Skocz do zawartości
saseta

szyberdach - nie odsuwa sie caly a tylko uchyla

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli samej szyby nie założę,

W tą stronę to w sumie założysz bez większej rzeźby, bo nie potrzebujesz tego mechanizmu podsufitówki. Wystarczy go zdemontować i przykręcić jakiś gustowny uchwycik do odsuwania podsufitówki. A no i jak byś kupował szybe to razem z takimi plastikami co osłaniają prowadnice bo bez nich to ten mechanizm będzie tak na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę mieć szybę, osłonę tę którą się zaciąga i te plastiki zasłaniające mechanizm?

Jakby ktoś miał szklany szyber to poproszę o jakieś fotki poglądowe ;)

 

---------- Post added at 23:21 ---------- Previous post was at 16:33 ----------

 

Sorki że post pod postem ale mnie przycisło ;)

Otworzyłem szyber czyli pojechałem z nim do końca i już nie mogę zamknąć dachu, podjechał trochę do przodu i teraz ani w jedną ani w drugą, ręcznie też nie można, tak btw to ja nie mam imbusa jak wszyscy. Wygląda jakby trzymała lewa strona ale po ciemku to wszystko jest możliwe, jakieś pomysły na szybko?

Tak mam teraz zamknięty więc temat w miarę pilny ;)

88e0ef95b71d0bd9m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co padło, na pewno nie prowadnica bo jest cała ;)

Dach zaczął się chować jak był jeszcze uchylony, dlatego się zablokował; czemu tak się stało nie wiem. Musiałem go wytargać ze środka, szyber oczywiście porysowany ale działa.

8f559b279aebe765m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Saint- jako że nie tak dawno sam walczyłem z szybrem zainteresował mnie Twój przypadek i jak sądze chyba coś musiałeś pomieszać .

Konstrukcja szybra wyklucza taką możliwość żeby najpierw się uchylał a póżnej przesuwał.Jedyna możliwość a i to teoretyczna i w małym zakresie takiego stanu jest wtedy gdy uszkodzony jest tryb silniczka lub linka napędzająca i wtedy jedna strona jest w pozycji uchylonej a druga próbuje chować szyber. Myślę jednak że masz doczynienia z klasyką tematu i odbyło się to tak że próbowałeś zamknąć szyber a on zaczął się uchylać i tak zblokował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wyklucza ale teoretycznie wszystko jest możliwe,również jednoczesne zasunięcie uchylonego dachu :D

Muszę jeszcze raz zdjąć silniczek i ustawić początek i koniec jego pracy przy zamkniętym dachu, lekko niedomyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi taką sytuację sobie wyobrazić ,ale co tam to kwestia tylko mojej wyobrażni.

Z ustawaniem silniczka radziłbym Ci ustawiać go w szyberdachu kiedu jest uchylony- to taka krańcowa pozycja pracy. Zamknięty dach to dla mechanizmu napędzającego krótki moment przejściowy i możesz mieć problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem metalowy i nie dzialal

kupilem szklany z zasówką na szrocie od toledo i wszedl bez szemrania ze swojego wlozylem tylko silnik i dziala bez problemu

calosc mnie kosztowala 120zl i niecałe 2 godziny pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z przekładką szybra do B3(metalowy) na B4(szklany), czy będzie pasował silniczek ? Czy muszę kupić kompletny z silniszkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem złamał sie ten czarny element suwak czy ktoś ma taki na zbyciu ?? lewa strona kierowcy ...:dupablada

nie wiem jak się tu u was linki dodaje ale wpisze tak nie gniewajcie się

 

tu jest fotka http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/343329a58e87dea8.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W związku z przekładką szybra do B3(metalowy) na B4(szklany), czy będzie pasował silniczek ? Czy muszę kupić kompletny z silniszkiem ?

Jak silniczek z B3 wsadzisz do szybra od B4 to pasuje

Jakbyś miał silniczek z B4, to musisz przerobić kostkę, zmienić wyłącznik z lampką i osłonę lampki. aaa no i tą uszczelkę między podsufitką a ramą szyberka, bo jest dłuższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormowiec kiedys w innym wątku opisywałeś jak zdjąć tapicere z szybera przy pomocy łyżki.

Pytanie. Jak ona jest tam mocowana? Czy ciężko ją potem założyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba nawet używać łyżki, tylko pięścią walnąć, zobacz na temat w warsztacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki doki thx bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymmm a czy ktoś miał problem ze po naprawie kantowała się cała pokrywa ?? jedna linka nie wiem jak to nazwać szła szybciej od drugiej ?? a dwa jak poprawnie ustawić szyber (metalowy) bo nie potrafię do ładu z tym dość po naprawie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak silniczek z B3 wsadzisz do szybra od B4 to pasuje

Jakbyś miał silniczek z B4, to musisz przerobić kostkę, zmienić wyłącznik z lampką i osłonę lampki. aaa no i tą uszczelkę między podsufitką a ramą szyberka, bo jest dłuższa.

 

serdeczne dzięki ;) . Tak tez zrobię !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strazok miałem te same problemy z ustawieniem tego szyberdachu, ale poradziłem sobie. Musisz zdemontować silniczek, włożyć prowadnice, przesunąć je do samego końca ręką w przód, następnie śrubokrętem przesunać linke która jest w tej dziurce co silniczek był, przesunąć w taki sposób, żeby jeszcez te kilka mm docisnąć te prowadnice do przodu. jeśli to już zrobisz, to prowadnice będą szły równo, teraz trzeba założyć sillniczek wcześniej go podłączajając pod 12 v i za pomocą przycisku dojechać nim do końca, bo silniczek musi być zgrany razem z linką która prowadzi prowadnice. jak masz dalej problemy pisz smialo, bo jestem swiezo po wymianie i duzo półapek czyha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może coś na temat oddzielającej się podsufitki szyber dach od samej blachy ?? bo z ustawieniem chyba sobie poradziłem.

 

ale znowu podsufitka ta ruchoma kantuje się z jednej strony po otwarciu zauważyłem ze jak ją popcham to od pewnego momentu jedzie dalej sama jak dojeżdża do końca by zamknąć wypada z prowadnic szyberdach się uchyla a podsufitka jest zamknięta ... zaraz mówię nic nie haczy wydaje mi się tam są takie zaczepy i to coś z tym ale dokładnie nie wiem jak to rozgryźć bardzo bym prosił kontakt gg 655 49 20 ułatwiło by mi to szybszą konsultacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności