Skocz do zawartości
Gość marewel

Jakie tarcze hamulcowe Zimmerman VS Mikoda?

Rekomendowane odpowiedzi

8 lat temu kupiłem do nissana mikodę ale gładką,zachwalali,nie miałem hamulców tzn na rozgrzanych tarczach,mało nie przyp.... w słup,no i zmieniłem na inne tarcze,problem zniknął więc nigdy badziewia nie wstawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Nie obchodzi mnie to bylo 8 lat temu!!

Dzisiaj gdyby firma robila takie badziewie to juz by nie istniala,a na pewno nie robila by tarcz dla brembo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi pozakładali Mikody nacinane i nawiercane do Cvica 1.4 oraz Clio 1.8 16-stki. Hamuja lepiej niz seria napewno, ale co widac, to, to ze zapychaja sie otowory od klocków zawaszcza od stron wewnetrzenej, jak oglądałem je to okolo 70% otworów w taczy bylo zapchanych. Czyżby złe klocki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie obchodzi mnie to bylo 8 lat temu!!

Dzisiaj gdyby firma robila takie badziewie to juz by nie istniala,a na pewno nie robila by tarcz dla brembo.

jesli ci nie obchodzi to kupuj ,w czym masz problem,a czy produkuje dla brembo? może i dla biedronki:) kup ,najwyzej wyrzucisz lub pękną same:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Nie wiem nad czym się zastanawiasz. Koledzy pisali że sie sparzyli. Ty piszesz że Cie to nie obchodzi.

Ktoś wcześniej pisał że nawiercą te tarcze (mikoda) tak jak będziesz chciał. Ja odnosze wrażenie ze nawet coś Ci wyrzeżbią jak będziesz chciał. A tarcze chyba nie do tego slużą aby wiercić je jak się komu podoba.

Ja miałem nowe mikody w swoim mondeo. I jestem zdania jak poprzednicy. Nigdy więcej. Tarcze kupione 4 lata temu. Ale pewnie Ciebie to nie obchodzi....a szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Szukam opinii na dziś a nie z przed X lat i nie tarcz zwykłych tylko nawiercanych.

 

Skoro takich nie macie to nie widzę potrzeby zużywania atramentu w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z pawłem. marewel jak kupisz to później napisz jak ci się sprawowały. na początku pisałeś że za jedną tarczę cenią 140zł. sądzę że na przud to pewnie około 100 zł kosztuje tylna, w takim wypadku komplet tarcz kosztuje około 480 zł no i jeszcze + klocki. w sumie to nie są takie małe pieniądze. pisałeś że chcesz nawiercane tarcze. to w dzisiejszych czasach to nie problem ponieważ kupujesz nawet orginalne i sobie nawet sam nawiercisz tylko musisz to zrobić odpowiednio dobrym wiertłem. ważenie takiej tarczy to też nie problem. jedziesz do pierwszego zakładu zajmującego się wałami korbowymi i ci to zrobią za dobrą wódkę jak dobrze pogadasz z chłopami. sądzę że chodzi ci tylko o wygląd bo jak byś chciał tarcze do agresywnej jazdy to trzeba niestety zapłacić za rarytas hamowania i raczej byś nie wspomniał o mikodzie. hamulce to pdstawa i nie ma tu na czym oszczędzać chyba że jak chcesz skończyć jak mój znajomy przedwczoraj. jeździł na marnych tarczach (zużytych). jechał150 km/h i mu babka wyjechała. zaczą hamować. rozerwało tarcze. dzisiaj odzyskał przytomność i leży na intensywnej terapi bez ręki. twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
skoro takich nie macie to nie widzę potrzeby zużywania atramentu w temacie.
:D:d:d

 

---------- Post added at 20:56 ---------- Previous post was at 20:51 ----------

 

sobie nawet sam nawiercisz

trochę przesadziłeś....Nie pisz takich bzdur bo już widzę jak 1/3 forum leci do swoich passatów robić sportowe nawiercane tercze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie sportowe tylko gów.... nie nadające się do jazdy!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
kupujesz nawet orginalne i sobie nawet sam nawiercisz

 

Zwykłych tarcz nie wolno nawierć!!

Mikoda tez nie nawiercała dopóki nie znalazła odpowiedniego materiału tak przynajmniej twierdza.

 

Temat mial byc mikoda vs zimmerman,a kończy się "kup sobie 4maxy i dobre wiertło"

 

ehhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i o to chodzi. przez nawiercanie i frezowanie osłabia się strukturę całego elementu. odpowiedni materiał to podsawa. zdecyduj czego chcesz. porządnych hamulców do agresywnej jazdy czy tarczy na wygląd. myślę że po podjęciu tej decyzji nie będziesz miał problemu z kupnem tarcz. wczesniej już pisałem do czego może doprowadzić nieprzemyślana oszczędność a wiem bo widziałem efekty.

 

aha a z tego co się zorientowałem to brembo też się popsuło. miałem kupować ale zrezygnowałem :)

 

no i jeszcze jedno. apropo tego nawiercania. różni ludzie jeżdżą po polsce tak wiec się pilnujcie bo sam widziałem taki wynalazek bo nie jestem na tyle rozgarnięty żeby to sam wymyślić :)

Edytowane przez kycek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był czas, że Mikoda wytwarzała tarcze dla Brembo- obecnie już nie - ciekawe dlaczego? Czyżby były zbyt "dobre" by je sygnować logo Brembo?

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tarcze marki Kepler byś wziął pod uwagę? http://www.unionparts.pl

 

Ja takie ładuje na tył do VRki, na przód idzie Zimmermann, wiele pochlebnych opinii słyszałem o Kelperach, zwłaszcza na forum golfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę odświeżę temat. Odebrałem dziś zestaw do passata... cena zabija, bo w tych pieniądzach to można je zmieniać raz na dwa miesiące (130zł/szt).

 

wyglądają podobnie do tych, tylko są 3cm szersze i mają dwa razy więcej dziur ;)

rgh1241904575r.jpg

(to akurat zestaw, który zamówiłem do lotusa - zimmermann nie ma w ofercie tarcz nawiercanych do sierry 4x4. Wziąłem dwa komplety - na przód i tył...).

 

Jak tylko się ułożą to dam znać jak wrażenia... ;)

 

---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:30 ----------

 

update: tak to wygląda w bagażniku: bwy1241905255c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sIem marecek,napisz jeszczę jakie klocki zakładasz i czy po rozgrzaniu nie będą piskać ;),bo w moim zestawie zimmer. i ferod.ds piskanie jest słyszalne,czuję sie tak jakbym jechał poldkiem z lepszymi heblami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zimmer. i ferod.ds piskanie jest słyszalne,czuję sie tak jakbym jechał poldkiem z lepszymi heblami

 

To dziwne bo u mnie cisza jak makiem zasiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FDSy jak nic... Mi tam nigdy nie przeszkadzało, że piszczą. A teraz piszczą niesamowicie... ;) Chociaż to i tak nic w porównaniu z zestawem EBC turbogroove z klockami EBC RedStuff... to dopiero jazgot jest ;) Ale i przeciążenie przy hamowaniu zupełnie inne niż na FDS+Zimm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy tysiąc za mną....

 

 

...tarcze są nadal proste ;)

 

mikoda1.jpg

 

i lekko nie mają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i jak dalej z tymi tarczami ?

bo ja sie bede zbieral do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7kkm. Proste, bez *żadnych* śladów zużycia. :) :) Przy tej cenie (1/3 ceny firmowych tarcz), to chyba już na siebie zarobiły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności