Skocz do zawartości
dominik7

Co będzie jak odłacze Intercooler?

Rekomendowane odpowiedzi

a ja myslalem, ze koledze chodzi o czyszczenie i chce to odlaczyc na chwile stad moje porady ze szmatami. W przypadku TDI (gdzie ECU steruje silnikiem) jakby odlaczyc IC i zmostkowac rury bezposrednio, to by zobaczyl wieksza temp. powietrza w dolocie, potem zmniejszylby zadane cisnienie doladowania (zeby chronic turbine), mniejsze cis. doladowania to mniejszy MAF, mniejszy MAF to ciete dawki, do tego wieksza temp. powietrza w tej samej objetosci to dodatkowe zmniejszenie MAF = ciecie dawek przez ECU, wiec o jezdzeniu nie ma mowy, chyba ze w zimie to co innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardkor...Dobre okreslenie dla mnie-Ci co znaja mnie osobiscie to wiedza o co chodzi...

Oki, Oki-zrobie jak mowicie.Tak mysle na przyszlosc moze w innym miejscu zamontowac ten IC-bardziej centralnie za "hokejem" zeby lepszy dolot byl.Bo kolo kola...Ja wiem...za duzo tam powietrza nie leci (chyba ze w oryginale kratka byla tak wyprofilowana ze lecialo...ja nie mam wogole kratki-hokej sobie dorobilem z blachy-przykrecilem go tak ze daje wymuszony obieg powietrza na chlodnice-nic na boki raczej nie leci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1Z jest tak, ze jest wlasnie taki wyprofilowany plastik (rynna, nie wiem jak to nazwac) ktora kieruje wlatujace powietrze na IC, moze pomysl, zeby wlasnie sobie taka przerobke zrobic, wtedy by poprawilo Ci sie chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały ten post proponuję przenieść do HUMOR I ROZRYWKA......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie z przedmowca.

Zaczyna sie robic powaznie.Moga byc jeszcze szanse na komediodramat.:P.

Ale Intercooler wyjme i tak i oczyszcze, bo w przewodach jest troche oleju.

Tyle ze pozniej-na razie rozmontuje i wyczyszcze od srodka sobie lampy bo widzenie jest masakryczne nawet z Night Breakerami.Ostatnio wymienialem przelacznik zespolony i nie pomoglo.

 

Kolega widze na blaszkach EZD.A znasz Balca od Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wracając jeszcze do sprawy IC, to mam pytanie - bo ok. 2-3 m-ce temu czyściłem go, a jak dzisiaj sprawdzałem, to oba węże są tak samo ciepłe. Nie sądzę żeby prze te 2 miechy się tak zapchał. Czy winny może być uszkodzony górny wąż od ic?? I czym ewentualnie zastąpić go - lepienie nie pomogło, a nowy dużo kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności