Skocz do zawartości
Gość sucharek

problemy z szyberdachem .....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bobik

Zdecyduję jak wszysko porozbieram bo ciagle mam nadzieję, że to linka. Ale przyznaję, ze o tym coraz częściej myślę. Póki co, prosiłbym o sugestie odnośnie tej listwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam są takie alu prowadnice, ktore nie smarowane lub przymarznięte pękają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobik

Paweł nie o to mi chodzi. Listwa obramowujaca czyli wg mojej (i Etkowek) nomenklatury taka uszczelka, która jest widoczna od wewnątrz samochodu i stanowi niejako wykończenie podsufitki. rama szyberka ma dwa rowki prowadzące: po jednej jeździ osłona, w drugiej powinna siedzieć ta listwa właśnie (to moje własne przypuszczenie, mogę się mylić, gdyż u mnie ta listwa właśie wisiała luźno, tylko z przodu była załozona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez rozebrania nie uwidzisz, czasami można zobaczyć co jest

IMO= odchylacz wiatru

u mnie prowadnice padly

odchylacz dzialal, a szyber nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wogóle można kupić gdzieś samą prowadnicę? Chyba są takie firmy co sie w to bawią. Bo nie uśmiecha mi sie kupowąc nowego szybera skoro wszystko gra oprócz prowadnicy.

 

P.S. Udało mi sie go zamknąć, wykorzystałem sznurek przygotowany wcześniej. hehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobik

Myslę, ze można tylko oczywiście będzie to na specjalne zamówienie i trzeba trochę poczekać. Polecam taki sklep: "Auto-Elements" w Katowicach na Roździeńskiego 188b, tel. (0-32) 2000-800. Mnie powiedziano, ze każdą pierdułkę do szyberka dostanę tylko, że to naturalnie musi trochę potrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja szukalem elementow szyberdachu przy okazji klopotow ze swoim. dowiedzialem sie ze same prowadnice w zaleznosci czy przod czy tyl to jest 250 lub 360 pln wiec naprawilem ta prowadnice (gdzies to opisywalem na forum chyba) i dziala do tej pory. a za 250 to pewnie juz caly sprawny szyberdach moznaby znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajomy mi mówił że uzywany szyber kosztuje około 350zł. Wiec jak jest tak jak mówisz to faktycznie nie warto naprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio znajomy mi mówił że uzywany szyber kosztuje około 350zł.

Swój używany elektryczny kupiłem za 150 pln bez silnika, z silnikiem 350 pln.

Auto czarne, szyber srebrny :rotfl: ale tapicerka szybra i auta siwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobik

Sprawdzałem na allegro. Ceny szyberdachów kształtują się od 350 zł wzwyż. Tylko, że dosyć trudno jest dostać szklany szyberek do paska z elektryczną osłoną. Gdyby jednak okazało się ze mam coś z prowadnicami, to raczej pójdę w kierunku wymiany całego urządzenia. Zawsze w razie czego coś mi zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam kwoty jakie sypiecie to jestem załamany. Ale mam nadzieje że jak sie ociepli to rozbiore szyber i jakimś cudem uda mi sie skleić do kupy tą prowadnice. Mam koncepcje, ale sie okaże co z tego wyjdzie jak go rozbiorę. Niech moc bedzie ze mną. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobik

Dufi, mnie też się nie widzi wywalanie całkiem niemałej kasy. Ale jeśli okaże się, że kilka rzeczy padło które w sumie będzie kosztowało drożej, to chyba logicznym jest zakup kompletnego szyberdachu. Sama uszczelka zewnętrzna na szklany szyberek kosztuje bowiem 200 zł i musi być sprowadzona z BD. A nikt samej uszczelki z używanego szyberdachu nam nie sprzeda, to samo dotryczy innych części z tego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adamg

Witam wszystkich serdecznie! Na forum raczkuję, więc proszę o wyrozumiałość :zdziwko: Potrzebuję aluminiowe szyny do szyberdachu. Moje się połamały, podobno to taka uroda vw. z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość inuit

Dzisiaj rozebrałem szyber wymieniłem "Pieska " szyber się uchyla do góry ale nie odsuwa się do tyły, jak sprawdzić czy nie pkło jakieś cięgno czy linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozwolę sobie podłączyć się do tematu. Jako, że jestem "świeżynka" a Wasze posty czytam jak encyklopedię, zatem pozwolę sobie prosić o pomoc w mniej skomplikowanej kwestii - z gatunku "akustyczne wkurwiki". Mianowicie, na szczęście, nie mam jeszcze kłopotów z szyberdachem, poza akustycznym. Woda nie cieknie, mechanizm sprawny, gdyby nie jakiś luz, który jest przyczyną nieprzyjemnych dzwięków (trzeszczenie). Luz jest wyczuwalny w momencie dociskania szyberka ręką w kierunku do Słońca (czyli sufitu). Bardziej wyczuwalny jest w części przedniej niż tylnej.

Liczę na podpowiedzi, jak taki luz skasować o ile jest to możliwe ?

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też tak trzeszczy, tyle że bardziej z tyłu i również chętnie się dowiem jak się tego pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytam tutaj bo nie chce zakładać nowego tematu.

 

Założyłem dziś szyber z b3(szklany) z silniczkiem od starego blaszanego z b4 (który od kupienia auta nie działał) i jest tak ze nie ma on pozycji zamknięcia tzn ze jak trzymam którykolwiek z 3 przycisków to i tak się nie zamknie sam dokładnie tylko muszę wychylić głowę nad dach a ręką przyciskać i na oko łapać moment jego zamknięcia(ale namotałem) Następnie jak pojeżdżę chwile to się uchyla sam lekko .... no szlag mnie trafia... może jest któryś bezpiecznik który mogę wyjąc żeby odłączyć szyber? idzie zima i nie chce mi sie z tym teraz bawić.

Jakies sugestie?Prosze o pomoc;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wypowiedzi wnioskuje ze masz z innego paska przełacznik i z innego siniczek B3 z B4 sie chyba ni zgrywały ze soba moze to byc wina przełacznika moze dawac złe impulsy albo silniczek odbiera zle bo w b3 miałes 1 przycisk który działał tam i spowrotem w b4 masz juz 3 przyciski tak ze warto tez na to uwage zwrócić. a co do otwierania podczas jazdy, jeslli sie nie bawiłes nic z kablami to moze byc wina silniczka. jest tam bezpiecznik od szybera ale przy tym sie chyba pozbywasz takze szyb podswietlenia zegarów pradu zapalniczki. Takze spróbuj wymienic sobie przycisk odpowiedni dla silniczka i zobacz co sie stanie a pozniej dalej mozna gdybac na ten temat ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniczek i przyciski do szybra mam z mojego b4, sam szyber bez silnika jest z b3;/

kurde nie wiem co robić;/ bo jak sie otworzy i zapomnę to może mi nalać do środka:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te silniczki maja jeszcze taki trik ze jak je otworzysz do konca to one sie w pewnym momencie zatrzymuja. Tak sa zaprogramowane bo inaczej by ci wywaliło szyberdach. Spróbuj sobie wyciagnac ten silniczek i i otworz go na maksa w jedna albo w dróga strone i sprobuj sobie go ustawic. jesli to nie wyjdzie to mozliwe ze siniczek sie juz wysuzył i szwankuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności