Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale nie mam uprawnień do założenia nowego tematu :(

 

Mam problem odnośnie komputera pokładowego i nie wiem gdzie może leżeć problem. Mianowicie czasem, w sumie rzadko komputer pokładowy zaczyna wariować. Sam zmienia aktualny tryb ze spalania momentowego, na średnie, na ilośc km na baku itp itd. Poza tym, po odpaleniu samochodu mogę zmienić tryb pracy komputera tylko raz, w górę lub w dół, później już nie mogę :(

 

Problem w manetce, module komfortu ? :(

 

Ewentualnie możecie polecić dobrego ale nie drogiego jakiegoś jegomościa który zająłby się tego typu problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w manetce

Tak, manetka do czyszczenia. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie powiedzieć jak podpiąć licznik z fisem na stole ? potrzebuje sprawdzić i zgrać wsad a nie mogę znaleźć instrukcji albo słabo szukam ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była już o tym mowa nawet w tym temacie. ;)

Podłączasz się w niebieską kostkę:

Piny 1, 23, 30 - +12V

Pin 9, 24 - masa

Pin 25 - linia K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czytam i czytam i nie moge znaleźć ...

wszyscy wsadzają fis albo ful fis a ja mam drugiego passata na części który ma mfa( to co wyświetla się w zegarku)

i chciałbym przełożyć to do swojego...

da rade??? i czy dużo jest zachodu z tym??? mój jest z 98r combi a dawca z 97r sedan

dodam że mam niebieskie podświetlenie a tam jest zielone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Była już o tym mowa nawet w tym temacie. ;)

Podłączasz się w niebieską kostkę:

Piny 1, 23, 30 - +12V

Pin 9, 24 - masa

Pin 25 - linia K

 

Kurcze a robil ktos z was na kostce i gniezdzie obd2 ? 12 v ile musi miec A ? Gdzies widzialem na forum ze ktos tak sobie robil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a robil ktos z was na kostce i gniezdzie obd2 ?

No tak... W czym masz problem?? Jak masz wtyk OBD-II i kostkę licznika to pół biedy, a jak nie to można i na krótko...

Zasilanie akumulator, albo zasilacz 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie moze ktos z was orientuje sie czy w eepromie jest zapisane kodowanie licznika?

JAk przepisac nr kodowania skoro na vag pl i vag com nie moge tego zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a robil ktos z was na kostce i gniezdzie obd2 ? 12 v ile musi miec A ? Gdzies widzialem na forum ze ktos tak sobie robil

 

Ja tak podpinałem licznik na kostce i gnieździe obd2

 

Wtyczka niebieska do licznika i gniazdo obd.

 

zasilanie +12

piny 1,23,30 - licznik

pin 16 - gniazdo obd

 

masa

piny 9,24 - licznik

piny 4,5 - gniazdo obd

 

linia k

pin 25 - licznik

pin 7 - gniazdo obd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za Pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączasz kompa, łączysz się z licznikiem i masz nr licznika oraz nr softu. Co prawda u Ciebie eeprom jest zapewne grzebany, ale zawsze to jakieś odniesienie.

11.05.2004 to produkcja auta czy licznika??

 

 

Po danych wygląda na wer. D. Tu również można podpiąć kompa i odczytać lub wyjąć navi.

 

Co do kodowania to zerknij to:

http://forum.vw-passat.pl/threads/56225-Zamiana-nawigacji-MCD-na-MFD-pod%C5%82%C4%85czenie-MFD?p=2138255&viewfull=1#post2138255

 

Przepraszam, że to tak długo trwało ale otrzymałem własnie kabel diagnostyczny. Poniżej to co udało się odczytac z VWTool

Licznik:

LICZNIK.jpg

 

Radio:

Radio MFD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odśwież kodowanie licznika, odśwież kodowanie radia i odśwież kodowanie Gateway.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co może okazać się, że nie będzie potrzeba kupowania TMC do mojego. A +- jakiś manual do kodowania dla lajka?? Nie chce zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie moze ktos z was orientuje sie czy w eepromie jest zapisane kodowanie licznika?

Tak.

 

Czyli co może okazać się, że nie będzie potrzeba kupowania TMC do mojego. A +- jakiś manual do kodowania dla lajka?? Nie chce zepsuć.

Masz wersję D wiec nie potrzebny jej TMC. W Twoim przypadku nie musisz zmieniać kodowania tylko wejść w zakładkę kodowanie i kliknąć wykonaj z tym samym kodowaniem. W ten sposób odświeżysz je. Nie wiem jak w tym VW Tool czy jest taka możliwość. Jeśli nie to pobierz z neta VCDS Lite 1.2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jutro to zrobie i dam znac jak wyszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamontowane licznik full fis 3B0 919 890 M i manetka 4B0 953 503H auto odpala pokazuje MFA 1 Moje pytanie żeby pokazywał MFA 2 to trzeba prowadzić kable do manetki bo nie reaguje na naciskanie przełączników ani reset dodam że stara manetka była bez MFA ,czy wina jest w kodowaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie żeby pokazywał MFA 2 to trzeba prowadzić kable do manetki bo nie reaguje na naciskanie przełączników ani reset dodam

Jeśli nie dołożyłeś 4 przewodów między manetką a licznikiem,to nie będzie ci przełączała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok A da sie coś zrobić aby świecił pełny wyświetlacz bo świeci 3/4 jego nie mam orginalnego radia ani climatronica. W pierwszym poście mowa jest o 3 przewodach skąd 4 ?

Edytowane przez MARIANKRIMINAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności