Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje numer liczników do passata przed liftem z FULL FISem i wyskalowany do 260km/h silnik ATJ

http://forum.vw-passat.pl/threads/52106-Wymiana-licznika-bez-FIS-na-FIS-passat-3B-i-3BG?p=2026502&viewfull=1#post2026502

Już o to pytałem i odpowiedź jest w linku powyżej. jednakże z wypowiedzi bardziej obeznanych kolegów nie warto montować przedliftowego FIS-a. ma mniej funkcji i większe prawdopodobieństwo uszkodzenia/wypalenia wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.vw-passat.pl/threads/52...=1#post2026502

Już o to pytałem i odpowiedź jest w linku powyżej. jednakże z wypowiedzi bardziej obeznanych kolegów nie warto montować przedliftowego FIS-a. ma mniej funkcji i większe prawdopodobieństwo uszkodzenia/wypalenia wyświetlacza.

 

dzieki - niwe zalezy mi na wiekszej ilości funkcji. a wyglad przedliftowych mi się podoba ;) choć poliftowe też są ładne

Edytowane przez JakiCMG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie czy sam wyświetlacz FULL FIS pasuje z B5FL do B5? W moim b5 linie sie gubią, gdy sie rozgrzeje... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to zależy jaką masz wersję licznika, od kilku tygodni szukam licznika ze sprawnym full fis i niestety zawsze coś nie działa, a jak jest sprawny to cena z kosmosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniamy wartości w komforcie aby z angola stał się europejczykiem:

04358 zmiana wartości z 16 na 255 lub na 64

04359 zmiana wartości z 16 na 255 lub na 64

04360 zmiana wartości z 16 na 255 lub na 64

 

Edytuję post bo dzisiaj miałem możliwość sprawdzenia komfortu z angola i miał wartość 16 - co ciekawe stary miał wartość 255. Wprowadzenie wartości 64 już poprawiło pracę ale skoro w starym 255 to i tu tak dałem.

W tym czasie wyszło ze komfort jest w wersji sedan a wkładany był do golfa wersja Hb. Gdyby u was głupiał zamek klapy to należy sprawdzić komórki

04352 wartość 33 - variant, 8-hb

04353 wartość 33 - variant, 8-hb

04354 wartość 33 - variant, 8-hb

Edytowane przez forsius
uzupełniono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

pytanko co do zmiany z licznika bez fis na full fis. Passat moj to 3b 1.8t 97 , czy licznik z 3bg benzyny full fis nada sie do przelozenia ?

wiadomo ze operacje kodowania trzeba bedzie wykonac ale czy jak mam przed lifta to musze szukac z przedlifta full fis czy to nie ma znaczenia ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

pytanko co do zmiany z licznika bez fis na full fis. Passat moj to 3b 1.8t 97 , czy licznik z 3bg benzyny full fis nada sie do przelozenia ?

wiadomo ze operacje kodowania trzeba bedzie wykonac ale czy jak mam przed lifta to musze szukac z przedlifta full fis czy to nie ma znaczenia ?

pozdrawiam

Kolego sympatyczny, a czy choć raz przeczytałeś pierwszy post w tym temacie?? przecież tam masz napisane co i jak. Udzielając przy okazji odpowiedzi to - tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przeróbką 3B0 920 929A na 3B0 920 829A

 

Nawet po przeniesieniu - tego o czym mowa w pierwszym poście - ze starego do nowego licznika(bez zmiany wsadu na eu) jest problem z kontrolką immo i świec żarowych. Mógłby mi ktoś tutaj pomóc? Z góry serdeczne dzięki :) w załączniku wrzucam wsad ze starego licznika, który działa jak trzeba oraz wsad z nowego 929 :)

 

ps. dodam że przy zmianie starego licznika na nowy z pełnym fisem(847) problemu żadnego nie miałem

 

edit. wrzucam kolejny załącznik ze wsadem, na którym udało mi się bezproblemowo odpalić auto, jednak licznik nadal pokazywał przebieg w milach oraz spalanie, itd było w mgh

 

edit 2. zrobiłem! :) przekopałem ponad 10 różnych wsadów do "829A i wreszcie jeden zadziałał :)

stary.rar

nowe.rar

odpalil.rar

Edytowane przez Mic15hal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego sympatyczny, a czy choć raz przeczytałeś pierwszy post w tym temacie?? przecież tam masz napisane co i jak. Udzielając przy okazji odpowiedzi to - tak.

 

 

oczywiscie ze przeczytalem i nie ma tam mowy o tym czy licznik do przed lifta musi byc od przed lifta ...

co do odpowiedzi tak- to mam rozumiec ze tak -musze szukac od przed lifta, czy tak- to nie ma znaczenia ?

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze przeczytalem i nie ma tam mowy o tym czy licznik do przed lifta musi byc od przed lifta ...

co do odpowiedzi tak- to mam rozumiec ze tak -musze szukac od przed lifta, czy tak- to nie ma znaczenia ?

pozdrawiam :)

Tu masz temat,w którym masz odpowiedzi na pytania dotyczące twojego przypadku. http://forum.vw-passat.pl/threads/75803-Zmiana-zegarow-919-na-920-CAN-Dziala!?highlight=wymiana+licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanko co do zmiany z licznika bez fis na full fis. Passat moj to 3b 1.8t 97 , czy licznik z 3bg benzyny full fis nada sie do przelozenia ?
wg mnie nie - 1,8t 97 to sterownik silnika bez CAN. Jeśli mam rację to licznik w Twoim samochodzie ma numer 3B0 919 860 A czyli dla wersji bez CAN (sygnał obrotów po kablu do pinu 11 wtyczki zielonej licznika).

 

Jeśli pisze błędną informację to niech mnie ktoś poprawi, ale wg mnie tylko full fis analog tu wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się operacja wymiany licznika z 3b bez fis na 3bg z pełnym fis powiodła się :) Przy okazji zamontowaliśmy jeszcze tempomat wiec all inclusive można powiedzieć wszystko śmiga zarąbiście.. Więc pragnę wszystkim podziękować, dwóm majstrom no i autorowi 1 postu, natrafiliśmy na drobne niespodzianki w trakcie tej operacji ale wszystko znaleźliśmy na forum lub w google..

 

Nie dają mi spokoju jeszcze dwie rzeczy mianowicie:

- kodowanie can miałem 00004 a teraz mam 00006

- kodowanie licznika miałem 05145 a mam 05115

i nie mogę ich zmienić vagcom-em czy do tego potrzebne jest inne oprogramowanie i kabel??

 

Dzięki Aligator30 zostawiam jak jest!! Pozdrawiam :zdrowko

Edytowane przez siwynet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pomocy z dziwna sprawa. Po zmianie licznika na fis z końcówka 847 pokazuje na odwrót przednie drzwi. Nie mogę sobie z tym poradzic :( zmiana kodowania licznika nawet na anglie nie pomaga. Na starym liczniku pokazywalo wszystko ok. W blokach mierzonych w komforcie też pokazuje ok. Jedynie na fis odwrotnie. Co jeszcze można sprawdzić? I oprócz tego co jakiś czas przy przekręceniu kluczyka drga obrotomierz i czasem wróci na 0 a czasem zostanie na pierwszej kresce. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy po zmianie licznika na tego od FL z Full fisem powinno być sygnalizowane otwarcie drzwi czy nie wszystkie paski to miały? Nie wiem czy to mam bo od kupienia miałem niesprawny mikrostyk w zamku i dopiero wczoraj elektryk mi to zrobił. I teraz też niema żadnej sygnalizacji tego że są otwarte. Z tego co tu widzę to inni użytkownicy to mają i juz sam nie wiem tak że jeśli ktoś będzie wiedział to proszę o odpowiedź:) i ewentualnie co może być przyczyna braku sygnalizowania tego.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekoduj bramkę can na tą samą wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi czy po zmianie licznika na tego od FL z Full fisem powinno być sygnalizowane otwarcie drzwi czy nie wszystkie paski to miały? Nie wiem czy to mam bo od kupienia miałem niesprawny mikrostyk w zamku i dopiero wczoraj elektryk mi to zrobił. I teraz też niema żadnej sygnalizacji tego że są otwarte. Z tego co tu widzę to inni użytkownicy to mają i juz sam nie wiem tak że jeśli ktoś będzie wiedział to proszę o odpowiedź:) i ewentualnie co może być przyczyna braku sygnalizowania tego.

 

Pozdrawiam.

Jeśli masz moduł komfortu 1J0,to nie będziesz miał sygnalizacji otwartych drzwi. Po małych modyfikacjach w liczniku można uzyskać sygnalizację drzwi kierowcy.

 

---------- Dodano o 18:02 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:59 ----------

 

Przekoduj bramkę can na tą samą wartość.

I to ma mu uruchomić sygnalizację drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W G4 to działa.

Po wymianie licznika z Immo2 na licznik z immo3 i wykonaniu tego przekodowania pojawiają się ikonki otwartych drzwi na Fisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie mi ktoś czy licznik o numerze 3B0920827 może być zamiennikiem zamiast 3B0920925

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpowie mi ktoś czy licznik o numerze 3B0920827 może być zamiennikiem zamiast 3B0920925
Jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności