Skocz do zawartości
Gość sucharek

problemy z szyberdachem .....

Rekomendowane odpowiedzi

jak niby mam to zrobic jak podsufitkę kolo juz mi zamontowal:/? Trzeba wszsytko sciagac od nowa?:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niee tam jak jest ten przycisk w lampce do otwierania wyciagasz delikatnie caa ta pame zebys sobie nic nie pourywał. pod lampka sa schowane chyba 2 srobki jak dobrze pamietam. i sciagasz ten plastik co jest pomiedzy daszkami przeciwsłonecznymi i tam jest silniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić silniczek na "zero". Jak będzie zamknięty równo z dachem, wyjmij silniczek i daj mu się ustawić w położeniu zerowym, on ma tak że zamyka a później jeszcze domyka do równego, jak już sam się ustawi w położeniu neutralnym, możesz go przykręcić z powrotem do ramy i będzie sam równo domykał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozna to wszystko zrobic bez sciagania podsufitki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca koledzy wyżej napisali, że nie trzeba zdejmować podsufitki :!: Zdejmujesz tylko ten plastik w którym są przełączniki i lampka i masz dostęp do silniczka :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie dzieki za wszystkie rady ale czy moga one dotyczyć zauważonego przeze mnie dzis zjawiska? Mianowicie kiedy zamykam drzwi kluczykiem to wtedy szyberdach sie uchyla... jak otworze i zamknę znowu to jeszcze więcej sie uchyla itd...

Ps. mam w b4 szyber szklany z b3 jaka uszczelke musze kupic na szybe do niego z b3 czy z b4 tez podejdzie? Bo miedzy stara uszczelka a blacha dachu jest okolo 1,5/2mm szparka. I jak z wymiana takiej uszczelki? plug & play czy trzeba sie pobawic?

Pozdravwiam.

Łukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1,5/2mm szparka.

taka szparka to norma, musisz dbać tylko aby odpływy szyberdachu były drożne.

 

Mianowicie kiedy zamykam drzwi kluczykiem to wtedy szyberdach sie uchyla... jak otworze i zamknę znowu to jeszcze więcej sie uchyla itd...

Ps. mam w b4 szyber szklany z b3

a silniczek masz od czego b3 czy od b4?

silniczek z b3 nie zgra sie z modułem komfortu od B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego silniczek mam z b4 ten co byl w blaszanym szyberdachu, po zakupie szklanego przełożyłem silnik i zamontowałem(tzn nie ja ale lakiernik):P jakies sugestie ocb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam pytanie ponieważ muszę to naprawić bo mi cieknie do auta;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zrobiłeś cokolwiek z tych rzeczy co koledzy wyżej napisali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy szkło czy blacha nie ma różnicy ja wymienialem blache na szklo i wszystko działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem zapytac czy jesta jakis sposob na domkniecie szyberdacha jesli urwana jest jedna prowadnica ? Czy mozna jakos sprawic zeby zamknac na stale szyber do czasu zakupu jakies sprawnej uzywki ? Najlepiej bez rozbierania calej tapicerki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcialem zapytac czy jesta jakis sposob na domkniecie szyberdacha jesli urwana jest jedna prowadnica ? Czy mozna jakos sprawic zeby zamknac na stale szyber do czasu zakupu jakies sprawnej uzywki ? Najlepiej bez rozbierania calej tapicerki..
cienkim śrubktętem przesynąć ręcznie suwak.

jak masz szyber uchylony do góry to suwak musisz przesunąć do tylu, a jak masz odsuniety do tyłu to suwak musisz przesunąć do przodu.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrow3

Witam,

jestem nowy.przeczytałem cały regulamin i nie bardzo wiem jak zamieścić nowy post. Mam pytanie dotyczące szyberdachu. W starym BMW kolegi, oraz w starej Omedze patrząc od góry na szyber dach, z przodu i z tyłu są specjalne rynienki ściekowe. W moim passacie nie ma metalowej rynienki z tyłu szyberdachu. Czy w passatach woda leci na plastikową przysłonę szyberdachu i z niej zlatuje do tylnych przewodów odprowadzających, czy też u mnie jest coś nie tak. Może ktoś mógłby wrzucić fotki szyberdachu z widokiem od góry, na jego tył w pozycji gdy jest uchylony do góry. Proszę o wyrozumiałość i odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak to opisałeś - czyli wszystko masz w porządku :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z szyberdachem uchylac sie uchyla ale jak chce go cofnac to strasznie powoli idzie i nie otwiera sie do konca jak zamykam go spowrotem to ten kawałek podsufitki nie cofa sie do konca trzeba recznie dopchnac sama tapicerke chce dodac ze problem pojawił sie po wymianie tapicerki :D i ten jeden bolec ukruszył sie co podnosi tapicerke do gory jak sie uchyla szyberdach ....

 

w czym problem dlaczego nie chce sie normalnie otwierac i jak zamykam nie dochodzi do konca tapicerka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności