Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

ok dzięki wielkie a żeby jeszcze podpiąć pod vag tacho jakie piny są odpowiedzialne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak doczytałem pin 25 jest linia diagnostyczna tylko nie wiem jakie piny będą potrzebne do tej kostki i jak najlepiej to zrobić aby się nie motać za każdym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok dzięki wielkie a żeby jeszcze podpiąć pod vag tacho jakie piny są odpowiedzialne ?

 

Licznik:

(+12V) Pin: 1,20,23

(Masa) Pin: 9,24

(Linia-K) Pin: 25

 

Gniazdo OBD:

(+12V) Pin: 16

(Masa) Pin: 4,5

(Linia-K) Pin: 7

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś z okolic Poznania, kto pomógłby mi w zakupie i montażu licznika z 1/2 FIS. Obecnie posiadam licznik bez fisa i nie mam manetki wielofunkcyjnej. Nie jestem uzdolnionym elektrykiem i przydałaby mi się pomoc.

Ewentualnie zna ktoś warsztat, gdzie mogliby mi to zrobić za w miarę ludzką cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratujcie. Problem dotyczy MK IV. Zmiana licznika bez fis - 1J0 920 805 G na 1/2 fis 1J5 920 826 C. Po zmianie Brak ikonki ASR. System działa ale nie da się zapalić ikonki nawet wciskając przycisk na desce rozdzielczej... Zmienione zegary to zegary z Paska z softem 1J5 920 826 C. Miał ktoś taki problem ? Pisałem do użytkownika owies ale puki co się nie odzywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nurtujący mnie problem wsad jest taki 1J0920820B_+1J0920822C w jakich adresach jest w tym wsadzie wskażnik paliwa ?

skoda to jest były licznik i w tym wsadzie gdzie jest wskazanie poziomu paliwa ?

to bym sobie skopiował

 

jak sprawdzam w blokach pomiarowych na starym liczniku to pokazuje 2 litry paliwa a na nowym pokazuje że jest pięć litrów jak zmieniam w kanale 30 ustawienia to wskazówka zmienia swoje położenie ale i tak się nie zgadza im wyższą wartość daje to jest więcęj paliwa a rezerwa coraz póżniej się sieci dałem teraz w kanale 30 wartość 120 i rezerwa się w miare dobrze pokazuje ale wskazania paliwa niezbyt mnie cieszą

Czy ktoś mnie wsadze gdzie są adresy wskażników paliwa w tych dwóch wsadach?

skoda eep.rar

1J0920820B_+1J0920822C.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zasilacza do licznika aby go podpiąć na stole ma mieć 12v ale ile A ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje zasilacza do licznika aby go podpiąć na stole ma mieć 12v ale ile A ???

 

A jaki tam możesz mieć pobór ?1A powinien wystarczyć bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie,

 

Wytłumaczcie mi łopatologicznie, bom ciemny w sprawach elektronicznych, a po przeczytaniu tego tematu nie wiem już nic a nic.

 

Czy do swojego Passata B5 '98, silnik AEB, mogę zamontować zegary z W8 (te do 300km/h)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnik super :)

Zastanawiam się czy założyć sobie pełny FIS jak mam pół FIS. Jak myślicie warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to większy wypas.:bezzebow

 

Ktoś udzieli mi odpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze to większy wypas.:bezzebow

 

Ktoś udzieli mi odpowiedzi?

 

 

Nie bo nie masz can. Poczytaj temat Zmiana zegarów 919 na 920 CAN Działa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Nie kumam, 919 na 920can działa... A 920 can jest na... Szynę can. Więc dlaczego W8 nie zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz auto z 98 tam nie było can. Zakładając licznik z Can 920 będzie choinka bo licznik sie nie dogada z autem. Musialbys wymienić sterownik silnika na taki z can dołożyć kabelki itd.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik silnika, mówimy o ecu? Jeśli tak, to i tak niedługo planuję przesiadkę na AGU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie... Nie kumam, 919 na 920can działa... A 920 can jest na... Szynę can. Więc dlaczego W8 nie zadziała?

 

Jak popracujesz to zadziała.

Oczywiście trochę do wymiany elementów w aucie, ale dla chcącego nic trudnego.

licznik w8 jest trochę większy niż standard passata ( o ile dobrze pamiętam).

Pogromca wkładał taki licznik ale już do auta z CAN.

 

weż schematy w8 i swojego paska i zobaczysz jak wiele jest do wymiany i czy Ci się chce to dalej ciągnąć.

 

---------- Dodano o 07:39 ---------- Poprzednia wiadomość o 07:38 ----------

 

Bo wstawianie licznika z w8 do b5 to nie to samo co z pasata z can do pasata bez can.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie prubuje przerobic wsady ale cos mi to nie wychodzi moze mi ktos pomoc ?

 

Załączone pliki Załączone pliki

 

Typ pliku: rar stary licznik.rar (1.1 KB, 3 odsłon)

Typ pliku: rar nowy licznik.rar (1.0 KB, 3 odsłon)

jest szansa ze ktos mi pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest szansa ze ktos mi pomoze?

 

Napisz pw do kol. Rosiek ew ricardoa napewno pomogą:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności