Skocz do zawartości
rafik2118

Pomocy strasznie skrzypi deska rozdzielcza

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Przyłączę się do prośby Krisa. Pomóżcie znaleźć to coś co się turla pod siedzeniami z tyłu. Dostaje szału jak skręcam a tam mi coś lata z tyłu.Pozdrawiam i dziękuję!

 

Flaszka się turla pod siedzeniem może :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a może sprawdź sobie nie deskę a raczej schowek i jego mocowanie piszę teraz do założyciela wątku. Ja miałem tak że deska skrzypiała mi swoją droga ale skrzypiał także schowek połamane były mocowania itd trzeszczał straszliwie. Wyjąłem go pokleiłem i spokój . Trzeszczy tylko czasem na zakrętach deska na podszybiu ale na razie tak jeżdżę bo roboty jest od groma w w Aso zaśpiewali 400zł za pozbycie się tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba sie przyzwyczaic i muzyki dobrej sluchac ;) znam ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ja już próbowałem chyba wszystkiego,wd 40,silikon w spayu,pokładałem z boku pod mocowanie deski różnego rodzaju gumy,między szybe a deske wkładałem filc i dalej na ostrych zakrętach czy na dziurach stuka,chyba tylko demontaż deski pomaga niestety ja nie mam warunków ani niezanam nikogo z mojej okolicy kto by się tego podjął za rozsądne pieniądze,miłego stuku puku:-)

Edytowane przez marian14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 13:12 ---------- Previous post was at 13:10 ----------

 

 

Flaszkę znalazłbym od razu a tak szukam i szukam..i nic...:(Cały czas lata mi tam coś a mnie krew zalewa...Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez slychac czasami jakby sie cos "turlalo" pod siedzeniem.

Wiec tez prosze o pomoc

Puszki po piwie wyrzuć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyczytałem poradę iż najlepiej spryskać preparatem do piszczących pasków klinowych - ponoć rewelacja ... Aż sam chcę to sprawdzić w wolnej chwili (jak tylko to kupie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.A ja mam inny problem ale zwiazany z tym samym.Jak kupowalem swojego paska wszystko bylo ok.A od jakiegos czasu mam wrazenie jakby cos pod deska sie turlalo,jakby jakas kulka cos w tym rodzaju.Dzieje sie to tylko na zakretach na rondzie i przy lekim najechanieu na cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołącze się.

 

Mój problem jest podobny, aczkolwiek drgania pojawiają się tylko na niskich obrotach, tj.: ok 1,5k/min.

 

Drżenie jest z prawej strony równierz i wrazenie mam jakby to jakas rurka z klimy np....sam nie wiem ale to nie brzmi jak plastik...

 

jakies sugestie?:)

 

heh po problemie. sruba mocowana do błotnika od wlotu powierza do silnika się poluzowala, w czasie jazdy powodowala drgania slyszalne w kabinie:)

Edytowane przez assasin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem pewną rzecz w swoim aucie a mianowicie luźne spinki, które swobodnie fruwały przy podszybiu. One wydawały dźwięk toczenia. Założyłem nowe (łączą plastikowe podszybie ze ścianą grodziową) - jak mi się miło i cicho w aucie zrobiło :) A też myślałem że to trzeszczy deska - a to luźne podszybie ocierało o wypusty ze ściany grodziowej (tam gdzie właśnie łączy się te dwa elementy spinką). Są dwa takie mocowania (od strony komputera w samym narożniku) i pośroku (obok serwa). Warto też przeczyścić od razu stronę przeciwną (tam nie ma spinki, a podszybie jedynie opiera się).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelkrzy79

Witam. Co do turlania to ja pod moim siedzeniem w nawiewie na nogi tylnich pasażerów miałem długopis.Przechylajac sie na zakrętach, właśnie on turlał się.

Wyciągłem go kawałkiem drutu zrobiony w eL-ke.

Mam nadzieję że pomoże :)

Edytowane przez pawelkrzy79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rmk

kamyczki w tunelu nawiewu na nogi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Paskami(i nie tylko)tak już jest - zawsze coś skrzypi z plastików - nie ma mocnych - niezależnie czy w Niemczech czy u nas.Dotyczy to starszych modeli -choc w mniejszym stopniu-ale masakra jest w samochodach nowych - miałem ostatnio okazję jeździć nowiutkim Tuaregiem i........-masakra - wszysztko trzeszy - na asfalcie(bez dziur i nierówności) jak cię Cię mogę, ale generalnie po Warszawie......szok.Chyba trzeszczy każdy plasticzek, a w szczególności decha po stronie kierowcy.

Cóż - taka ich uroda - trzeba to zaakceptować lub jeździć czymś mniej trzeszczącym - jak np. Audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amoze tak Panowie wymienicie najbardziej newralgiczne punkty gdzie moze najbardziej skrzyoiec trzeszczec itd. A i moze prade jak dane piski usunac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w szynach pod siedzeniem tylko bardzo dokadnie! Znajomy znalaz nakretke. Sorki za pisownie,brak pol.klaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem turlania się czegoś w tylnej części autka. WKurzyło mnie to i wymontowałem wszystko, kanapy, obicia - słowem wszystko. Znalazłem nakrętkę M6 w tej wnęce, która jest między bagażnikiem a kabiną pasażerską. Podejrzewam, że komuś wpadła i nie miał pomysłu na wyjęcie. Składając całość przesmarowałem krawędzie stykające się cieniutką warstwą masy bitumicznej - z tyłu jest błoga cisza, z przodu tylko klepie mi schowek i piszczy coś w desce rozdzielczej, ale palców tam nie pcham, bo się boję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast nie trzeszczy a drży, srodkowa czesc przy podszybiu, gdzie jest nawiew srodkowy na szybe czołowa.

Drżenie wystepuje jesli wjade na jakas wieksza nierownosc lub obroty silnika wzgledem przyspieszania sa zbyt niskie to wpada w tym momencie w rezonans ta srodkowa czesc deski i mam odczucie jakby pod spodem cos w niewielkiej odleglosci znajdowalo sie przy spodniej czesci deski i podczas tych wibracji zwiazanych z niskimi obrotami silnika wtedy tam jedno z drugim sie poklepuje i wystepuja te drgania.

 

Myslalem o zdjeciu tej kratki od nawiewu na szybe z srodkowej czesci tam jest chyba jakis czujnik z kabelkiem nie wiem co to jest.

I mam pytanie czy ta kratke da sie zdjac??

zdejmowal to ktos z Was? bo wtedy pomiedzy kanal wlotowy a spodnia czesc deski tam bym cos włozył aby to oddzielic.

 

Moze troche pianki do montazu okien i drzwi ona troche pecznieje i skleja.

 

pozdrowionka

Edytowane przez zibitcom26
błedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie ja zdjac ja szarpnolem do gory i tamjest czujnik temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ze środkową kratką nawiewu tkwi trochę głębiej, jak ktoś ściągał deskę to wie, że pod tą kratką jest główny wlot powietrza do kanałów w desce, problem polega na tym, że wlot składa się z dwóch części i te części nie przylegają do siebie precyzyjnie, wolne obroty lub wibracje, które wytwarzają się podczas wkręcania się silnika w obroty powodują drganie tych elementów i przykre odgłosy wewnątrz auta. W zeszłym roku wyciągałem deskę i przy okazji zrobiłem z tym porządek, niestety chyba w tym roku deska prosi się o podobną operację, muszę wymyślić coś innego na te uchwyty bo 17 calowe felgi i warszawskie dziury mogą doprowadzić do szewskiej pasji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! tboruc, Czy mozesz sprecyzowac ktory wlot powietrza sklada sie z dwoch czesci ?tylko ten ,ktory jest nawiew na szybe np. 2 polowki blisko siebie polaczone? czy np. nawiew na szybe plus nawiew na klate na twarz, czy jakos inaczej rozwin prosze jak to jest . Bo mnie juz krew zal....a z tymi wibracjami w okolicy srodkowej deski przy nawiewie na szybe. i nie chcialbym rozbierac deski. Kombinuje roznymi sposobami ,ostatnio stosuje pianke montazowa do drzwi i okien i na przedluzonym wezyku kieruje w rozne miejsca ta pianke w niewielkich ilosciach i ona sie tam rozszerza i mam nadzieje ,ze natrafie na to newralgiczne miejsce i znikna te drgania.

Moze jakies pomysly macie to podsunicie cos moze mial ktos podobne problemy z takimi drganiami na srodku konsoli przy szybie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności