Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam licznik starego typu z 1/2 fisa, chcialbym zamontowac licznik od fl'a z pelnym fisem, czy jest to mozliwe ? Auto mam z can'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

 

mam licznik starego typu z 1/2 fisa, chcialbym zamontowac licznik od fl'a z pelnym fisem, czy jest to mozliwe ? Auto mam z can'em.

 

Bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanie czy wiecie jak zrobić dopasowanie licznika vag comanderem 1.4

 

potrzebuje wymienić licznik z anglika na europe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vag commanderem mozesz zczytac pin immo,

nastepnie podmienic licznik.

z vag commmanderem wspolpracuje niebieski kabel, wiec jak juz bedziesz mial pin immo to spokojnie do licznika przypiszesz pin ktory miales, ten ktory odczytales vag commanderem, za pomoca vag-com'a zrobisz reszte.

 

Metoda vag-com wymaga mowych transponderow.

Lepiej zrobic to za pomoca podmiany wsadow.

zglos sie do kolegi gurala.

 

Wszystko masz opisane w pierwszym poscie tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

czy ktoś zakładał licznik z B5 po lifcie 3BO 920 925 do benzyny B5 1.8 T AEB 98 ?

jaki będę potrzebował sterownik komputera żeby obsłużył can?, chce wszystko skompletować (kupić) dopiero wtedy zawieść do fachowca :D nie ukrywam że zależy mi na czasie! urlop się kończy :( z góry dziękuje za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego najpierw czytaj co piszesz, dopiero zatwierdzaj

 

A oco ci chodzi tym mi nie pomogles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to z tą czarną kostką.

czy ona była stosowana w autach bez CAN czy to było uzależnione od modelu NAVI.........,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

 

mam pytanie czy wiecie jak zrobić dopasowanie licznika vag comanderem 1.4

 

potrzebuje wymienić licznik z anglika na europe

 

Tak samo jak z anglika na anglika lub tez europe na europe tylko w przypadku anglika bedziesz musial pozniej zmienic kodowanie na europejskiezeby miec km,a opis jak to zrobic patrz strona pierwsza !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. Po zamontowaniu licznika z pełnym FIS bez CAN nie mam temperatury zewnetrznej na Fisie. Czy to wina licznika?

 

 

Przepraszam

Miałem MFA, mam climatronic, dołożyłem navi mfd i wszystko działa bez problemów.

Licznik był z passata 97r zielony-przerobilem cale podświetlenie na niebieskie, zmieniłem immo, przekodowałem licznik i navi. Wszystkie funkcje działają radio się wyświetla- navi też na Fisie pokazuje komunikaty, jest info o spalaniu chwilowym,średnim i czas podróży.

Edytowane przez Dominik21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to wina licznika?

Za mało danych, miałeś mfa ?

Masz climatronic ? Jak nie masz to nic dziwnego, dokup czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Kolega ma Paska z 2000 roku. Licznik bez MFA, nr 3B0 920 805 A.

Chciałby założyć licznik z 1/2 FIS, też z roku 2000, nr 3B0 920 822 A.

 

Czy ktoś pomoże w adaptacji tego licznika metodą VAG-Tacho ?

Nie wiem które komórki eepromu przekopiować do "nowego" licznika

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie. Po zamontowaniu licznika z pełnym FIS bez CAN nie mam temperatury zewnetrznej na Fisie. Czy to wina licznika?

Chodzi o to, że pod spalaniem chwilowym czy innymi parametrami ci nie wyświetla? Jeśli tak to wiedz, że nie masz jej pokazanej na stałe w dolnej części jak w późniejszych rocznikach. W tym roczniku musisz poprzerzucać manetką żeby się wyświetliła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to, że pod spalaniem chwilowym czy innymi parametrami ci nie wyświetla? Jeśli tak to wiedz, że nie masz jej pokazanej na stałe w dolnej części jak w późniejszych rocznikach. W tym roczniku musisz poprzerzucać manetką żeby się wyświetliła.

 

Tak wiem. Tylko jak przerzucam manetką niestety nie ma temperatury:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

 

Kolega ma Paska z 2000 roku. Licznik bez MFA, nr 3B0 920 805 A.

Chciałby założyć licznik z 1/2 FIS, też z roku 2000, nr 3B0 920 822 A.

 

Czy ktoś pomoże w adaptacji tego licznika metodą VAG-Tacho ?

Nie wiem które komórki eepromu przekopiować do "nowego" licznika

 

Pozdrawiam

Przeczytaj ze zrozumieniem pierwszy post,tam wszystko jest.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przekopiować w hex edytorze część wsadów z jednego na drugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak przekopiować w hex edytorze część wsadów z jednego na drugi

Trzeba je wpisywać ręcznie, komórka po komórce, bynajmniej ja nie znalazlem mozliwosci kopiowania części wsadu potrzebnej do innego wsadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba je wpisywać ręcznie, komórka po komórce, bynajmniej ja nie znalazlem mozliwosci kopiowania części wsadu potrzebnej do innego wsadu.

Żartujesz chyba.Zaznaczasz interesującą cie część wsadu kopiujesz i wklejasz w zaznaczone miejsce w drugim wsadzie.Wybierasz opcję wklejenia nie przez wstawienie,tylko przez nadpisanie.Jeszcze nigdy nie wpisywałem ręcznie.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żartujesz chyba.Zaznaczasz interesującą cie część wsadu kopiujesz i wklejasz w zaznaczone miejsce w drugim wsadzie.Wybierasz opcję wklejenia nie przez wstawienie,tylko przez nadpisanie.Jeszcze nigdy nie wpisywałem ręcznie.

:rotfl: To chyba jestem zbyt tępy żeby to ogarnąć. Właśnie z ciekawości próbowałem zaznaczyć część wsadu ale jakoś mi to nie wychodzi. :kwasny

BTW

Bazuje na XVI32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do kolegi riccardoa zaznaczylem i skopiowałe do nowego wsadu tą cześć która chcałem i mam wsad za duzy bo stary sie nie kasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie do kolegi riccardoa zaznaczylem i skopiowałe do nowego wsadu tą cześć która chcałem i mam wsad za duzy bo stary sie nie kasuje

Nie wiem jakiego edytora używasz,ale wygląda na to że wklejasz przez wstawienie.Pobierz sobie z tej strony http://www.pawelporwisz.pl/hxd/hxd.php jest polskojęzyczny i reszta zgodnie z tym co napisałem w poprzednim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności