tam jakies powietrze szlo) a na to rajstopy (zeby syf do srodka nie wchodzil).

I tyle...Ale kolego, jezeli ja zapacham te rure to bedzie naprawde kicha bo bedzie sie dlawil.

Moze Ty zartowales z tymi szmatami, nie wiem

Silnik jest naprawde w lux stanie-pol litra oleju od wymiany do wymiany dolewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest cel ćwiczenia i co w nagrodę za odgadnięcie najbardziej prawdopodobnej formy ukatrupienia silnika (ewentualnie turbiny i mechaniki nią sterującej?) ? ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie ukatrupienie?

Jak dostanie wiecej czystego powietrza to sie go ukatrupi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik, co chcesz osiągnąć? Pytasz co się stanie jak odepniesz intercooler, przeczyścisz, podłączysz i będziesz jeździł dalej z założonym IC i szczelnym dolotem? odpowiedź brzmi nic. Będzie tak, jak fabryka chciała.

 

...bo z wypowiedzi kolegów wynika, że odpowiadają na zupełnie inny problem - wyjmiemy IC i będziemy tak sobie dalej jeździć w nadziei, że nic się nie będzie działo...

 

pytam jeszcze raz: jaki jest cel ćwiczenia i co chcesz osiągnąć "odłączając" intercooler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie (jeśli) silnik jr nie ma ic, to można by jeździć bez niego, ale wtedy nie kombinuj z jakimiś puszkami - wystarczy kawałek odpowiednio wyprofilowanej rury - aby połączyć turbo z kolektorem dolotowym, ew. zmienić kolanko przy dolocie żeby było w drugą stronę - będzie mniejsza odległość. Ja też myślałem o takim manewrze,żeby odpiąć ic - bo w 1.9td ich nie montowali, ale jak jest gorąco, to ic się przydaje. Poczytałem trochę o tym na innych forach i stwierdziłem że zostaje. Muszę tylko wymienić rurę która dochodzi do ic, bo jest w niej dziura. Decyzja należy do Ciebie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o jak najtansze koszty.

Przeczyszczenie-owszem, ale jak bedzie tak zapchany ze sie nie da przeczyscic?

Poza tym roizwiazanie z ta puszka bylby prostsze i bardziej praktyczne; dlatego tez pytam sie czy przez to nic nie popsuje.

BTW-rzeczywiscie zauwazylem ze jak auto dostaje zimniejszego pwoeitrza (np.wieczorem) to lepiej idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza! Powietrze do cylindrów musi przechodzić przez filtr bo sobie wypiaskujesz kolektor dolotowy :D

Jak juz baaardzo chcesz odłączyć IC to połącz wejście z wyjściem, gumowym wężem o podobnej średnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział:) Ale myślę że nie powinien być aż tak brudny. Zawsze możesz wyjąć ic, wlać benzyny lub coś takiego do naczynia i w to włożyć ic - poza olejem to nie powinno tam być bardzo brudu, więc namoczenie w naczyniu powinno wystarczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo sobie wypiaskujesz kolektor dolotowy

to akurat nic złego

za to gładź na cylindrach będzie miał zrytą jak poligon po taktyce :634:

tak, jak pisze Grzesiek: w środku przepłukać benką i przedmuchać sprężonym

z zewnątrz radiator zwykle zalepiony jest błotem, starczy woda (byle nie Karcherem), może być z detergentem, odmoczyć, przemyć, wysuszyć

zamontować spowrotem i dopiero jeździć

puszkę podziurawioną gwoździem to możesz sobie do roweru uczepić, a rajstopy ubrać na siebie, jeśli chcesz zrobić z siebie widowisko, bo w aucie to jedynie zabijesz silnik niefiltrowanym powietrzem

Edytowane przez aardvark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec powiedzialem ze jako filtr powietrza moge zalozyc rajstopy (motyw podlapany od forumowiczow ze zuzytym filtrem kabinowym), ewentualnbie moge zalozyc pare masek lekarskich (mam troche-kiedys kupilem paczke).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadź sobie te rajstopy na głowe i nie pisz już takich rzeczy...

 

przecież jak rozszczelnisz dolot, to zajeździsz turbinę (albo to, co z niej zostało przy takim przebiegu), bo będzie dmuchać w kosmos. Bez turbo ten silnik już w ogóle nie będzie się miał czym odpychać...

 

---------- Post added at 15:23 ---------- Previous post was at 15:21 ----------

 

myślałem na początku, że nie rozumiem o co Ci chodzi, ale ten temat to faktycznie śmietnik...

 

STANOWCZE NIE GŁUPIM POMYSŁOM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie bulwersuj sie tak kolego...

Ja sie tylko pytalem i uzyskalem odpowiedz.

Jakbym mial taki pomysl to najpierw bym go zrealizowal a potem sie zapytal :P.

Sprobuje przeczyscic ten Intercooler, a jak nie to trzeba bedzie sie szykowac na zakup turbiny ;)-ale raczej tej od JR.

W Golfie tak dmuchala ze odsadzalem BMW E30 ze swiatel.Sam bylem zdziwiony, ale coz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi... ponoć ;) jesteś forumowym hardkorem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec powiedzialem ze jako filtr powietrza moge zalozyc rajstopy (motyw podlapany od forumowiczow ze zuzytym filtrem kabinowym), ewentualnbie moge zalozyc pare masek lekarskich (mam troche-kiedys kupilem paczke).

człowieku, zrozum wreszcie co do ciebie piszemy

jako filtr powietrza możesz założyć TYLKO FILTR POWIETRZA

zamiast filtra kabinowego załóż sobie rajstopy, pończochę, stare majtki teściowej, albo co tam chcesz, sobie załóż maskę lekarską, pełne gogle i kask

co Ci fruwa w kabinie to twoja sprawa, ale NIE ZABIJAJ ZDROWEGO SILNIKA, proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy to na prawde jest powazne zapytanie czy tylko zart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności