Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy do czego dążysz. Jak masz w planach ori navi, to jasne, że FF jak najbardziej wskazany. Jeżeli nie, to i tak masz cały czas część ekranu nie wykorzystane :-D

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam licznik o numerach 3b0920807a i chce go zmienic na full fis 3b0920849a i mam problem z przekopiowaniem wsadów, wszystko skopiowałem według tej instrukcji http://img98.imageshack.us/img98/7623/849a847e.png ze strony pierwszej, i mam problem z immo licznik pokazuje już przebieg ze starego licznika lecz cały czas miga żółta lamka z kluczykiem i auto nie odpali, może ja coś źle przekopiowałem. prosiłbym kogoś żeby spróbował mi przerobić te wsady. wsady.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal nie działa :/ a czy może mieć coś do tego że robię to vag commanderem a nie vag tacho ? dodam że licznik reaguje na wszystkie zmiany we wsadzie typu zmiana podświetlania wskazówek, ale dalej jest problem z immo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że dość często jest problem z immo przy zmianie między xx9 a starszymi... Pozostaje kupic pestke i dograc od nowa ;-)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tymi nowymi pastylkami jest, ale jak byś zdobył kluczyki z przedlifta i przełożył pastylki to mógł byś je zakodować do siebie bez problemu. Na szrocie kupiłem 2szt za 10zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi licznik z full fisem o jakich numerach najprościej było by założyć do mnie, stary był o numerach 3b0920807a, bo ten co kupiłem mogę jeszcze zwrócić żeby nie bawić się w przerabianie immo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy FF w FLu zakłada się tak samo łatwo. Ja w sumie zakładałem 3 liczniki 849A, jeden do siebie czyli przedlift i 2 do FLów 2001r i 2002r i żadnych problemów. Jak FIS świeci dobrze to wymienił bym pestki. Nie wiadomo jaki ekran Ci się trafi.

 

Edycja:

 

Spróbuj wgrać to, to jest zgrane z mojego licznika i te w FLach też na tym robiłem 849A z mojego licznika.rar

Już przygotowane pod Twój licznik

Edytowane przez CULTUS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki kolego po wgraniu twojego wsadu wszystko śmiga jak należy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się cieszę że mogłem pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm W liczniku poliftowtowym jest ikonka anteny przy zegarku. Na teście wychodzi. Czy da się to aktywować tak jak jest w audi? Że zegar sam się ustawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi ma jakiś dodatkowy moduł radiowy podpięty pod licznik A dalej nie zgłębiałem

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ikonka jest pewnie dlatego, że są używane te same wyświetlacze w audi i vw.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten moduł z audi jest odpinany, bo ostatnio kolega wymieniał licznik i widziałem. A już miałem nadzieję

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy da się to aktywować tak jak jest w audi?

Passat nie ma zegarka radiowego, ani nawet wyjścia w liczniku do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale za to znaczek ma ;)

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam wymienic licznik w swoim FL na pelnego FISa. Przegladalem temat ale nie moge znalezc odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie (za duzo postow). Czy licznik musze kupic konkretnie do diesla EU czy moze byc to obojetnie jaki (benzyna, anglik) i wystarczy przekodowanie go w odpowiedni sposob tak zeby dzialal poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie możesz jaki kolwiek. Jednakże przerobienie benzyny na diesla w przedliftowym wiązało się z brakiem kontrolki świec zarowych. Polifta nie przerabialem, ale z informacji wyczytanych na forum wynika, ze juz z tym problemu nie ma, wszystko działa.

Sprawa druga, czy potrzebujesz pelnego fisa. Masz ori radio, albo cos co będzie się wyświetlało na górnej części? Bo jeśli nie, to jest on i tak niewykorzystany, bo świeci tylko 2/3 i jedynie podczas chwilowych komunikatów całość. A ciężko trafić nie uszkodzony ff w dobrej kasie. W tym przypadku lepiej 1/2.

Ale jeżeli masz mfd, albo ori radio to wtedy FF wykorzystasz.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij że może on chcę mieć bryłę auta przy otwartych drzwiach. Dla mnie drugim plusem jest fakt że żebraczka pali się przez chwilę, a nie cały czas :) Jak będzie cierpliwy to za ok 120zł kupi. 1/2 fis też już swoje ma nalatane i raczej nie będzie chciał wymieniać liczników aż trafi dobry, a wymienić LCD na nowy jest łatwiej full fis bo są łatwiej dostępne. Pomijam kwotę ok 300zł na ten zabieg.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności