Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Daje sobie rękę uciąć, że do tego trzeba mieć małe chińskie rączki.

nie trzeba

wyświetlacz z płytką połączony jest taśmą, ale problem w tym, że taśma jest przylutowana, więc to precyzyjna robota - nie wiem czy tak w "domu" da się to zrobić

jak masz stacje hot air to czemu nie, lutownicy nie polecam kolbowej ani transformatorowej, nie mówię że się nie da ale łatwo zniszczyć taśmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej taśmę z dobrego licznika łatwo spi.....lić. a licznik prawie nowy. szkoda by było.

 

Może macie pomysł na zczytanie pinu immo z samochodu VW Fox 2006r?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Przełożyłem licznik 919 na 920822 czyli can do mojego Passata 3b licznik odpalił poradziłem sobie nawet z obrotomierzem i poduszkami immo tylko pozostał mi problem z czujnikiem ciśnienia oleju a konkretnie wyświetla mi jego brak licznik z paska 18t 2000r automat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebny wsad do licznika 1U0 920 841 A (pelny FIS) - Skoda Octavia 1.4 benzyna oraz ewentualnie fotka tego licznika (chodzi o skale prędkościomierza)

Edytowane przez zbig10101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pkshark musisz zmienic kodowanie tzn. VAG: 17 potem 07 i chyba czwarta cyfra powinna być 0 czyli np. 06102. Rozumiem że nie masz tego czujnika w misie olejowej??

Edytowane przez mcaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1U0 920 841 A (pelny FIS) - Skoda Octavia

jeśli to cię ratuje to mam wsad z końcówką J

1U0920841J VDO.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszard, czemu nie zakodujesz normalnie kluczy ? jakie immo masz teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Ja mam inny problem. Passacik b5FL 2002 rok 1.9 diesel.

Po przekładce z anglika. Przekładam licznik 3B0920926A VDO V01, wymieniam na 3B0920827A VDO V08, robię wszystko zgodnie ze sztuką i miga mi kluczyk, auto gaśnie. Czyt problemem jest że w angliku jest wersja 01 a w europie V08 ? czy coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy coś innego ?

Myślę że masz źle przepisany wsad z jednego licznika do drugiego.

Sprawdź 2 pierwsze linijki wsadu (te 2 pierwsze zaznaczone do skopiowania), jeśli masz inne znaki niż FF w więcej niż 8 komórkach, musisz je przepisać do nowego licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawka: autko zapala i jeździ ale miga się kontrolka autka z kluczykiem na liczniku

Edytowane przez cyranek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę czy może mi ktoś pomóc jak ustalić jaki numer ma licznik. Może jakieś zdjęcie z miejscem gdzie powinien być numer części. Kupiłem licznik na alledrogo miał być z końcówką 849 ale nigdzie nie widzę numeru części tylko białym korektorem napisany numer cześć. Czy można Vagiem sprawdzić numer części? Udało mi się ustalić że powinny być dwie naklejki a ich nie ma... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam prośbę czy może mi ktoś pomóc jak ustalić jaki numer ma licznik. Może jakieś zdjęcie z miejscem gdzie powinien być numer części. Kupiłem licznik na alledrogo miał być z końcówką 849 ale nigdzie nie widzę numeru części tylko białym korektorem napisany numer cześć. Czy można Vagiem sprawdzić numer części? Udało mi się ustalić że powinny być dwie naklejki a ich nie ma... :/

Po zamontowaniu w samochodzie Vagiem bez problemu odczytasz numer licznika:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę w 17-Instruments i powinno być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pkshark musisz zmienic kodowanie tzn. VAG: 17 potem 07 i chyba czwarta cyfra powinna być 0 czyli np. 06102. Rozumiem że nie masz tego czujnika w misie olejowej??

czujnika nie mam próbowałem zmieniać na 0 ale nic nie daje wywala cały czas opcja nie dozwolona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc :respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo 1 lub 2 to racze bedzie problem z immo3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do zmiany w moim 3B z 00r. atj - chyba już na can (sorry ale dopiero się orientuje w temacie) licznika bez fis na pełen fis .

Mam dwa pytania:

1. Które modele liczników będą pasować?

2. Czy jeżeli nie mam klimatyzacji automatycznej tylko manualną więc nie mam też czujnika temp. zewnętrznej to co zrobić żeby fis działał w pełni?

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności