Skocz do zawartości
Gość marewel

Jakie tarcze hamulcowe Zimmerman VS Mikoda?

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś z was ma dojście do jarzm pod tarcze 312mm.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=3382&highlight=sportowe+tarcze+klocki poczytaj a znajdziesz informację gdzie i jak szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cholerne zimermany przy 100

 

Chyba u ciebie. U mnie 60 tys i malina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też malinka Zimki i sie jeżdzi...200horsów i 400niutków,bez mniejszego problemu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te pierwsze mam w aucie i porażka a brembo też pojechały na reklamacje.Moje stare ATE oddałem do liźnięcia-coby to tak nazwał bo cholerne zimermany przy 100 już wariują i to nawet 35 tysi nie wytrzymały.Jednym słowem PORAŻKA .

 

o jakich dokładnie zimmermannach mówisz? zwykłe czy sport?

 

ja jestem bardzo zadowolony z połączenia zimmermann sport + ferrodo DS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
ja jestem bardzo zadowolony z połączenia zimmermann sport + ferrodo DS

 

Wydaje mi się ze Otto jest jeszcze bardziej zadowolony niz Ty,a to dlatego ze sprzedał ser zamojski nawiercony w cenie szwajcarskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o jakich dokładnie zimmermannach mówisz? zwykłe czy sport?

I brembo i zimermany były zwykłe i do obydwu były zastosowane klocki ATE.W poprzednim vr6 miałem komplet ate +ate też zwykły ale dawały rade i chamulec był naprawde dobry ale zachciało mi się kombinacji i kupiłem zestaw tarcza brembo+ klocki ate i po trzydziestu paru tysiach pojechały tarcze na reklamacje-oczywiście uznaną i dostałem w zamian tarcze zimermana a do nich założyłem również klocki ate ale nie wiem czy nie był to błąd bo też już wariują przy hamowaniu.Narazie czakam na tarczki ate i zobaczymy co z tymi zimermanami będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś jaka jest średnica otworów w tarczach mikody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość midoe

Ja wlasnie silnie testuje mikode;)

Nie bardzo wczesniej chcialem zamawiac przez internet wiec omijalem ta marke,ale teraz otworzyli punkt w Wawie ( mikoda.waw.pl) wiec sie skusilem :)

poki co pozytywne odczucia, zobaczymy jak z czasem bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na mikodach przejechane jakies 7tyś km, i nic złego z nimi sie nie dzieje. Podczas normalnej miejskiej jazdy (i hamowan) wszystko w jak najlepszym porządku, tylko.. podczas gwałtowniejszego hamowania z znacznie wiekszej szybkosci słychac charakterystyczny chrobot hamulcow, winę za to ponoszą chyba nacięcia.

Czuc jakby "twardą" prace hamulcow, ale fakt faktem hebelki są znacznie lepsze od seryjnych tak na moje oko jakies 10%.

Zapomiałbyn napisac klocki mam seryjne z boscha, a to chyba nie najlepszy wybór pod te tarcze...bo po kilku (5) hamowaniach z 150-160 klocki sie przegrzały......felgi miały ponad 70stC, a od tarcz waliło jak z piekarnika. Po ostudzeniu wszystko OK.

Jak ktos nie katuje hebli na maksa to mikoda to dobry i w miare tani wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ci zimmermany bo raz w zyciu mialem mikody i juz dziekuje za nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
polecam ci zimmermany bo raz w zyciu mialem mikody i juz dziekuje za nie

 

a jesli kiedys miales Brembo to i tak miales Mikody bo oni tlukli ich tarcze, teraz Brembo wynioslo sie do Chin a linia pozostala tylko pod inna nazwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
a jesli kiedys miales Brembo to i tak miales Mikody bo oni tlukli ich tarcze, teraz Brembo wynioslo sie do Chin a linia pozostala tylko pod inna nazwa.

 

Dlugo ssales ta historie z palca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dlugo ssales ta historie z palca?

 

6 miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Opinia powszechna nie potwierdzona dowodami,tak jak ta ze brembo ma produkcje w chinach.

Edytowane przez marewel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem zimmermany po 3 miesiącach tak biją że sie hamować nie da :/ reklamacji nie chcą uznać bo mówią że wjechałem rozgrzaną tarczą w kałuże "kurcze zapomniałem ją wystudzić zanim wjechałem ehh :P " a przez jakies 300km hamowałem delikatnie żeby dotrzeć mimo to pogięły się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
założyłem zimmermany po 3 miesiącach tak biją że sie hamować nie da

 

Rozumiem że dziury czyszczone na czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakie dziury chodzi ? bo może coś przeoczyłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz na zimerach sport to masz chyba w nich dziury. Je trzeba czyścic co jakiś czas bo się zapychają pyłem z klocków. Wtedy tarcza nie odprowadza ciepła jak potrzeba, grzeje się i i bije przy hamowaniu :) W dziale tuning jest wątek "sportowe hamulce" masz wszystko opisane jak sie o zimmerki dba. Ja najpierw cienkim wiertłem rozwiercam każdą dziurę a później jeszcze sprężonym powietrzem wydmuchuje syf. I tak już ponad 50 tys ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności