Skocz do zawartości
martin724

podskakuje przód przy ruszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przeprowadzałem pewną próbę otóż na wyłączonym silniku i zapiętym pierwszym biegu otworzyłem maskę i poruszałem samochodem do przodu i tyłu, okazało się ze silnik na tej środkowej poduszce poruszał się góra dół. Stąd też mam pytanie czy zdrowa poduszka powinna sie tak zachowywać czy jest już może na tyle zmęczona że prosi się o wymianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaroslawsocha
Mój ma jedno ulubione miejsce gdzie podskakuje-lewy pas na wjeździe na rondo miast partnerskich w koninie. Nigdzie nie podskakuje przy starcie tylko tam, nawet na tym samym wjeździe z prawego pasa jest spokój. Widać coś mu ten lewy nie leży :)

Mój też tam lubi popodskakiwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę poradzić, rozwiązanie bardzo proste i tanie

odpowietrzyć pompę sprzęgła i wysprzęglik

u mnie pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na wyłączonym silniku i zapiętym pierwszym biegu otworzyłem maskę i poruszałem samochodem do przodu i tyłu, okazało się ze silnik na tej środkowej poduszce poruszał się góra dół. Stąd też mam pytanie czy zdrowa poduszka powinna sie tak zachowywać czy jest już może na tyle zmęczona że prosi się o wymianę?

Poduszka nie jest sztywnym mocowaniem silnika i musi też pracowac. Z przodu masz poduszkę olejową. No i jesli jej wahania są zbyt duże, to moze być luźna (mi kiedys sie sama w B4 poluzowała) lub zerwana. Dodatkowo należy wtedy sprawdzic poduszki pod silnikiem po prawej i lewej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez skaze, mam nowe amorki, wszystkie tuleje na wahaczach, cala zawiecha robiona i tak na mokrej jezdni przy mocniejszym ruszaniu skacze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi tez skaze, mam nowe amorki, wszystkie tuleje na wahaczach, cala zawiecha robiona i tak na mokrej jezdni przy mocniejszym ruszaniu skacze..

No to masz zerwaną którąś poduszkę pod silnikiem lub skrzynią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to masz zerwaną którąś poduszkę pod silnikiem lub skrzynią.
zgodze sie z Toba kolego ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej twierdzę że to kwestia opon. Poduszki silnika mam wszystkie nowe, a mimo to czasem przód sobie podskakuje. Na letnich kołach albo na kołach zamienionych stronami się to nie zdarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy kombinujecie.

czy ktoś skorzystał z mojej porady??

odpowietrzyć pompkę sprzęgła i wysprzeęglik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moze to zabrzmi dosć banalnie ale słyszałem o takim przypadku gdzie koles wymienił cale zawieszenie a problem dalej ten sam.a prawdopodobnie to jest wina maglownicy... ale od razu mówie ze o takim czymś tylko słyszałem i zeby nie było krytykownia. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PassatCt

Takie skakanie to zależy od stanu opon i mocownia silnika. Jak opony nierownomiernie zbieraja wodę to tak bedzie (raz złapie przyczepność a raz nie i tu mamy wynik). Poduszki silnika gdy są nawet zużyte to przy dużym dodaniu gazu auto powinno krecić kołami bez problemu. Gdy amortyzatory maja juz dość to auto częściej piszczy-oponkami i zarazem nurkuje przy hamowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w oplu tez auto tak skakało u mnie po wymianie amorków i poduszek problem ustąpił. A w Pasku też tak było to po wymianie opon problem ustapił:) może właśnie wina też tkwi w oponach.. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja dalej twierdzę że to kwestia opon.

 

Przychylam się do zdania Ormowca.

Jazda testowa - Golf 6-tka salonowiec, sucha nawierzchnia - przy dynamicznym starcie przód podskakiwał jak przy pokonywaniu torowiska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam ten problem,tyle ze wystepuje tylko jak silnik jest zimny,przynajm niej mam takie odczucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak koło podskakuje to moim zdaniem należy sprawdzić poduszki amortyzatorów

dokładnie to było u mnie :D i to tylko z prawej strony :) ale wymieniłem komplet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też przód podskakiwał. Miałem wtedy szerokie niskie opony (nie pamiętam rozmiarów chyba 195/60/14). Wymieniłem je na wyższe i węższe (185/65/14), bo wiecznie felgi dostawały od dziur. Po tej wymianie jeszcze nie skakał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności