Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

W 1J5 nie musi być podłączona nawigacja aby było w menu "Navigation". Przypuszczam, że w innych też. Pewnie wystarczy dodać 16 do kodowania.

 

No właśnie chyba nie musi, ponieważ ja już mam licznik zakodowany na 21115.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie.

Mam B5 z 1997roku z zielonym podświetleniem i komputerem MFA (jeśli ma to jakieś znaczenie) . Licznik jest wyskalowany do 220km/h .

Pytanie czy kupując drugi licznik z poliftowego passata z końcówką 845A (pełny fis) i wyskalowanym do 260km/h podejdzie do mojego auta?

Licznik pochodzi z diesla , ale nie wiem o jakiej pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lifcie wszystkie zegary były na canie więc w skrócie potrzebny będzie sterownik silnika obsługujący can do tej modyfikacji.

Temat jest na forum.

 

O tu:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/75803-Zmiana-zegar%C3%B3w-919-na-920-CAN-Dzia%C5%82a!?highlight=licznik+can

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi licznik 3B1 919 890BX

Jaki ma kolor podświetlenia ?? niebiesko czerwone czy zielone ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje szybkiej odpowiedzi licznik 3B1 919 890BX

Jaki ma kolor podświetlenia ?? niebiesko czerwone czy zielone ??

Powinien być niebiesko czerwony/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok 99 powinien być niebiesko czerwony. ok a powiedzcie mam teraz wyskalowany prędkościomierz do 220 jak założę licznik wyskalowany do 260 ?? będzie on działał prawidłowo czy trzeba wgrać eeprom z licznika ze skali 220??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien działać prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Fis nie będzie przekłamywał spalania chwilowego itd czy to ustala komp silnika i wyświetla to tylko na wyświetlaczu licznika ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak te info podaje sterownik silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając auto bez MFA/FIS montując taki gadżet mamy do podpięcia tylko 4 nowe przewody pomiędzy licznikiem a manetką tak? Innych przewodów nie musimy podpinać/prowadzić z ECU (w celu spalania)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mając auto bez MFA/FIS montując taki gadżet mamy do podpięcia tylko 4 nowe przewody pomiędzy licznikiem a manetką tak? Innych przewodów nie musimy podpinać/prowadzić z ECU (w celu spalania)?

Innych przewodów nie trzeba prowadzić. Tylko licznik musi być dopasowany do sterownika silnika, chodzi o Can. U Ciebie pewnie nie ma Canu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki licznik kupić to już wiem hehe :D Pytam bo w innym VW montując MFA musiałem doprowadzić sygnał z ECU do licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w mojej sprawie chyba problem inaczej się rozwiąże z wyświetlanie na fisie, ponieważ zamontowałem kierownice multifunkcyjną z przekaźnikiem 451 i okazuje się że musze dokupić TMC możecie mi podać który mam kupić by było wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki panowie działa wystarczyło tylko odświeżyć Can-Gateway dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem dokładnie radio faktycznie wersja D, zegary 920 849. 3 magiczne kabelki podłączyłem poprawnie bo sprawdzałem kilkakrotnie

Czyli co licznik 849, navi wer.D i masz komunikaty na Fisie po 3 kablach??

Jeśli tak to napisz to dużymi literami dla co poniektórych. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam szybkie pytanie. Posiadam passata 3b z konca roku 1997 i chce zmienic licznikna ful fis czy licznik bez can podejdzie bez zadnego przerabiania manetek i kabelkow? Podlanczam koduje i tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co licznik 849, navi wer.D i masz komunikaty na Fisie po 3 kablach??

Jeśli tak to napisz to dużymi literami dla co poniektórych. ;)

 

Tak nawigacja MFD wersja D zegary 849, połączenie 3 kabelkami i nie jest potrzebny TMC do tego. Wykonałem tak jak mówiłeś restet kodowania Can-Gateway, Radio, Licznik ii nawigacja zakodowana na 00002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebował bym wsadu 3B0919890M najlepiej z passata B5 kombi aby wskazówka rezerwy się zaświecała tak jak ma być i poziom paliwa był bo mój szpec nie daje rady.Byłbym wdzięczny

Edytowane przez MARIANKRIMINAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ktoś planuje zamontować w niedalekiej przyszłości oryginalną nawigację lub radio gamma V, proponuję pociągnąć od razu przewody, dzięki którym na wyświetlaczu będą wyświetlane komunikaty z radia i nawigacji. Dotyczy passatów 3BG z licznikami zakończonymi numerem 845,846,847. Nie dotyczy liczników 849.

Czy do licznika 1/2 fis z numerem 829 i radio gamma V są potrzebne przewody do komunikacji z radiem , czy na 1/2 fis są te komunikaty wyświetlane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności