Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ktoś z woj. lubuskiego kto by podjął się wymiany licznika bez fis na 1/2 fis , oczywiście nie za darmo . ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie 2 pytania

1) Czy mając kabel VAG KKL ODB2 można odczytać jaki mam nr model licznika bo chciałem wymienić na taki z 1/2 FIS jeśli tak to gdzie to jest bo od niedawna używam kabla oprogramowanie to vag-com

2) Jaki najlepiej wkładać licznik czy lepiej ten "podobny"do obecnego tylko że z 1/2 FIS czy lepiej włożyć taki z aut po FL?

Z góry dziękuję za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od fla chyba nie podpasuje bo jeśli masz auto z 98 to nie masz can, żeby mieć can musisz zmienić sterownik. Żeby odczytać numer licznika to wchodzisz w 17 Instruments i tam masz VAG number.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2) Jaki najlepiej wkładać licznik czy lepiej ten "podobny"do obecnego tylko że z 1/2 FIS czy lepiej włożyć taki z aut po FL?

Nie ma 1/2 fis bez CAN,jest tylko MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zawsze chciałem mieć auto w którym będę mógł odczytać chwilowe spalanie, średnie spalanie i zasięg na baku ale rozumiem, że nie ma takiej możliwości w moim aucie, odczytałem nr licznika 3B1 919 860 C ale w tej sytuacji to nieistotne :( szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz licznik z fisem bez can i masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że możesz u siebie , albo zakładasz mfa lub full fis bez Can i wsio śmiga nie masz tylko zasięgu na baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupujesz licznik z fisem bez can i masz.

A jakie oznaczenie powinien taki licznik mieć ? Czy rozumię każdy który ma 1/2 FIS a w oznaczeniu jest 3B1 919 ... ?

Edytowane przez janus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie zauważyłem że mój licznik przekłamuje tzn. tak do 120 jest ok ale powyżej to już zawyży o jakieś 15km czy mógłby ktoś rzucić okiem i poprawić . Wcześniej miałem licznik wyskalowany do 240km teraz 260km .

wsad to 1jo 920 926a

licznik 1j0 920 826A.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy sprawa wygląda następująco.

W moim b5 posiadam licznik z mfa i immo 2.(niebiesko czerwony)

mam licznik full fis zielony który ma immo1.

 

czy do zmiany na ten zielony wystarczy mi pestka do immo1 w kluczyk???

 

 

leży daremnie ten full fis to bym się wziął za przeróbkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej sprzedać ten zielony i kupić niebieski? Zielony to chyba dzisiaj już rarytas jest, więc o nabywce pewnie nie trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był na allegro dwa razy za 250 i cisza w temacie.

full fis bez can niebieski też ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 to nie dużo jak za taką rzadkość już dzisiaj. Tu wychodzi druga strona medalu-procentowo mało jest b5 z zielonym podświetleniem, więc i podaż mniejsza. W takim razie faktycznie sens ma przeróbka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zmienić u siebie liczniki udało się zgrać eprom i odzyskać kody pin ale jak bym nie kombinował to po modyfikacji wsadu wychodzi na nowym deff a jak przez vag com to nie mogę kluczyków zakoddować mój licznik 1U1 919 034 G ma mniejszy wsad a nowy 3B0 920 922 A większy dużo może ktoś mnie pomoże je połączyć , jak wpisze pin ręcznie do nowego licznika to wszystko śmiga inno immo się świeci.

hellp ?

dzięki

 

Już zrobione

moje liczniki.rar

Edytowane przez pablokinah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziś podpiąłem Gammę V pod swoją szafę 847E i nic nie działa, w radiu jest błąd brak komunikacji a w szafie brak błędów. Kodowania oczywiście prawidłowe, czyżby ten numer szafy nie łączył się już po 3 przewodach z radiem, a po CANie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyżby ten numer szafy nie łączył się już po 3 przewodach z radiem, a po CANie?

Bankowo łączy się po 3 przewodach. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu mój egzemplarz nie działa z dwiema sztukami Gamma V? Piny 8 9 10 połączone z 30 31 32.... E no już się gubię. Kodowanie w radiu na EXT display i jest błąd tegoż wyświetlacza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakoduj w liczniku nawigację, czyli +16 do teraźniejszego kodowania o ile dobrze pamiętam. Jeśli wszystko dobrze połączone to po tym ruszy bankowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem-ja zmieniałem swoją połówkę 829 na full 847 i u mnie działa po wkodowaniu navi. Acha, w radiu nie zmieniałem kodowania o ile mnie pamięć nie myli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności