Skocz do zawartości
AndrzejZ

Jak wycenić swoje B5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad sprzedażą swojego Pastuszka. Zdaje sobie sprawę, że ostateczną cenę i tak zweryfikuje rynek, ale może moglibyście mi pomóc w ustaleniu ceny wywoławczej oraz co i w jakim stopniu na nią wpłynie.

 

Najpierw suche dane:

VW Passat 1.8T rok prod. 2000, 1.rejestracja IX 2000, przebieg: 203 tyś km, wersja BASIS (climatronic, elektrczne szyby z przodu, elektryczne lusterka z podgrzewaniem, metallic) auto kupione w polskim salonie.

 

Z zalet:

- jest niezawodny !! :D

- auto przez cały czas serwisowane w ASO (obecnie Rowiński Wajdemajer, wcześniej Chylińscy oraz Auto Viva) i nie mówię tu o zrobieniu przeglądu za 456 zł z dowiezieniem własnego oleju, tylko o WSZYSTKICH naprawach, wymianach itd.

Dla przykładu kilka ostatnich faktur:

02.02.2009 195tyś km - 2666,99zł (tarcze przód, klocki przód tył, wahacz itd)

28.08.2008 180tyś km - 5742,94zł (rozrząd kpl, świece, przewody hamulcowe, drążki łączące, wahacz)

20.06.2008 174 tyś km - 1376,65zł (coś terkotało - przegub wymieniony)

17.04.2008 166 tyś km - 971,52zł (jedyny moment gdy Pastuch zawiódł i zapaliła się czerwona lampeczka ;) przejechał się 20km na lawecie i wymieniono mu pompę wody i termostat)

Nawet gdy zachciało mi się wycieraczek aero to pojechałem do ASO i kupiłem pióra łącznie z nowymi ramionami, bo do starych nie pasowały - 363zł jakby ktoś pytał ;) Ogólnie wszystkie naprawy i przeglądy udokumentowane fakturami.

 

Z wad:

- po niewielkiej przygodzie przednie drzwi od kierowcy nieznacznie wgniecione oraz widoczny ślad (zarysowanie jakby tej bezbarwnej warstwy lakieru) ciągnący się przez drzwi tylne, oraz błotnik).

- na masce odprysk wielkości 5 groszówki

- kilka mniej znaczących wgnieceń wynikających jakby nie było z prawie 9 letniego używania auta w mieście ;)

Lepsze fotki tych uszczerbków postaram się wrzucić jutro. Powiem szczerze z początku chciałem to naprawiać, ale zdałem sobie sprawę, że i tak wkrótce auto będę sprzedawał. Zdecydowanie wolę spuścić z ceny, niż później przy sprzedaży słyszeć opinię, że samochód pewnie po grubym dzwonie, bo pół boku ma nowy lakier :)

 

Z tych które chyba (??) na cenę nie wpływają:

- program Unitronic (X.2008)

- zmienione przednie reflektory na soczewki (oryginalne tyż mam :P)

- nowy autoalarm

- komplet kluczyków (2 normalne i jeden taki plastikowy chyba do dłubania w uchu hehe)

 

I co o tym myślicie szanowni koledzy/koleżanki ?? Ile powinienem spuścić z ceny w związku z tą nieprzyjemną przygodą ??

 

dzwonek1.th.jpg

dzwonek2.th.jpg

 

Prośba do modów o przeniesienie do działu offtopic lub dyskusje o motoryzacji, sorry zakręciłem się :)

Edytowane przez AndrzejZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę autora tematu przeniosłem do "Dyskusje o motoryzacji".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jak kosztują podobne.. http://otomoto.pl/ w wyszukiwarkę wbij wszystko jak w twoim i już. Wymiana drzwi i malowanie to pewnie jakieś 600 - 700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na "polskie" REALIA to myślę że ciężko będzie wyciągnąć za niego 19000 PLN-ów...Sorry TAKI KRAJ... Każdy ma w d....e ile włożyłeś w auto...

 

Jednakże życzę powodzenia w sprzedaży!!!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem to samo co kolega wcześniej. Przejrzyj oferty samochodów z takim wyposażeniem jak Twoje. Ważne byś szukał samochodów/cen w swoim regionie. Co województwo to inne ceny. Nie licz na to że odzyskasz coś z tego co włożyłeś. Atutem jest to że serwisowałeś go na bieżąco w ASO. Minus to ten bok. Nie wygląda to za specjalnie więc naprawę - tym bardziej w ASO - sobie odpuść (mnie naprawa w ASO zgodnie z fakturą wyniosła ponad 5000 :D drzwi - ich wymiana, plus malowanie całego boku). Także z ustalonej przez siebie ceny odejmij ewentualne koszty naprawy (najtaniej jak sie da :)) ). No i powodzenia

Edytowane przez scrabit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyceny eurotaxu wychodzi wartosc ok 18.000zł.

Możesz sobie zerknac... niestety nie mam mozliwosci wprowadzenia korekty za uszkodzenie widocze na zdjeciu.

 

 

pass.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę z tego, że to co zostało zainwestowane w samochód jest nie do odzyskania i nawet na to nie liczę :) Jednak czasem ciężko konkurować cenowo ze sprowadzonymi autami handlarzy, które oczywiście mają przebieg około 100 tyś km, są w idealnym stanie techniczny oraz nigdy nie były draśnięte :P

Jak podejmę decyzje o sprzedaży to oczywiście cena na forum będzie niższa niż ta w ogłoszeniach typu otomoto. Dodatkowo dorzucę zimóweczki oraz takie relingi dachowe do przewożenia rowerów i być może autko zostanie na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie i jak to wyceniłeś?

 

znalazłem coś takiego http://moto.wp.pl/wycena_k1.html

 

Pracuję w ubezpieczeniach a wycene zrobilem wewnetrznym programem z bazami eurotaxu.

 

Pod tym linkiem, ktory podales wycena wydaje się być dokładna.. tylko mały problem.. kaza za to placic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech żeby wszystkie handlowe opisy wyglądały tak jak post #1 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczałem ostatnio autko i gość sprawdzał w magicznej książce (nie miał kompa) wartość. Przed chwilą wszedłem na Wirtualną Polskę i wyceniłem sobie swojego passata. Kwota różniła się zaledwie o około 300-400 pln`ów od tej z ubezpieczenia (w górę), więc można powiedzieć, że jest to realne. Jak ktoś sprzedaje autko to zapłacić na WP te kilka złotych to chyba nie jest dużo.

 

Dodam jeszcze - AXA na stronie swojej przy próbie kalkulacji stawki OC wyceniła moje autko o 1000 pln niżej niż Eurotax.

Edytowane przez dobroslaw76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie Info-ekspert'a masz kalkulator do wyceny samochodu

mozesz zapłacic sms-em za jedna wycenę

wprowadzić dane i wycenic swoje autko

 

ta baza danych jest wykorzystywana przez wszystkie urzedy skarbowe itp instytucje

korzystają z niej takze firmy ubezpieczeniowe bo jest najbardziej aktualna

 

 

ta magiczna książka o której pisze ponizej dobroslaw76 - to własnie wydawnictwo Info-Eksperta

 

 

jesli chcesz rzetelną wycenę i to na papierze, to zgłoś się do jakiegoś rzeczoznawcy w twojej okolicy

myślę że za jakieś 150-200zł max otrzymasz od niego ładny papier na autko, w którym uwzgledni zwyzki za przeróbki, itd....

z taka wyceną autko będzie na pewno łatwiej sprzedać

Edytowane przez jackdob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności