Skocz do zawartości
Gość sabo_75

Temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy a ja mam pytanie odnoscie szybkosci nagrzewania sie u was autka (silnika). Ile czasu przy obecnych temp. (ok. 0 do -2) wam sie nagrzewa? Ostatnio zamontowalem gaz w pasku i 30stopni mi czesto lapie po ponad 5min (w trasie, a mistrz z gazowni cos mamrotal ze 2-3 min powinien max lapac te 30 stopni) fakt ze od 30 do 90 nagrzewa sie w +/- 30-60sec.
O kuzwa to chyba ja mam cos skopane ;) Bo u mnie 90C to przy temp. zewn. 0C mam po ok 5-7km na zegarach, a faktycznie po 10km na VAGu.

30C mam po ok 1,5-2 min. Opalam auto, popracuje z 20-30sek, wyjezdam z osiedla 300m, staje na swiatlach i cyk sie wlacza LPG ;)

Pokonuje kolejne 3km z czasami z jednym postojem na swiatlach i max mam 60-70C. Ogrzewanie zawsze na 18C i pierwszy stopien nawiewu.

Ostatnio zrobilem mala przerobke w ukl. chlodzenia - ograniczylem przeplyw przewodu odpowietrzajacego do zbiorniczka i jest lekka poprawa w szybkosci nagrzewania, ale nadal niezadowalajaca w porownaniu do innych aut z 1.8T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przyczyna tego ze tak dlugo lapie mi te 30stopni moze byc czujnik g2/62 ? Bo termostat mam nowy marki vernet (sprzedawca go zachwalal)

 

ps. mi jak mowilem te 30stopni lapie przy tych temp zawsze po ok. 5 min (no zdaza sie ze troche dluzej, ale z reguly jest to ciut ponad 5 min jazdy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo termostat mam nowy marki vernet (sprzedawca go zachwalal)

Gorszego już chyba by się nie dało kupić niestety...

 

---------- Dodano o 22:27 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:27 ----------

 

Co egzemplarz to zupełnie inne parametry-lata świetlne od prawidłowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo termostat mam nowy marki vernet (sprzedawca go zachwalal)

Sprzedawcy dobrze z oczu patrzyło Kolego??Ori,bądź Wahler i tyleż w tematyce termostatów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie odnośnie temperatury> Mam Passata B5 1.8 20v , od pewnego czasu ( a prawdopodobnie od wymiany płynu chodzącego ) kiedy mam włączony nawiew ( nieważne czy klima czy nie ) to nie dogrzewa mi się silnik. Kiedy wyłączę całkowicie dmuchawę silnik łapie normalną temperaturę. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedawcy dobrze z oczu patrzyło Kolego??Ori,bądź Wahler i tyleż w tematyce termostatów...

Chyba coś Ci się źle zacytowało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wmorde:wmorde:wmorde

Koledzy mam pytanie odnośnie temperatury> Mam Passata B5 1.8 20v , od pewnego czasu ( a prawdopodobnie od wymiany płynu chodzącego ) kiedy mam włączony nawiew ( nieważne czy klima czy nie ) to nie dogrzewa mi się silnik. Kiedy wyłączę całkowicie dmuchawę silnik łapie normalną temperaturę. Proszę o pomoc.

:wmorde

Przeczytaj temat od poczatku. Odpowiedz juz padla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Passata B5 1.8 20v i podczas jazdy miejskiej na krótkich dystansach wszystko jest ok samochód nagrzewa się do 90* i trzyma niestety przy dłuższej trasie podczas szybkiej jazdy autostradą temperatura spada do zera czasami wskoczy by znowu spaść do zera i tu pytanie czy obstawiać termostat czy któryś z czujników szwankuje ? od czego zabrać się za sprawdzanie jakieś rady ?

jeżeli się powtarzam to z góry przepraszam ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś wtyczkę pod zbiorniczkiem wyrównawczym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam posiadam Passata B5 1.8 20v i podczas jazdy miejskiej na krótkich dystansach wszystko jest ok samochód nagrzewa się do 90* i trzyma niestety przy dłuższej trasie podczas szybkiej jazdy autostradą temperatura spada do zera czasami wskoczy by znowu spaść do zera i tu pytanie czy obstawiać termostat czy któryś z czujników szwankuje ? od czego zabrać się za sprawdzanie jakieś rady ?

jeżeli się powtarzam to z góry przepraszam ..

Raczej czujnik

 

Sprawdzałeś wtyczkę pod zbiorniczkiem wyrównawczym?

Wtyczka pod zbiorniczkiem jest od sygnalizacji braku płynu chłodzącego a do temp. nic nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej czujnik

 

 

mówimy o Czujniku temperatury G62 i G17?

 

mam dodatkowe pytanie wiem że nie jest to temat właściwy ale gdyby ktoś mógł mi powiedzieć co to jest dokładnie na tym zdjęciu ? gdyż wydaje dziwne cyk cyk cyk, i może wskazał temat na forum gdzie o tym szukać ? dziękuje z góry !!!!

 

1111.jpg

Edytowane przez xdamos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mówimy o Czujniku temperatury G62 i G17?

tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 90' stopni mam po około 7 km jadac srednio 80-110 km/h , odpalam autko i od razu wyjeżdzam na drogę i jadę.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to jest dokładnie na tym zdjęciu
Najprosciej to spisac nr z czesci i wrzucic w wujka google.

 

Znajduje sie przy obudowie filtra powietrza. Sluzy to do odpowietrzenia zbiornika paliwa z opar spalin, czy jakos tak.

Przy porannym odpaleniu halasuje przez jakies 30sek.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprosciej to spisac nr z czesci i wrzucic w wujka google.

 

Znajduje sie przy obudowie filtra powietrza. Sluzy to do odpowietrzenia zbiano ornika paliwa z opar spalin, czy jakos tak.

Przy porannym odpaleniu halasuje przez jakies 30sek.

 

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze podpinam sie pod temat ale moj pasek to zalamka. Ciagle cos sie dzieje i teraz ta temperatura. Samochod chodzil super do przedwczoraj a dzis zauwazylem ze temperatura silnika nie rosnie podczas jazdy. Zegar pokazuje 60 st. chlodnica jest zimna, zbiorniczek tez a silnik jest goracy chociaz wyswietlacz pokazuje 60 st.

Zeby troche schlodzic wlaczylem ogrzewanie i otworzylem okna a z nawiewow lecialo gorace powietrze.

Pomozcie, prosze. Podejrzewam pompe lub termostat.

Gorny waz goracy od silnika ale nie od chlodnicy. Dolny zimny, zbiornik zimny a temp 60st. Co robic?

Pomozcie. Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek odczyt temperatury VAG'em, podmiana czujnika temperatury i wymiana termostatu. Można także zrobić VAG'em test zegarów czy wskaźnik działa. Sądząc po opisie stawiam na termostat. Jeśli płyn się nie gotował i jego poziom jest OK, to z nawiewów zawsze będzie leciało gorące powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w ogóle dziwota, sprawdzając na vagu temperature zewnętrzną przed odpaleniem auta...wlasciwie idealnie ponad 20 C. A na wyswietlaczu CAN i climatronic skacze, albo -3 nagle na plusie potem na minusie i czasem dobrze... a temperatura silnika wlasciwie na ideal , i na vagu i samochodzie 90-91 C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w ogóle dziwota, sprawdzając na vagu temperature zewnętrzną przed odpaleniem auta...wlasciwie idealnie ponad 20 C. A na wyswietlaczu CAN i climatronic skacze, albo -3 nagle na plusie potem na minusie i czasem dobrze... a temperatura silnika wlasciwie na ideal , i na vagu i samochodzie 90-91 C ;)

 

Bo to sa dwa rozne czujniki. Prawdopodobnie padl ci czujnik temp. zewn., ten co znajduje sie na dole przed chlodnica.

Na poczatek rozlaczyc wtyczke, przeczyscic styki i podlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiem, że to są dwa różne czujniki,lecz ciekawe czemu na vagu pokazuje dobrze a w pasku juz nie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności